Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik 100- 120 km. do 200 tys. brutto.

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mannlicher

Mannlicher

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 październik 2015 - 19:13

Nowy ciągnik 100- 120 km. do 200 tys. brutto. Witajcie.
Jestem bardzo świeżym rolnikiem z praktycznie zerową wiedza o traktorach wiec proszę o wyrozumiałość.
Jak w temacie interesuje mnie tylko nowy ciagnik 100-120km. do 200 tys. brutto. co polecacie a czego sie wystrzegać? Bede bardzo wdzięczny za wszystkie porady i podpowiedz.
Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik 100- 120 km. do 200 tys. brutto. Dzisiaj, 08:12
  •  

#2 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 12 październik 2015 - 19:18

Nowy ciągnik 100- 120 km. do 200 tys. brutto. polecam John Deere bardzo dobre ciągniki, wytrzymałe zwrotne i bardzo wygodne polecam jakiegoś Jd

#3 Share Mannlicher

Mannlicher

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 październik 2015 - 19:20

Nowy ciągnik 100- 120 km. do 200 tys. brutto. Tak tylko w tej cenie to chyba sie nie zmieszcz.

#4 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 październik 2015 - 19:31

200 tys brutto pozostaje aż i tylko Zetor JD nie kupisz chyba żę totalną chińszczyznę czego nie proponuję ja szukam za 200 netto i lipa...

UWAGĘ ZWRÓĆ NA SPRZĘT KTÓRY POSIADASZ co zechcesz kupić i na co będzie cię stać.

Technicznie najważniejsze dla ludzi ciężko pracujących na roli i niejednokrotnie spłacających kredyty.

1. Ile Godzin nim przepracujesz rocznie?

2. Areał gosp. i do czego ma służyć cięzkie prace ładowacz czołowy itp czyli rodzaj sprzęgłasuche-mokre

3. Dostępność taniego serwisu i części 

Mam DF i ceny części są szokujące byle duperel to dobra pensja ..... a miałbyć bezawaryjny a jest inaczej .....

4. Nie słuchaj że ,,nasza" marka jest najlepsza , globalizacja produkcji części wszechobecna elektronika , wtryskiwacze pizoelektryczne szyny CR Common Rail itp wszystko dobrze do pierwszej usterki a dalej pozostaje ,płacz".

Jaką markę preferujesz? jaką moc? i gabaryty ciągnika..

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 październik 2015 - 19:39

Nowy ciągnik 100- 120 km. do 200 tys. brutto. Ursus 11054, silnik perkins oszczędny, no i polscy rolnicy stosują polskie produkty będzie popierane.

#6 Share Mannlicher

Mannlicher

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 październik 2015 - 19:40

Nowy ciągnik 100- 120 km. do 200 tys. brutto. Myślałem własnie o zetorze fonerra bodajże. Areał w danym momencie 30ha z tego ok 10 w w gość górzyste terenie. Sprzęt ktory posiadam to pług 4-skibowy zagonowy, talerzówka 2.5m szerokosci. Jakis tam siewnik i agregat uprawowy. Dodam, ze rolnictwo nie jest moim głównym źródłem dochodu. Trafila sie okazja kupna ziemi i pomału zaczynam myśleć o jakim nowym lepszym sprzęcie.

#7 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 październik 2015 - 19:54

30 ha do obrobienia z dość dobrą agrotechniką bez uporczywej hodowli bydła to 200 godz rocznie i masz hektary obrobione czyli 2000 godz przez 10 lat ...

W prostocie piękno ...  KTOŚ TO KIEDYŚ POWIEDZIAŁ I TO SĄ ZŁOTE SŁOWA.

Podam Ci przykład mam swa samochody jeden ze stajni Toyota drugi Renault obydwa auta zakupione jako nowe u dealera.

Renault z tym samym wyposażeniem co Corolla o 20 tys zł tańsze czyli 57 000 i 77000 ktoś powie ale to Toyota i co przejechane mają 240 tys szanowane serwisowane we własnym zakresie.

Usterki w obu podobne koszt napraw Toyota 3x drożej jak nie ma zamiennika a ich brak... Aby promować prestiż trzeba na niego mieć pieniądze i dobrze zarabiać , czasy dobrej marki powoli przemijają gdyż przechodzimy w epokę ekologi, utylizacji i bardzo szybkich zmian gdzie gamy samochodów czy ciągników zmieniją się co kilka lat, Marketing , moda ale za tym wszystkim podąża zamożność , której na polskiej wsi bez dotacji PROW zaczyna brakować , nie sztuką jest kupić traktor za 200 tys ale za 5 lat sztuką będzie go naprawić i utrzymać. Naprawa skrzyni Vario Fendt od 10 tys euro JD 17 tys euro stąd tyle używek po przebiegu ponad 6-7 tys godzin. Tak więc kupno ciągnika to najmniejszy problem nasza mentalność cięzko pracujących rolników to trwałość maszyny ok ale u nas Ciągniki w średnich gospodarstwach wykorzystane są zaledwie w 20% ich właściwej amortyzacji gdyż na zachodzie taki JD za 60 tys euro przepracuje rocznie około 800 godzin u nas około 200.

#8 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 12 październik 2015 - 20:07

Bierz Ursusa 11054 albo Farmtracka 7110DT.

Obydwa mają silniki Perkinsa które pod względem trwałości biją na głowę Zetora a do tego mniej spalą (Zwłaszcza przy lekkiej robocie).

Ursus ma przekładnie włoskiego Carraro z dużą ilością biegów co na pewno przyda się w górzystym terenie a Farmtrack ma niemieckiego ZF który ma mniej biegów ale jakby nie patrzeć jest to firma robiąca skrzynie dla Deutza i dla całego przemysłu samochodowego.

Skrzyniom Zetora  sporo brakuję pod względem trwałośći do Carraro i ZF.

#9 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 12 październik 2015 - 20:08

Ja tez bym zaproponował Ursusa 11054, w tej cenie zmieścisz się z dobrym wyposażeniem. Co prawda silnik perkinsa bd chyba ciut słabszy od zetorowskiego (tak mi się wydaje) ale za to mniejsze spalanie i na twoje ha starczy na pewno.

#10 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 październik 2015 - 20:14

Tak więc Kiedyś markę tworzyła bezawaryjność w tej chwili komfort i marketing który jest wszechobecny każdy chwali swój wyrób innych konkurentów oskarża o zaniżanie mocy, spalania itp , a prawda jest taka że nie można w USA czy Bogatej europie wyprodukować tanio nikt do tego ciągnika nie dołoży i zaczynają się schody typu kooperanci Chiny, Singapur, itd niby wszystko ok zgodnie z technologią i wymogami marki ale niestety jakośc spada i wiemy to wszyscy. 

Kolego może NH T5 ? nie lubię niebieskiego koloru ale zielony okazał się także tandetną włoszczyzną Chńskiego pochodzenia.

Z tym Ursusem to bym polemizował ...... czy warto ... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 12 październik 2015 - 20:18

Widziałem 11054 w akcji z 4 obrotową(niby na pokazach) kupa dymu a ciągnik nie chciał iść, stara 1014 by szła  może by dymiła ale by szła a to  to w krzaki postawić. Brat cioteczny był na pokazach a ma mf 54xx(koncówki nie pamietam ) 2008 rok ale mówi ze w środku to wszystko takie tandetne.

#12 Share PatrykAndrzejewski

PatrykAndrzejewski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:I spojrzał Pan na pracę Naszą... i był zadowolony, zapytał o nasze zarobki... usiadł i zapłakał

Napisany 12 październik 2015 - 20:20

Nowy ciągnik 100- 120 km. do 200 tys. brutto. ja polecam Ci MFy

#13 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 12 październik 2015 - 20:26

Mf może i tak ale  pytałem się goły 65 km na mechaniku 140 netto do negocjacji.

#14 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 październik 2015 - 20:27

A jakie ma być za te pieniądze nie da się z g..na bata ukręcić i trzeba przeanalizować co można mieć a co by się chciało i co jest tak naprawdę potrzebne...

Jak widzę jacy rolnicy są wybredni jak gapią się jak sroka w kość gdy przedstawiciel handlowy promuje swój wyrób ni c tylko wprowadzić podatek 19% i ZUS gdyż jest to najbogatsza grupa społeczna , sądząc czasami po tym forum traktor za 300 tys nie dołóż 50 i kup lepszy a ludzie zarabiający marne 3 tys netto to czytają lub oglądają pajacyka z okolic Siedelc który na warszawę poprowadził najdroższe traktory ośmieszając chłopow którzy z jednej strony przyjechali ciagnikami po 300 tys a płaczą że nie mają kasy brak logiki w całym tym działaniu.

Wracając do Ursusa poszukaj pod jakimi innymi nazwami występuje i czy w całości części produkowane są w polsce aby promować naszą gospodarkę.

#15 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 12 październik 2015 - 20:31

Może tak z innej strony zapytam... Bierzesz jakieś dofinansowanie, że musi być nowy? Jak nie, szczególnie, że dopiero zaczynasz i rozwijasz gospodarstwo to lepszym wyjściem, moim i nie tylko pewnie moim zdaniem, będzie zakup używanego, wcale nie gorszego ciągnika za dużo niższą kwotę.

Edytowany przez romek6340, 12 październik 2015 - 20:32.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#16 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 październik 2015 - 20:33

Używany bez kręconej szafy pół roku szukałem mDF lub JD w polsce 7000 tys godz u Niemca średnio 15-20 tys godz i na rozpadzie wtedy sprzedają ale jak się mu trafi dobra uzywka to jest wyjście.

#17 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 październik 2015 - 20:34

Widziałem 11054 w akcji z 4 obrotową(niby na pokazach) kupa dymu a ciągnik nie chciał iść, stara 1014 by szła może by dymiła ale by szła a to to w krzaki postawić. Brat cioteczny był na pokazach a ma mf 54xx(koncówki nie pamietam ) 2008 rok ale mówi ze w środku to wszystko takie tandetne.

Ja też widziałem jak t25 w 2ce pługu nie chciał iść i chmura dymu była, nawet ogień się pokazał z tłumika jak mu gość 6ty bieg wsadził i gaz w podłogę. Także jaki operator taki dym.

#18 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 październik 2015 - 20:35

papierowe ale nowe :) ktoś to powiedział i 2000 tys mtg bez awarii

#19 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 433 postów

Napisany 12 październik 2015 - 20:38

Z tym spalaniem to bez przesady w zetorze jesli kogos stac na nowego zetora czy inny ciagnik to ma i mniejszy ciagnik do lzejszych prac.Ciagnik jesli nie bedzie przeciazany i bedzie wspolpracowal z odpowiednio dobranymi maszynami to koszty na HEKTAR zrobionej roboty bedzie mniejsze .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 październik 2015 - 20:45

Zetor nie pali wcale tak wiele testowałem 4x45Ug na obrocie long 15l ha w suszę Forterra 135 zatankowane do pełna zrobione 2,1 ha na pole 2 km zatankowane po robocie 32l ON