Polecane posty

PATr    409

Jeśli boisz się konkurencji starych traw to załatw je glifostatem i wtedy podsiej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
5 godzin temu, karol091193 napisał:

jest wał gładki tyłu do utrzymywania głębokości roboczej. W katalogu na stronie producenta znalazłem zdjęcia pierścieni jak w guttler więc może jest jakaś dodatkowa opcja. znalazłem też cenę w Internecie i katalogowo 2,5m szerokości roboczej to ponad 15tys euro netto ale w jakim wyposażeniu to nie wiem, bo na zdjęciach był już z siewnikiem do trawy. Wiadomo że koszty mogą być większe, ale sam przyznales że guttler też do podsiewu nie jest taki och i ach i jest tak że podsiew po prostu się nie udaje głównie dla tego że jest brak wody. tutaj likwidujesz konkurencję czyli starą trawę i masz dużo dużo większe szansę że ten zabieg się uda. teraz pomysl że na 30ha straciłeś paliwo nasiona amortyzacja maszyn, a po tym drugim zabieg się udał tylko dla tego że stare trawy nie robiły konkurencji. Ile jesteś do przodu na samej trawie? teraz zrób kolejny podsiew i też nie masz gwarancji że się uda. A koszty elementów roboczych mogą zwrócić się szybciej niż myślisz i to tylko dla tego że zabieg się udał. oczywiście nie jestem w stanie stwierdzić tego wszystkiego co i jak bo nie mam takiej maszyny i na oczy jej nie widzialem. to tylko przypuszczenia ale myślę że efekt podsiewu może być kilkukrotnie lepszy thomas waśnie to maszyna stworzona na potrzeby rekultywacji takich gruntów po dzikach.

Obszary "po dzikach" swobodnie i dokładnie ogarnia Guttler.

Wał gładki źle kopiuje teren. Nawet taki wąski jak 2,5m. Do tego okleja się, co przy robocie w chociaż lekko wilgotnej glebie byłoby utrudnieniem nawet przy jakichś skrobakach jakie zapewne tam są. Nie ma również zagęszczenia ziemi jak robi to wał pryzmatyczny.

Jeśli nawet wał pryzmatyczny byłby opcją do tej maszyny to i tak jest to za mała prędkość.

Green Master poza podsiewem również szybko i dokładnie sieje (zarazem wałując) nowe użytki, po uprawie... Wysiewa międzyplony. Jest to więc maszyna bardziej uniwersalna / koszt zakupu szybciej się zwraca.

Podsiew wykonujemy jako uzupełnienie istniejącej runi, a nie siew nowego użytku. Chyba, że mówimy o glebach których przeorać "nie można"... ale mimo takiego przemielenia i to sporo starych roślin odbije...

Nie mówię, że GM jest idealny, bo idealnych rozwiązań nie ma ale... jest najbardziej sensownym rozwiązaniem, w tym solidnym :) 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Witam. w Jakim najbliższym terminie najlepiej siać trawę na łąkę polną (ziemia lekka) w północno-wschodniej części Polski? :)

i jaki ew. dać nawóz by zapewnić większą szansę wykiełkowania tej trawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mattt    0

Witam. W zeszłym roku na wiosnę zasiałem mieszankę Bg3. Teraz jest już posiany nawóz fosfor potas siarka magnez i azot. Pytanie brzmi kiedy można to zbronować?  Czy jest jeszcze za wcześnie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
Dnia 27.02.2019 o 12:11, MariuszKlim napisał:

Witam. w Jakim najbliższym terminie najlepiej siać trawę na łąkę polną (ziemia lekka) w północno-wschodniej części Polski? :)

i jaki ew. dać nawóz by zapewnić większą szansę wykiełkowania tej trawy?

Rozumiem, że łąka polna to grunt orny i myślisz o użytkowaniu krótszym jak np. 5 lat?

Czy wybrałeś już mieszankę czy coś doradzić w tym temacie? Na termin siewu również mają wpływ gatunki zawarte w mieszance :)

Co do terminu ogólnie to widzisz jaka jest pogoda. Też jestem z tego regionu (dokładnie Karolewo k. Kętrzyna) i przyszły tydzień praktycznie auta zimowa. A co dalej to zobaczymy. Nasiona warto mieć w drugiej połowie marca i analizować ryzyko. Bo po pierwsze woda, a później różnie może być ;)

Nawóz do wykiełkowania to niezbyt popularny temat w trawach. Musi być po pierwsze woda (wilgoć), a dalej jak już wykiełkuje to musi być dostępność składników. Wysiej przed siewem nawóz NPK. Nie wiem jakie masz zasobności, więc nie mówię o ilościach i rodzaju nawozu.

Dnia 7.03.2019 o 17:39, mattt napisał:

Witam. W zeszłym roku na wiosnę zasiałem mieszankę Bg3. Teraz jest już posiany nawóz fosfor potas siarka magnez i azot. Pytanie brzmi kiedy można to zbronować?  Czy jest jeszcze za wcześnie?  

Najlepiej przebronować od razu po wysianiu nawozów... ale jak poszły sporo wcześniej to poszły bez bronowania ;) Nie wiem jaki azot i czy planujesz coś jeszcze...

Ogólnie bronowanie w okresie ruszania wegetacji / chwilę przed tym. Gdy na widoku nie ma "większych" mrozów / przymrozków. Bo jednak trochę odkrywa się roślinę i pobudza ją do wzrostu - jest bardziej podatna na skutki większego chłodu...

4 godziny temu, krystian1982 napisał:

Witam dziki w tym roku zrobiły sobie pobojowisko nie mogę tego tak zostawić czym najlepiej to podsiać ?

Nie wiem jaka gleba. Ale zakładając, że nie ma tragedii tj nie piach ani nie mocno podmokła to najlepiej szybko kiełkującymi gatunkami. Mają je w składzie wysokiej jakości mieszanki o niewygórowanej cenie: Barenbrug BG-2 Tetra (życica mieszańcowa i trwałe - okres użytkowania 2-4 lata) oraz Barenbrug BG-1 Sprint (życice wielokwiatowe - okres użytkowania 1-2 lata). Jeśli dzików nie wykończy ASF to zapewne za rok wrócą (czego oczywiście Ci nie życzę), więc racjonalnie podchodząc do tematu ta opcja druga jest dość sensowna w tym przypadku.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

Asz co powiesz na temat nutri honey? Warto na lzejsze sprobowac? Co do lucerny to musze placki podosiewac gdzie niepowschodzila w sierpniu i starsze kawalki czesciowo wyglada jak wyschnieta, tylko polozone wzdlóż drogi asfaltowej bedzie z 0.5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Próbować zawsze warto. Ja nie wysiewałem, gdyż nie mam aż takich słabych gleb i wolę tematy lepsze jakościowo. Do tego zbiór prasą w bele takich stosunkowo wysokich roślin jakoś mnie nie przekonuje. Gdyby była sieczkarnia i pryzma to co innego.

Ja siałem najpóźniej w ubiegłbym roku lucernę 17 i 24 września. Jesienią, a nawet w grudniu wyglądała super. Po styczniu i początku lutego troszkę słabiej. Teraz się ogarnia. Powinno być OK ale zobaczymy ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Obie dobre ;) BG-7 odrobinę lepsza.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Obie od ręki :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
1 godzinę temu, krystian1982 napisał:

ASZv3 a na torfy co lepsze bg7 czy country 2014

Ja bym skłaniała się ku BG-7... ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ja też. Nie napisałem tylko z grzeczności w tym temacie ;)

Jak się nazywa ten e-sklep z Mazur gdzie można kupić nasiona marki Barenbrug? Zapomniałem i Pan wyżej nie napisał ;) A może ktoś skorzysta z szybkiej wysyłki ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
9 godzin temu, ASZv3 napisał:

Rozumiem, że łąka polna to grunt orny i myślisz o użytkowaniu krótszym jak np. 5 lat?

Czy wybrałeś już mieszankę czy coś doradzić w tym temacie? Na termin siewu również mają wpływ gatunki zawarte w mieszance :)

Co do terminu ogólnie to widzisz jaka jest pogoda. Też jestem z tego regionu (dokładnie Karolewo k. Kętrzyna) i przyszły tydzień praktycznie auta zimowa. A co dalej to zobaczymy. Nasiona warto mieć w drugiej połowie marca i analizować ryzyko. Bo po pierwsze woda, a później różnie może być ;)

Nawóz do wykiełkowania to niezbyt popularny temat w trawach. Musi być po pierwsze woda (wilgoć), a dalej jak już wykiełkuje to musi być dostępność składników. Wysiej przed siewem nawóz NPK. Nie wiem jakie masz zasobności, więc nie mówię o ilościach i rodzaju nawozu.

tak to są słabe grunty orne klasy 5-6. cześć jest na górce gdzie w tamtym roku prawie wyschła cała jakaś tania mieszanka trawy, dopiero 3 letnia, i tam woda nie stoi nawet jak są ulewne dni. Tu mi polecili mieszanki BG-8 milkway i BG-7 Milkway. wiadomo tam jak gęsto trawa będzie rosła to nawet i na 5-10 lat bym użytkował, a wszystko idzie na sianokiszonkę opasom

a nawóz myślę dać niedużej ilości Polifoske 8 bo mi się trochę zostanie, i może jak wykiełkuje dobrze to można dać więcej mocznika samego, czy nie zaszkodzi? (ponad 150kg ha.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Mieszanki dobrze polecili :) Daj przedsiewnie tą Polifoskę i później mocznik, 150kg będzie OK.

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

dzięki, to na przełomie marca-kwietnia planuję posiać, 45 kg na ha? czy zaleca się troszkę więcej na  lekką glebe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeśli w miarę profesjonalny wysiew na dobrze doprawioną glebę to swobodnie wystarczy :)

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 3h gruntu na którym chcę zasiać trawę

Klasa ziemi 5,6 w kilku miejscach 4(mozaika),na górce sucho ,w dołkach stoi woda

Co polecacie??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 17.03.2019 o 10:02, Krystian2152 napisał:

Witam

Mam 3h gruntu na którym chcę zasiać trawę

Klasa ziemi 5,6 w kilku miejscach 4(mozaika),na górce sucho ,w dołkach stoi woda

Co polecacie??

 

Dzień Dobry :) niech Pan wymiesza dwie mieszanki BG-7 i BG-8. BG-7 z uwagi na 70%kostrzewy miękkolistnej która rewelacyjnie sprawdza się na terenach podmokłych i przesuszających się, a BG-8 z uwagi na teren piaszczysty, gdzie kupkówka zawsze robi dobrą robotę w okresie letnim. Proponuję zmieszać 1:1 i ilość 45kg/ha. Tylko na takim mozaikowatym gruncie niech Pan nie żałuje potasu i dzieli dawki - po pierwszym pokosie też koniecznie proszę rzucić, no i na zakończenie sezonu również 30-40kg/ha nie zaszkodzi - wtedy trawa, czy lucerna się łatwiej zregenerują, a także zapewni im to lepszą zimotrwałość! :)

Poniżej więcej informacji o samych mieszankach:

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/bg-7-milkway-water-nutrifibre.htm

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/bg-8-milkway-structo.htm

https://www.barenbrug.pl/pastewne/nutrifibre

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
10 minut temu, danielhaker napisał:

A co Pani poleca z oferty Barenbrug na TUZy murszowe/murszowo-torfowe? Planowany użytek minimum 6-7 lat

BG-7 będzie dobrym rozwiązaniem - bo pewnie wiosna jest tam mokro że ciężko wjechać a latem, jak to mówią zające w okularach chodzą i ciągnika nie widać bo się kurzy? Można dołożyć jeszcze trochę bg-11 z uwagi na czerwoną koniczyne i kostrzewę łąkową :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Bardziej takie umiarkowane warunki. Wiosną na ogół nie ma żadnego problemu z wjazdem (na nowym użytku oczywiście bezpieczniej kilka dni dłużej poczekać bo trawa nieukorzeniona) a latem z kolei również tak mocno nie wysycha

Początek sierpnia 2018- trzeci pokos (trawa nieprzesiewana przynajmniej od 50 lat):

zetor_forterra_11441_+_vicon_extra_428h_

Na drugiej działce z podobną glebą jest ciut wyżej i tam susza dała o sobie znać i tam faktycznie zające się ganiały, ale na zeszłoroczną suszę nie było mocnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 25.03.2019 o 12:09, danielhaker napisał:

Bardziej takie umiarkowane warunki. Wiosną na ogół nie ma żadnego problemu z wjazdem (na nowym użytku oczywiście bezpieczniej kilka dni dłużej poczekać bo trawa nieukorzeniona) a latem z kolei również tak mocno nie wysycha

Początek sierpnia 2018- trzeci pokos (trawa nieprzesiewana przynajmniej od 50 lat):

zetor_forterra_11441_+_vicon_extra_428h_

Na drugiej działce z podobną glebą jest ciut wyżej i tam susza dała o sobie znać i tam faktycznie zające się ganiały, ale na zeszłoroczną suszę nie było mocnych

To śmiało niech Pan sieje BG-11 :) 

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/bg-11-milkway-complex.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Również polecam te dwie mieszanki Panie Danielu ;) To już masz zaproponowane wszystko, czekamy na decyzje :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil100691
      Posiadam pierwiastkę rasy montbeliarde wycielona z miesiąc temu dziś rano spuscila z siebie prawie całe mleko jak przyszedłem leciało z 4strzykow zostalo może z 2litry...wcześniej dawala może z 11 na udoj wieczorem to samo leci cienkim strzykiem ale z wszystkich 4 😏 może ktoś miał coś podobnego lub zna na to jakiś patent 
    • Przez hazel
      Witam  jako iż jestem młodym rolnikiem chciałbym się was trochę poradzić. Planuję nawożenie azotowe na pszenzyto ozime myślałem żeby na pierwszą dawkę poszla saletra a około miesiąc później podać mocznik dolistnie co myślicie o takim nawożeniu ma ono sens.  Czy lepiej mocznik podać posypowo czy podać azot w 3 dawkach czy w 2 
    • Przez Tomson5120
      Lucerna czy Koniczyna najlepsza dla bydla mlecznego? Ktora z roslin poradzi sobie z suszą? Posiadam 3 i 4 klase gleby.
    • Przez grzeskw75
      Witam, sprzedam 3 jednostki kukurydzy Pioneer po 80 tys. nasion .  
        1 jednostka P8400- 600 zł  
                                                                             
         1 jednostka P8134- 600 zł    
                                                                           
          1 jednostka PR39H32- 400 zł
                                                                             
        06-420 Gołymin pow.Ciechanów  tel.691-980-674
    • Przez gesy
      Sprzedam sianokiszonke 120x120.pierwszy pokos ,45szt.w cenie 90zł sztuka.oraz 25szt 2pokos w cenie 70 zł sztuka.załadunek w cenie.mogę wystawić fakturę VAT.cena do uzgodnienia.okolice Łukowa.21-421. Tel 510609558
       
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj