Skocz do zawartości

Zdjęcie

BARENBRUG - nasiona traw i lucerny

289 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Arto96

Arto96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Informatyka

Napisany 04 lipiec 2016 - 17:46

Witam. Zmieniłem zdanie i zakupiłem mieszankę traw BG-8 Structo, która powinna być lepszym wyborem na gleby jakie posiadam i lepiej plonować przy okresowym występowaniu suszy. Jęczmień ozimy zebrałem 02.06.2016r. Dziś tj.04.06 wywiozłem ok 30t/ha obornika bydlęcego i wykonałem orkę. Zamierzam wysiać przedsiewnie ok. 500 kg/ha kredy nawozowej granulowanej o zawartości 98% CaCO3, 200 kg/ha Polidapu NP(S) 18-46-(5), 300 kg/ha soli potasowej 60% K20 i wymieszać to z glebą przy pomocy agregatu. Następnie wysiać mieszankę BG-8 Structo i zwałować. Mieszanki zakupiłem 45 kg/ha. Czy tą mieszankę zasiać teraz samą czy z dodatkiem zboża lub koniczyny? Czy rośnie ona dosyć szybko i da 1 pokos do zimy ? Czy nawozy są odpowiednie ?

Zetor ---- i jest moc !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BARENBRUG - nasiona traw i lucerny Dzisiaj, 14:34
  •  

#202 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 04 lipiec 2016 - 19:01

BARENBRUG - nasiona traw i lucerny Z potasem to troche przesadziles.ja teraz dał bym 100kh soli A resztę po 100 po każdym kolejnym pokosie

#203 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 19:33

Witam Planuję po zbiorze Jeczmienia jarego posiać jakąś mieszankę traw tak aby zebrać najlepiej do zimy jeden dobry pokos i na wiosnę jeszcze jeden (póżniej orka i siew kukurydzy) klasa gleby to IV zasobność średnia ph 5.5.

Da radę coś takiego ? Jakie trawy konkretnie zasiać aby przetrwały zimę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share Barenbrug

Barenbrug

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 06:12

Witam Planuję po zbiorze Jeczmienia jarego posiać jakąś mieszankę traw tak aby zebrać najlepiej do zimy jeden dobry pokos i na wiosnę jeszcze jeden (póżniej orka i siew kukurydzy) klasa gleby to IV zasobność średnia ph 5.5.

Da radę coś takiego ? Jakie trawy konkretnie zasiać aby przetrwały zimę?

Dzień dobry!

W Pana wypadku mogę polecić dwa rozwiązania, które spełniają opisane przez Pana kryteria i pozwalają na wyprodukowanie w krótkim czasie sporej ilości zielonej masy. 

1. Mieszanka BG-1 Milkway Sprint  - mieszanka dwóch odmian życicy wielokwiatowej

2. Mieszanka BG-13 Milkway POPLON - mieszanka życicy wielokwiatowej, koniczyny inkarnatki i wyki.

Oba rozwiązania są dobrym międzyplonem i dobrze zimują. W obu przypadkach wskazane będzie zastosowanie nawożenia przedsiewnego, (NPK),  a w celu ustalenia konkretnych dawek warto aby wykonał Pan analizę gleby w stacji chemiczno rolniczej.

http://www.barenbrug...kway-sprint.htm

http://www.barenbrug...plon-nowość.htm

Z pozdrowieniami,

Mateusz Nogaj

#205 Share ksiezopolanin

ksiezopolanin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 06:17

Witam. Jakie nawozenie zastosowac w przypadku życic z koniczyna czerwona na jesien a nastepnie na wiosne, oraz jakie nawozenie zastosowac na koniczyne czerwona rowniez jesienia, a nastepnie wiosna? :)

#206 Share Barenbrug

Barenbrug

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 08:34

Witam. Jakie nawozenie zastosowac w przypadku życic z koniczyna czerwona na jesien a nastepnie na wiosne, oraz jakie nawozenie zastosowac na koniczyne czerwona rowniez jesienia, a nastepnie wiosna? :)

Dzień dobry,

Na życice z koniczyną czerwoną (łąkową) przed pierwszy pokos (wczesna wiosna) orientacyjnie można zastosować:

Azot 40-60kg/ha  

Fosfor  50-80 kg/ha

Potas 40-60 kg/ha

Po pierwszym i kolejnych pokosach:

Azot 30-50 kg/ha + Potas (30-40kg/ha)

Po ostatnim pokosie (jesienią)

Potas 30-40kg/ha

W uprawie koniczyny w czystym siewie nawożenie opiera się o fosfor, potas i mikroelementy (azot jedynie przedsiewnie):

Orientacyjne dawki wczesna wiosna:

Fosfor 50-80kg/ha

Po pierwszym i ostatnim (jesiennym) pokosie

Potas 40-60kg/ha

Z pozdrowieniami,

Mateusz Nogaj

#207 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 13:42

BARENBRUG - nasiona traw i lucerny Jaka cena tych mieszanek? Do kiedy musiałbym zasiać aby do zimy spokojnie zebrać pokos?

#208 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 16:17

Tu masz sklep lub lepiej zadzwoń do dystrybutora w twoim regionie. Cena widzisz jaka jest a dostawę będziesz mieć za darmo (gratisz)

Do poprzedniego pytania porównawczego te dwie firmy. Słyszałem że trawy Brandenburg są smaczniejsze lecz daje mniejszy plon od DSV czy to prawda? Jakie są wasze spostrzeżenia?

Edytowany przez fireseba, 05 lipiec 2016 - 16:17.

#209 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 18:59

BARENBRUG - nasiona traw i lucerny Nie ma zauważalnie różnicy. Mam na półmetku doświadczalny 4 odmiany barenburga i 2 dsv. Plony są wysokie. Choć bardziej wyróżnia się gb6. Jest niższa. Zdecydowanie gestrza i z mnóstwem kończyny białej.
Podobno do niej z dsv2015 ma deczko niższy plon. Kostrzewa trzcinowa wyróżnia się dozostalych mieszankach. I wygląda dziko.Ale rośnie pięknie.
Z dsv country 2026 jest moją ulubioną trawą

#210 Share MariuszKlim

MariuszKlim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 12:02

Witam

Jaką mieszankę trawy polecacie dla bydła mięsnego na słabą ziemię klasę 6 z miejscami gliny i suchych piaszczystych miejsc? zbiory będą na sianokiszonkę i bele siana dla małych cielaków.

Dziękuję z góry i pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 21:51

Czy Festulolium(Kostrzyca) przezimuje czy wymarznie jak wielokwiatowa?

#212 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 08 lipiec 2016 - 22:01

BARENBRUG - nasiona traw i lucerny festulolium przy dobrych wiatrach ze 3 lata w podlaskim wytrzyma.Ma lepsza trwalosc od zycic ale gorsza od kupkowki.Taka po srodku

#213 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 23:08

piszesz to z doświadczenia czy słyszałeś od kogoś bo to różnica?

#214 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 23:40

BARENBRUG - nasiona traw i lucerny Możesz siać śmiało. w stradunach uprawiają i są zadowoleni

#215 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 23:53

Dodałem ją do lucerny w ilości 7kg i 22kg lucerny + 2kg tymotki na ha oraz po dołach z konieczną białą i mieszanką dsv 2052  50/50. Trzy dni po skoszeniu pierwszego pokosu trawa urosła 4-5cm wiec idzie jak wielokwiatowa. Może zrobiłem głupotę ale czy nawozić to azotem?

he he rolstudent natknąłem się na twoje zdjęcie https://www.agrofakt...-dbac-o-zasiew/

Edytowany przez fireseba, 08 lipiec 2016 - 23:59.

#216 Share Barenbrug

Barenbrug

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 07:42

Witam

Jaką mieszankę trawy polecacie dla bydła mięsnego na słabą ziemię klasę 6 z miejscami gliny i suchych piaszczystych miejsc? zbiory będą na sianokiszonkę i bele siana dla małych cielaków.

Dziękuję z góry i pozdrawiam :)

Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o słabsze grunty trzeba pomyśleć o gatunkach traw, które głębiej się korzenią np. kostrzewie trzcinowej, stąd zasugerowałabym 2 opcje:

- 15kg BG-4 Milkway Uniwersal + 30kg BG-7 Milkway Water

lub

- 45kg BG-8 Milkway Structo

W razie pytań proszę o telefon.

Pozdrawiam,

Małgosia Kalka

Dodałem ją do lucerny w ilości 7kg i 22kg lucerny + 2kg tymotki na ha oraz po dołach z konieczną białą i mieszanką dsv 2052  50/50. Trzy dni po skoszeniu pierwszego pokosu trawa urosła 4-5cm wiec idzie jak wielokwiatowa. Może zrobiłem głupotę ale czy nawozić to azotem?

he he rolstudent natknąłem się na twoje zdjęcie https://www.agrofakt...-dbac-o-zasiew/

Witam serdecznie,

Azot zwłaszcza wczesną wiosną jest potrzebny trawom,a lucernie również nie zaszkodzi na początku wegetacji. Natomiast teraz wiele zależy od tego jak wyglądają opady u Pana w ciągu tego roku? Czy jest teraz w miarę wilgoć w ziemi? Jeśli jest teraz sucho to raczej nie rzucałabym azotu, raczej lepiej byłoby skupić się na odżywkach dolistnych, jeśli odrobinę przekropi. Takie nawożenie da szybszy efekt, a wszystkie składniki zostaną pobrane - oprócz NPK dobrze jest również pomyśleć o wszelkiego rodzaju mikroelementach np. borze, siarce, manganie.

Pozdrawiam,

Małgosia Kalka

#217 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 11 lipiec 2016 - 21:31

witam,

Bg 13 milkway poplon jeśli posieje to w sierpniu, to kiedy zbiorę pierwszy pokos?

#218 Share slawek941

slawek941

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 15:05

witam, 

chciałbym sie dowiedziec jaka mieszanke traw polecacie na ziemie klasy V i VI? ziemia jest niejednolita, mozna powiedziec ze z jedna polowa jest bardzo sucha a na drugiej wiosna nie mozna wiechac nawet w tym roku, dodam ze ph nie jest uregolowane

#219 Share Riczson

Riczson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 16:12

Witajcie. Miałem zasianą mieszanke lucerny z trawami, z powodu suszy została sama lucerna i jest rzadka i rosnie gruba. Chciałbym to przesiać czymś nowym tylko sie zastanawiam czy można lucerne po lucernie siać czy może zasiać jakąc mieszanke np bg1  dodam że zależy mi na sianokiszonce.

Jak najlepiej to zrobić może wsiać w tą llucerne mam możliwość siewnikiem talerzowym czy orka i od nowa założyc.

Można by cos zasiać na początku sierpnia? był by jeszcze pokos w tym roku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Barenbrug

Barenbrug

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 22:47

witam,

Bg 13 milkway poplon jeśli posieje to w sierpniu, to kiedy zbiorę pierwszy pokos?

Witam serdecznie,

Po upływie około 8 tygodni zbierze Pan pokos z mieszanki BG-13 Poplon.

Pozdrawiam,

Małgosia Kalka

witam, 

chciałbym sie dowiedziec jaka mieszanke traw polecacie na ziemie klasy V i VI? ziemia jest niejednolita, mozna powiedziec ze z jedna polowa jest bardzo sucha a na drugiej wiosna nie mozna wiechac nawet w tym roku, dodam ze ph nie jest uregolowane

Witam serdecznie,

W przypadku tak zróżnicowanych gruntów najlepszą mieszanką będzie BG-7 Milkway Water. Mieszanka ta opiera się na kostrzewie trzcinowej miękkolistnej w związku z tym sprawdzi się ona zarówno na terenach piaszczystych, jak i podmokłych ze względu na głeboki system korzeniowy. Proszę wejść na: http://www.barenbrug...ewne/nutrifibre i dowiedzieć się więcej o tej mieszance.

Dobrze jest również pomyśleć o rzuceniu dobrze przefermentowanego obornika przed zasianiem.

Pozdrawiam,

Małgosia Kalka

Witajcie. Miałem zasianą mieszanke lucerny z trawami, z powodu suszy została sama lucerna i jest rzadka i rosnie gruba. Chciałbym to przesiać czymś nowym tylko sie zastanawiam czy można lucerne po lucernie siać czy może zasiać jakąc mieszanke np bg1  dodam że zależy mi na sianokiszonce.

Jak najlepiej to zrobić może wsiać w tą llucerne mam możliwość siewnikiem talerzowym czy orka i od nowa założyc.

Można by cos zasiać na początku sierpnia? był by jeszcze pokos w tym roku?

Witam serdecznie,

Wszystko zależy od tego jak duże są to ubytki. Pomysł siania lucerny po lucernie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli tak jak Pan pisze lucerna całkiem dobrze sobie radzi to najlepszym wyjściem będzie podsianie takiego użytku mieszanką BG-2  Milkway Tetra http://www.barenbrug...lkway-tetra.htm. Jest to mieszanka życic trwałej i mieszańcowej która doskonale sprawdza się przy podsiewach. W zależności od tego jaki będzie rozkład opadów to można spodziewać się jeszcze pokosu pielęgnacyjnego z dodatkiem trawy, jednak najlepszy efekt będzie widoczny wiosną, gdy trawa znacznie lepiej się rozkrzewi i będzie nabierała masy.

Pozdrawiam,

Małgosia Kalka