Tomek1079

Świecąca kontrolka przedniego napędu

Polecane posty

Tomek1079    0

Witam

Podczas zjazdu z pola zobaczyłem iż pomimo wyłączonego przedniego napędu kontrolka ciągle się świeci, ale napęd nie jest załączony. Pomimo gaszenia i zapalania nic nie pomaga. W pamięci błędów dostatecznym w licznikach (nie mylić z serwisowym) nie ma żadnych błędów. Zwarcie w licznikach czy tez sygnalizowanie jakiegoś błędu???? Zanim zacznę rozbierać liczniki proszę o podpowiedź 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A  stop  sie  nie  swieci? Pedał  hamulca nie  wciśnięty  lekko?  napęd  sie  załącza  przy  hamowaniu , więc  moze  w  tym kierunku  szukaj 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

pytam bo kiedyś  tak miałem, że  przepalił  sie  bezpiecznik od  stopu  i też  kontrolka  od napędu  ciągle  świeciła .

Kontrolka  świeci - ale  napęd  nie  jest  załączony ??

  Sprawdź  bezpieczniki , przekaźniki  , przycisk od  napędu 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1079    0

Odgrzebuje temat bo już sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, światła stopu i działanie przedniego napędu i wszystko jest OK, tylko że kontrolka ciągle świeci.

Zaświecił mi również info o małej ilości płynu hamulcowego, i tak sobie myślę że może podyktowane jest to słabymi klockami hamulcowymi. Jak myślicie ma tam jakąś czujkę ???????? Bo kontrolka na chwile (ułamek sekundy) gaśnie przy wyłączaniu napędu lub zwalnianiu hamulca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob124a    3

witam mam problem z mf 3050 nie da sie wyłączyć przedniego napędu .Po skończonej robocie na polu próbowałem wyłączyć naped  ale sie nie dało wróciłem do domu zgasiłem ciągnik , zapłon a kontrolka od napędu cały czas swieci. dzisiaj też robiłem w polu cały dzień i napęd  działa ale nadal nie da sie go wyłączyć zauważyłem też że nie da sie właczyć blokady i nie  świeci kontrolka od ciśnienia oleju a poza tym raczej wszystko działa .co może być? gdzie szukać usterki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Pytanie czy napęd się nie wyłącza czy  tylko kontrolka? Szwagier też miał w MF, tylko większej serii, problemy z napędem i na początku robił właśnie hydraulikę bo niby przez to nie działało jak trzeba. Raz było dobrze a raz np kontrolka gasła a napęd ciągnął. Uszkodził przez to tuleję łączącą na wale napędu oraz wałek ataku w przednim moście. Co było ostatecznie przyczyną problemów to już nawet nie wiem bo nie zagłębiałem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odgrzebuje i ja. pacjent to case cs 94 Steyr . swieci sie kontrolka przedniego napedu. naped da sie przyciskiem wyłączyć i włączyć wszystko działa tak jak powinno. Sytłacja sie pojawiła po zdjeciu przedniego kola do wulkanizacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MateuszPL
      Witam. 
      Od zimy tego roku gdy były mrozy -20 stopni zaczęły pojawiać mi się kody błędów w traktorze STEYR 185CVT 
      Kody błędów: 18255 i 18254 
      Czy ktoś może wie co te błędy oznaczają? 
    • Przez Farmerek1234
      Witam czy robił ktoś z hamulcami w steyr jak to najlepiej rozebrać i jak się do tego wziąść
    • Przez pawlak2507
      Kupię kompletny zaczep dolny do steyr 6135 profi 
    • Przez adamo18
      Witam, mam problem z Kompaktem 75. Przy rozgrzaniu ciągnika i przy skręcaniu kierownicą w miejscu slychac dziwne otarcia przy różnych stopniach.
      Serwis wymienił przód uszczelki gumy ,tulejki , lecz problem nadal pozostał. Serwis umywa ręce że już wszystko zrobione i przy odbieraniu na zimnym nic sie nie dzieje.
      Jak postępować , jak się zachować ?
    • Przez pawelns88
      Witam zamierzam kupić traktor Steyr 8120 1986r szóstka czy ma może ktoś taki proszę o opinię 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj