Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr M2385

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Karol82SA

Karol82SA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 październik 2015 - 21:26

Deutz Fahr M2385

Witam ponownie decyduję się na zakup kombajnu Deutz tego właśnie modelu co o nich mówią właściciele  tych maszyn.Wady zalety bardzo proszę o podejście do tego tematu poważnie.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr M2385 Dzisiaj, 15:57
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 11 październik 2015 - 11:05

Deutz Fahr M2385

Jakoś żaden z użytkowników się nie wypowiada...  U nas go mamy ale dopiero pierwszy sezon był więc na konkrety trochę za wcześnie, tym bardziej po przesiadce z Bizona. Jednak jak na chwilę obecną jak najbardziej mogę go, jak i tą serię kombajnów polecić ze względu na przyzwoity komfort obsługi, pracy jak i oszczędny i nie sprawiający problemów w upały silnik.

Początkowo miał być Dronningborg, głównie ze względu na hydrostat, co mi się bardzo podobało jak trochę takim pojeździłem ale padło na DF-a i myślę że nie ma co żałować zakupu.

Coś więcej o chyba pod tym zdjęciem wspominałem:

http://www.agrofoto....0#commentsStart

Edytowany przez romek6340, 11 październik 2015 - 11:07.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share Karol82SA

Karol82SA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 październik 2015 - 11:53

Deutz Fahr M2385

Miałem właśnie pisać do ciebie i się zapytać.Na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie tych kombajnów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 11 październik 2015 - 13:35

Deutz Fahr M2385

Właściwie to jakiś typowych punktów na które zwrócić uwagę to nie kojarzę bardzo. Ogólnie stan techniczny i zużycie całego kombajnu jak w każdym innym. Silnik ma palić bez problemów "z pierwszego", nie dymić i żadnych wycieków. Jak uruchomisz wszystko to żadnych pisków zgrzytów itp. Przejedź się kawałek, spr hydraulikę czy płynnie wszystko działa, nie zacina się. Stan pasów, zębatek, cepów, luzy na klawiszach to jak wszędzie. Na kosę i bagnety możesz zwrócić uwagę też (system Schumacher), nożyki tam chodzą prawie na ścisk z bagnetach i trochę kasy idzie na wymianę jak już zużyte bo od razu wymienia się bagnety więc do zbicia ceny argument. Podobnie jest z pasami, łańcuchami z tym, że jak u mnie to praktycznie większość pasów jest jeszcze oryginalna i na zębatkach zero zużycia, a licznikowo te 2300 czy 2400 mth prawie ma. Więc jak widać że do wymiany to już swoje zrobił.

Edytowany przez romek6340, 11 październik 2015 - 13:38.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 11 październik 2015 - 21:28

Deutz Fahr M2385

My mamy większego brata,ale konstrukcja jest dość podobna. Zwróć uwagę na elektrykę. Czy sprzęgło sieczkarni załącza się poprawnie, czy wszystkie światła świecą pełną mocą, czy czujniki awaryjności pracują poprawnie. Osobiście, przerabiałem światła i nawiewy na przekaźniki :)

Jak będziesz sprawdzał łożyska,to mimo,że będzie cicho i wszystkie będą okej, sprawdź łożyska,które są słabo widoczne (przynajmniej u mnie są słabo widoczne): tylny wał klawiszy, łożyska są schowane za bakiem paliwa po prawej,a po lewej za blachą. Łożysko przedniego wału klawiszy po prawej jest schowane za takim dużym kołem pasowym,który napędza ten wał. Pod blachą,która jest po lewej stronie gardzieli znajdziesz napinacz i koło pasowe.

Edytowany przez Kamil1998, 11 październik 2015 - 21:29.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100