Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno BELARUSA 820 ( POMOC)

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 październik 2015 - 09:56

kupno BELARUSA 820 ( POMOC) Tak jak mowilem temat byl o oponach, nie prosilem o zadne doradztwo bo decyzje juz podjalem a jak wielu ludzi tak wiele madrych rad... kazdy zrobi jak zechce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno BELARUSA 820 ( POMOC) Dzisiaj, 00:07
  •  

#22 Share patryk09091995

patryk09091995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 październik 2015 - 10:17

kupno BELARUSA 820 ( POMOC) Do belarusa 820 pójdą te szersze opony tylko trzeba przystawkę zmienić i tyle w tym temacie

#23 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 październik 2015 - 10:53

kupno BELARUSA 820 ( POMOC) Jaka przystawka ma byc ?

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 11 październik 2015 - 13:16

Jaką przystawkę? Nie ma żadnej przystawki.  Opony zakładasz kompletami i musi pasować bez jakichkolwiek przeróbek.

Ruski i tak ma do bani przełożenie przód/tył. Żeby działał napęd automatyczny przednie koła muszą pokonywać mniejszą drogę niż tylne a to jest sprzeczne z jakimikolwiek zasadami. Przód w ciągniku  ma pokonywać drogę taka samą lub 5% większą niż tylne koła. 

Liczyłem to ustrojstwo i według wzoru przy oponach 18,4R34 przednie koła muszą mieć średnice najmniej 1050 lub 1070 mm już nie pamiętam.

Kupisz rusa to sobie przeleć kluczem po śrubach i będzie chodził. Jest topór bo jest ale specjalnie problemów z nim nie ma. Najwięcej narzekają ci co sobie z wymianą uszczelki poradzić nie mogą albo lenie śmierdzące którym się tego zrobić nie chce. Konstrukcja tego ciągnika  ma kilkadziesiąt lat i czasem trochę dłubnąć trzeba. Tyle.

KPK Kumurun Team

#25 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 11 październik 2015 - 13:49

Lenie nie lenie  - nowy ciągnik kupuje się po to aby przy nim nie dłubać przez kilka lat a  w Belarusie masz to jak w banku Jedynie cena ciągnika i cena części to tłumaczą ale jak napisałeś - jeśli ktoś nie ma chęci albo powołania do dłubania przy ciągniku to za robotę też sporo zapłaci bo awarii najczęściej drobnych będzie sporo

#26 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 11 październik 2015 - 13:53

No niestety to jak napisałem stara konstrukcja z wadami i kiepskim wykonaniem ale za te pieniądze nic innego nie znajdzie. 

W każdym razie temat jest o oponach i tego się trzymajmy.

KPK Kumurun Team

#27 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 październik 2015 - 14:25

kupno BELARUSA 820 ( POMOC) Wszystko jasne dzieki za pomoc jak kupie to powiem jakie oponki mam a odnosnie ruska mam pytanko odnosnie 820 badz innych starszych poniewaz nie ma siedzenia dla pasazera ,moj znajomy twierdzi ze na wschodzie byly montowane , wiecie cos na ten temat ? Oczywiscie nie jest mi potrzebne ale jestem ciekaw

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 11 październik 2015 - 14:42

Osobiście nic mi o tym nie wiadomo. jedno jest pewne żeby móc po drogach wozić pasażera w dowodzie powinny być wbite dwie osoby.

Podobno ale tego nie wiem na pewno i nie z pewnego źródła da się to zrobić montując siedzenie pasażera.

KPK Kumurun Team

#29 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 październik 2015 - 14:57

kupno BELARUSA 820 ( POMOC) Rozumiem poprostu widzialem gdzies ruska instrukcje i tam bylo siedzenie moze jakas wersja opcjonalna

#30 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 11 październik 2015 - 14:59

Niestety nie można, choć takie mam dorobione próbowałem zarejestrować na dwie osoby lecz w wydziale komunikacji powiedziano mi ,ze jeśli w homologacji nie ma, to jest to niemożliwe a szkoda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 11 październik 2015 - 15:00

No to się wyjaśniło :)

KPK Kumurun Team

#32 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 październik 2015 - 15:28

kupno BELARUSA 820 ( POMOC) Miec mozna gorzej jak jakis wscibski policjant sie dopatrzy

#33 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 11 październik 2015 - 15:36

No niestety racja ,ale na pole pasażer czasem jedzie i się przydaje

#34 Share patryk09091995

patryk09091995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 październik 2015 - 16:18

Jaką przystawkę? Nie ma żadnej przystawki. Opony zakładasz kompletami i musi pasować bez jakichkolwiek przeróbek.
Ruski i tak ma do bani przełożenie przód/tył. Żeby działał napęd automatyczny przednie koła muszą pokonywać mniejszą drogę niż tylne a to jest sprzeczne z jakimikolwiek zasadami. Przód w ciągniku ma pokonywać drogę taka samą lub 5% większą niż tylne koła.
Liczyłem to ustrojstwo i według wzoru przy oponach 18,4R34 przednie koła muszą mieć średnice najmniej 1050 lub 1070 mm już nie pamiętam.
Kupisz rusa to sobie przeleć kluczem po śrubach i będzie chodził. Jest topór bo jest ale specjalnie problemów z nim nie ma. Najwięcej narzekają ci co sobie z wymianą uszczelki poradzić nie mogą albo lenie śmierdzące którym się tego zrobić nie chce. Konstrukcja tego ciągnika ma kilkadziesiąt lat i czasem trochę dłubnąć trzeba. Tyle.

Chodzi mi o przystawkę co idzie do skrzyni u mnie w ts nie zgrywają się standardowe opony z mąż na twardym podłożu zaczyna wszystko wyć

#35 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 11 październik 2015 - 17:47

Przystawki są takie same nie ma różnicy w budowie czy przełożeniu.

Wyje bo oryginalnie przednie kola kręcą się za wolno po to by działał automat. 

Ja miałem z przodu 11,2R20 a z tyłu 18,4R34 i tez wyło. Do tego w polu czy w zimie z pługiem nie dało się skręcać bo przód cisło jak diabli. 

Tył zostawiłem już poważnie zajechane 18,4 a na przód dałem 13,6R20 i chodzi jak złoto cichutki, skręca elegancko. Mogły by być na przodzie jeszcze troszkę wyższe jak te zajadę to do wymiany lub przeróbki pójdą felgi a na przód opony 380/70R20.

KPK Kumurun Team

#36 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 12 październik 2015 - 18:39

co do awaryjności zdania nie zmienie i to w szczególności do tych nowszych tj młodszych roczników 820. koniec i basta. a co wiecej stare MTZ są wytrzymalsze.. 

Płacenie za ciągnik ok. 90tys i dłubanie i poprawianie niby pierdoły ale zawsze coś, ZAWSZE człowieka wkurza niesamowicie,  tym bardziej bądź co bądź nowej maszynie i nie zamałe pieniądze. KAZDA JEDNA MARKA MA CENY WYWINDOWANE NA MAXsa.

Co do opon tel. do najbliżeszego dilera i po problemie a nie temat ciągnie sie kilka dni a ostatecznie i tak nic nie wiesz.  

#37 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 12 październik 2015 - 20:54

kupno BELARUSA 820 ( POMOC) Dzwonilem do najblizszego to twierdzi ze sie da ale nie wie czy zgra sie naped bla bla bal... smieszne kto tam pracuje ,jutro jade osobiscie do dwoch dilerow , owszem placac 85 tysi nikt nie chcialby grzebac ale np za 115 mam farmtrac czy c380 i sadzisz ze sa to bezawaryjne mocne ciagniki ?
A 30 tysiecy roznicy to przepasc jak na moja kieszen...

#38 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 13 październik 2015 - 20:19

Racja kolego za 30 dychy czasem warto usunąć usterkę,i to za tanie pieniądze ,bo rusek nie jest drogi w utrzymaniu.

Janczar nie wszyscy są bogaci .

#39 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 18 październik 2015 - 17:15

kupno BELARUSA 820 ( POMOC) Ciagnik juz zakupiony :) powiem Wam ze kto nigdy ruskiem nie jezdzil to skrzynia biegow zaskakuje ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 18 październik 2015 - 17:33

He he. No żebyś wiedział. A przejedź się z 10-cioma tonami po górkach he he. 

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź