Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Ciągnik doTransportu

155 odpowiedzi na ten temat

#101 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 październik 2015 - 19:02

Nie będziesz dojeżdżał do przodu i tyle, chyba że dwa lżejsze sprzęty.

19 t DMC u nas i tak pewnie na 18t zarejestrują. 1 tona na ciągnik z tego by wynikało, zresztą to samochodówki, więcej na zaczep nie można w samochodzie. Ale osie cofnięte więc duży plus.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Ciągnik doTransportu Dzisiaj, 17:40
  •  

#102 Share LukaszJohn6930

LukaszJohn6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja,Muzyka,Filmy

Napisany 31 październik 2015 - 19:02

JCB Fastrac tylko, bo więcej nic szybszego nie ma.

#103 Share Didrzej

Didrzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 20:33

Jeżeli chodzi o fastraci jadące 80 i 65 km/h to są to dwa różne modele tej samej serji , różniące się skrzynią biegów i kołami ( te na mniejszych kołach 24" jadą szybciej)

Sam przymierzam się do ciągnika tylko do transportu, i już od dłuższego czasu zbieram różne opinie o nich, nieraz sprzeczne. mi chodzi bardziej o zwrotność i do mniejszych ładunków i bardziej przymierzam się do serii 2000 bo są trochę węższe, łatwiej wjechać w ciasne miejsca, ale na większy transport jak ty chcesz to trochę ta seria 2000 mogła by być słaba.

#104 Share MARIO-MECALAC

MARIO-MECALAC

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 09:33

Jaki Ciągnik doTransportu Tak kolego co do serii 2000 to za mała jak na moje ciężary. Ona jest dobra do 10-12t.

Co do sprzecznych informacji to widzisz ja usłyszałem od jednego speca że blokada jest elektroniczna, nic nie wspominał o kołach ani o skrzyni. Nie był to handlarz.

A jest możliwość by JCB na kołach 24" miało skrzynię 65km/h czy raczej nie? Na jakie oznaczenie skrzyni patrzeć by się nie wkopać?

Najgorzej to będzie z lawetą wyczuć jak maszynę ustawić by zbyt wielkiego nacisku na tylną oś nie było, a było idealnie.

#105 Share Didrzej

Didrzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 18:56

Ja kolego nie uważam się za eksperta od fastraców, tylko co sam przy swoich poszukiwaniach zdołałem ustalić i znaleźć w specyfikacji to ta seria 3000 występowała właśnie w dwóch wersjach szybkościowych i jeżeli nikt nic nie kombinował z kołami to najprościej odróżnić je właśnie po rozmiarze kół. Na kołach 24'' jadą ok 80 km/h, a na 30'' ok 65 km,h. owszem osobno mogą mieć, jeżeli nikt już nie zdjął blokadę szybkości do 40 km/h tak przynajmniej nowe wersje od dilera wychodzą.Ale to idzie odblokować.

Ja faktycznie potrzebuję do transportu przyczepy jednoosiowej o wadze do 10 t. i dlatego mi by wystarczyła seria 2000.

Dlatego mam pytanie na boku czy może ktoś z czytających ten temat miał do czynienia z fastraciem 2155 lub 2170 jak się konkretnie te modele sprawują i czy są awaryjne, oczywiście przy rozsądnej eksploatacji. Bo zastanawiam się czy iść w stronę fastraca czy tradycyjnego ciągnika.

Będę wdzięczny za informację

#106 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 08:34

http://otomoto.pl/of...y-ID6ydchx.html tu masz ciekawego i z Tuzem z przodu i z wałkiem.

#107 Share MARIO-MECALAC

MARIO-MECALAC

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 09:33

Jaki Ciągnik doTransportu Dawid fajny ale cenowo za drogo dolicz jeszcze 23% i już d*pa. Ja mogę tylko kupić do 200 i też trafiają się z ryżem i wałkiem z przodu.

#108 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 15:39

Ale nie ten rocznik i nie z tą skrzynią. Akurat to wersja z dużym kołem co wg prospektu niby 65km/h ale trzeba sprawdzić.

Tak ogólnie podobno się któryś bezpiecznik wyciąga i jedzie koło 100. Ale nie wiem czy w tym modelu też ale w starszych tak podobno było.

#109 Share MARIO-MECALAC

MARIO-MECALAC

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 17:18

Tak Dawid wiem że nie ta skrzynia i nie ten rocznik. Zdaję sobie sprawę co można kupić za te pieniądze ale nie mam więcej.

#110 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 19:06

Ok spoko, tylko dałem link.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 22:29

http://otomoto.pl/of...y-ID6ydchx.html tu masz ciekawego i z Tuzem z przodu i z wałkiem.

Chora cena jak na ciągnik bez opon....

#112 Share MARIO-MECALAC

MARIO-MECALAC

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 10:04

Tak ale handlarze sugerują się rocznikiem i wyposażeniem oraz że wygląd zewnętrzny super. A to że opony zużyte? klient sobie wymieni bo sprzęt i tak prawie 300 tys 

#113 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 11:20

Chora cena jak na ciągnik bez opon....

Jeszcze trochę opon ma. Ewentualnie można tył wymienić a przód jeszcze trochę pośmiga.

Poza tym zapomniałeś chyba że nowy taki kosztuje 2x tyle co ten 4 letni. Więc jak dla mnie cena nie jest jakaś wygórowana.

A przy negocjacji ceny pewnie by nówki opony dorzucili na tył.

#114 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 12:20

Fastrack to jest wynalazek nie wiadomo do czego. Gdyby to było dobre czołowi producenci ciągników też by takie pojazdy zaoferowali. Znajomy ma factracka na żwirowni. Furory u niego nie zrobił. Następne zakupy to były jd na full powerschifcie i case na bezstopniówce. A fastracka po 3 czy 4 latach próbował sprzedać. Ma go do dziś ale bardziej oszczędza. Fastrack może i jest o te 10 km/h szybszy. Ale czy żwir na budowę wozi się na czas? Zwłaszcza po nie najlepszej jakości lokalnych drogach. Jeśli mają tym jeździć pracownicy to traktor też jest lepszym wyborem. To, że jest wolniejszy działa na jego korzyść. Bo silnik ma lżej. Jak posadzisz pracownika z ciężką nogą do fastracka i dasz 20 ton na zaczep to szybko silnik załatwi. U znajomego po 3 latach ciągania żwiru wali czarnym dymem jak lokomotywa. A starszy od fastracka jd 7710 ciąga ciężary i nie dymi.

Co do kosiarek to z silnikiem 200 KM i dzisiejszych stawkach za koszenie poboczy na chleb nie zarobisz. Ludzie to robią prawie o połowę słabszymi ciągnikami za te same pieniądze. Odśnieżanie ma jeszcze jakiś sens.

Ja bym na twoim miejscy kupił jakiś ciągnik z bezstopniówką. Ewentualnie nie nastawiał się na to koszenie i kupił wywrotkę z hds em. W transporcie i tak fastrack nie dorówna ciężarówce. I do odśnieżania ciężarówka lepsza. A jeśli znajdziesz z płytą czołową zerjestrowaną jako pojazd specjalny zimowego utrzymania dróg nie płacisz podatku od środków transportu.

#115 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 14:46

mówisz że czołowi producenci  nie produkują a czym jest fendt xylon nie czolową marką produkującą ciągniki

#116 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 16:42

No tak dla ciebie jak kabina między osiami to zastosowania takie same. Fendt xylion i Fastrack to dwie zupełnie inne maszyny do innych zastosowań. Fendt dedykowany jest bardziej dla rolnictwa precyzyjnego, do pracy z narzędziami z przodu. Fastrack to maszyna do zastosowań podobnych jak klasyczny ciągnik z większą możliwością agregowania narzędzi na tyle.

#117 Share MARIO-MECALAC

MARIO-MECALAC

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 17:22

Jaki Ciągnik doTransportu hubertuss

Zapominasz o tacho i o VIATOLL'u i innych wielu sprawach w ciężarówce. To że kopci na czarno to wtryski i pompa do roboty  a nie silnik. Dalej co do kosiarki to nie miałem na myśli poboczy tylko łąki na lotnisku nie jakimś wielkim jak Balice czy Pyrzowice ale prywatne duże. ale to jest temat na za 2-3 lata nie na teraz. Do odśnieżania żeby było dobrze też możesz zabudowę na d*pę wsadzić i masz dociążony tył.

Mówisz czy na czas się wozi? Tak wozi się. Zwykłym ciągnikiem zawieziesz 3-4x za dzień zależy skąd się wozi. Jak masz skrzynię 80 km/h to obrócisz te 2-3 x więcej za co kupisz paliwo i opłacisz pracownika reszta zostaje na czysto dla Ciebie. 

Co ma ciężka noga do spalania? Tu w grę wchodzi przełożenie a nie obroty silnika. I tak zawsze jeździ się na 1.800 rpm a nie pełnej ku...ie. Nie wszędzie masz do d*py lokalne drogi. U mnie w okolicy są akurat świetne nie dziurawe ani nic, więc nie ma co sugerować że wszędzie tak jest.

#118 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 20:53

U mnie po okolicy to ciągnikami na kampani buraczanej non stop jeżdżą. I mają po 160-200 KM i ciągają tridemy a na nich pewnie po 30 ton.

Jeden ostatnio JD 6630 ale ztuningowany na 160 KM ciągnął wózek 2 osiowy i naczepę. Ale co woził nie wiem.

#119 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 21:00

hubertus

ty masz swoje zdanie a ja swoje i coraz to mniej zgadzam się  z tobą  ale jak jesteś taki mądry to wypowiedz się na temat schluter euro trac do czego jest ta maszyna i zobacz jakie miała rozwiązania w tamtych latach gdzie dzisiejsze wynalazki jeszcze do pięt mu nie dorastają i jaką mają cenę kosztują dzisiaj więcej jak nowy JCB nie chce się  wymandrzać tak jak ty ale to to są maszyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 21:04

Taka Dutra też miała równe koła, Kirowiec to samo. MB trac jakoś te maszyny pracowały i pracują.

Dodaj odpowiedź