MARIO-MECALAC

Jaki Ciągnik doTransportu

Polecane posty

Wiadomo że nie jedzie się tam gdzie osobówki. Choć widziałem kilka razy jak wywrotka stała na chodniku i opony zakład wulkanizacyjny wymieniał bo nie miał na tyle placu. Dla mnie to chore.

Chciał bym również zakończyć off top i zbędną kłótnię.

wolna skrzynia = większa moc
szybka skrzynia = mniejsza moc, i tu wchodzi skrzynia biegów z wieloma biegami bo musi zrekompensować te straty. Dla tego też fastrack ma 6 biegów i na każdym po 3 półbiegi bez sprzęgła pod obciążeniem, dodatkowo ma 3 grupy. Czyli 6x3x3 masz 54 biegi do przodu.

Zazwyczaj parametry są tak dobrane że wszystko działa OK, po prostu ta 55km jest stosowana do prac polowych i jazdy w terenie, ta szybsza do ciągania przyczep po asfalcie i szutrze.

Ważne by były parametry przełożeń na poszczególnych biegach właściwie dobrane do prędkości maksymalnych.

Dlatego ta szybsza ma po prostu więcej biegów i jest bardziej uniwersalna.

Kolejna sprawa na którą czekałem to :

Jak silnik dymi to znaczy że albo dostaje za mało powietrza albo za dużo paliwa lub źle to paliwo rozpyla.

Filtry powietrza, dawka paliwa, rozpylanie wtrysków. To jest kolejność do sprawdzenia i zlokalizowania przyczyny a nie remont silnika.

Jeśli mamy do roboty tylko wtryski to nie oddajemy samych wtrysków, lecz z całą pompą. Pompa tak samo się zużywa. I jeśli będą nowe wtryski a stara pompa to pompa nie będzie miała sily przepchać ciśnienia na wtryskach co będzie skutkowało uszkodzeniem pompy. Z wtryskami jest tak samo jak założy się nową pompę a stare wtryski to wtryski zaczną mocno lać. I nie potrzebnie się wydaje kasę na paliwo które i tak nie zostanie spalone a poleci z dymem. Po remoncie pompy i wtrysków moc silnika wraca i nie rzadko spalanie spada. Choćby ten litr na godzinę to juz w skali tygodnia lub miesiąca bardzo dużo.

Remont silnika przeprowadza sie w tedy gdy z odmy leci jak z tłumika, oleju bierze sporo, oraz przy braku kompresji. Wielu ludzi popełnia błąd robiąc samą górę lub sam dół. Taki remont nie ma sensu.

W nowych silnikach DEUTZ nie ma już pompy tylko są pompowtryski na każdym wtrysku. Z nimi mało kto daje radę. Bo jak dawkę sie ustawi to jest jeszcze regulator który trzeba umieć ustawić do dawki paliwa. Ale do tego jest specjalny przyrząd i najlepiej mieć kogoś kto tylko tymi silnikami się zajmuje bo można tylko zaszkodzić.

Sorki za odbieganie od tematu ale każdemu się to przyda.

Edytowano przez MARIO-MECALAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@autoostrowski jak można z tobą poważnie dyskutować? Jak ty co chwila takie kwiatki walisz. Kto normalny pojedzie ciężarówką, ciągnikiem czy inną maszyną do wulkanizatora od osobówek? Nawet jak się na ulicy zatrzyma to skąd wulkanizator osobówek weźmie maszynę do zmiany opony? A może ty żyjesz w przekonaniu, że takie opony kolesie łyżkami targają?

@MARIO-MECALEC tak czekałem na ten twój wczoraj zapowiadany elaborat. Liczyłem, że się pośmieje i nie zawiodłeś mnie. Na początku masz rację. Wolna skrzynia, większa moc na kołach. Ja dodam od siebie, że mniejsze obciążenie dla silnika.  Szybka skrzynia, mniejsza moc na kołach i większe obciążenie dla silnika. Zakładając, że mamy dwa takie same zestawy i silnik np. 200 KM. To ten silnik z szybszą skrzynią będzie bardziej obciążony niż ten z wolną. Tylko tyle miałem na myśli i trzeci raz to piszę.

Wykład o pompie jest dość śmieszny. Część to prawda a część dorobiona historia. Fakt pompa się zużywa i daje słabe ciśnienie. Jak to piszesz, nie daje rady przepchnąć paliwa na wtryskach. To prawda. Tylko jakim cudem jest go wtedy za dużo? Skoro pompa nie daje rady go dostarczyć do cylindrów. A silnik często nie chce odpalać. Po prostu sprzeczność. Pompa nie daje rady przepchnąć paliwa a jest go za dużo. Śmiech na sali  I brak zdolności logicznego myślenia.

Pisałeś, że za mało powietrza. To cię teraz oświecę. Gdy silnik jest zużyty, część powietrza podczas sprężania ucieka do skrzyni korbowej. Jak zauważyłeś silnik dmucha odmą. I wtedy właśnie w komorze spalania jest go za mało. Dawka paliwa jest ustawiona do wartości jaką potrzeba w danej chwili do zassanego do cylindra powietrza. Ale, że mamy luźne pasowanie ze względu na zużycie, część powietrza ucieka do skrzyni korbowej. I mamy czarny dym. Z odmy leci niebieski. Bo gorące powietrze podczas procesu spalania przedostaje się do skrzyni korbowej i spala olej na gładzi cylindra. Oczywiście to nie jest jakaś tam reguła. Ale typowe zjawisko w zużytym silniku.

Bajką o nowych silnikach Deutz i pompo wtryskach postanowiłeś okrasić swój występ tutaj. Lub jak pisałeś elaborat. Nie wiem czy mi uwierzysz ale Deutz nie instalował w swoich silnikach pompo wtrysków. A na pewno nie robi tego w swoich nowych silnikach oferowanych obecnie. W latach 90 tych i pierwszej połowie 2000 nych montowano pompy monoblokowe. Choćby w silnikach znanych z ciągników fendt czy deutz. Pompa monoblokowa napędzana wałkiem rozrządu zasilała klasyczny wtryskiwacz. Obecnie deutz tak jak praktycznie większość producentów silników montuje układy CR. Mam nadzieje, że sobie doczytasz co to jest. I przestaniesz bajać o pompo wtryskach w nowych silnikach Deutz.

Podsumowując po raz koleiny udowodniłeś, że nie wiele wiesz w materii o której chcesz dyskutować.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś naprawdę cofnięty?

Gdzie ja napisałem o starych silnikach DEUTZ z lat 90 lub z 2000? Tylko napisałem że w nowych.

 

Na tym kończę rozmowę z tobą bo to nic nie daje. Jak grochem o ścianę.

 

Ty jesteś super mechanik, istna encyklopedia wiedzy. Żyj w swojej świadomości a naprawy zlecaj porządnym mechanikom.

Ja nie mam zamiaru się dalej kłócić z kimś kto nie ma pojęcia. Już nawet nie będę reagował na twoje posty.

 

Dzięki tobie cała konwersacja przeniosła się na priv bo nikt z kimś takim jak ty nie ma zamiaru się kłócić boś ty najmądrzejszy. Wszędzie się wtrącasz nie mając pojęcia.

 

Nie ubliżając nikomu bo wiem że są porządni ludzie na Podlasiu i mam tam dobrych znajomych, ale skoro u ciebie szutrówki robią to jesteś z Podlasia. I jak widać ciężko jest ci się z tym wszystkim pogodzić. Najgorsi są Ci, którzy myślą że wiedzą wszystko. Ja jak czegoś nie wiem to czytam i zaczynam się interesować, ty tego nie robisz boś encyklopedia wiedzy.

 

Przepraszam wszystkich użytkowników którzy muszą czytać te kłótnię. Ja już skończyłem z tym kimś bo nie wiem ile ma lat i jak się do niego zwracać. Wróćmy na dobre tory i porozmawiajmy dalej na temat. Moderatora proszę o skasowanie kolejnych nie na temat postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Napisałeś, że w nowych silnikach deutz są pompo wtryski. O zgrozo na każdym wtrysku. Jakim cudem pompo wtrysk na każdym wtrysku? A ja ci napisałem, że to bajki. Napisałem też, że w silnikach deutz z lat 90 tych czy 2000 nych były pompy monoblokowe. Tak dla twoje wiadomości. Natomiast nigdzie nie napisałem, że ty pisałeś o starych silnikach deutz. Ale za każdym razem udowadniasz, że czytanie ze zrozumieniem to sztuka obca dla ciebie.

Masz rację, że przeniosłeś się na priv. Bo takie bajki jak tutaj prezentujesz tylko do tego się nadają. Przynajmniej nikt śmiał się nie będzie. A przy okazji wyżalisz się tam jaki to ja jestem nie dobry.

Ja się za encyklopedię nie uważam. Ale jak poczytasz swoje wcześniejsze wypowiedzi. To łatwo dojdziesz kto tu się za mądrego uważał i innym dużo uczyć się kazał. Samemu niestety nie wiele prezentując.

Twoje wywody o Podlasiu czy cofnięciu to jak nic wyraz frustracji i bezradności. Chciałeś błysnąć i nie wyszło. Odsyłałeś do nauki a tu wyszło jakie sam masz braki. Dla twojej wiedzy miedzy wioskami, miastami są asfalty. Do żadnej wsi nie ma szutrówki. Szutrówki 6 m to mam na pole. Gdzie korzysta z nich może 10 rolników a są. I każdemu rolnikowi nawet w bogatszych rejonach Polski życzę co najmniej takich dróg dojazdowych na pole jakie teraz nam porobili. Widzisz nawet dowalić mi Podlasiem ci się nie udało. A że jestem z Podlasia to mi nie wstyd. A tobie powinno być wstyd bo to brzydki chwyt człowieka, który merytorycznie nie ma nic do napisania. A jak coś napisze to z reguły jakieś półprawdy i bajeczki.

"Ja jak czegoś nie wiem to czytam i zaczynam się interesować, ty tego nie robisz boś encyklopedia wiedzy".

Szkoda tylko, że tak mało potrafisz zrozumieć czemu dajesz przykład post za postem.

"...ale skoro u ciebie szutrówki robią to jesteś z Podlasia. I jak widać ciężko jest ci się z tym wszystkim pogodzić."

To jakiś znak rozpoznawczy Podlasiaków. W innych regionach nie robią szutrówek dojazdowych na pola? Wyobraź sobie, że łatwo mi się z tym pogodzić, że na pola szutrówki zrobili.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hubertus

1 to nie pisałem że wulkanizator do osobówek ,nie wiem skąd to wziołeś

2 są firmy przynajmniej w moich okolicach co robią z wólkanizacji wszystko  to znaczy wszystkie modele i place gdzie parkuje kilkadziesiąt ciężarówek z naczepa , ale mimo to koparki nie są mile widziane ,firma BRW znana w całym świecie.

3 kolego nie zaczepiam Cię ponad normę

4 a co do łyżek to ty kwiatki sadzisz

5 na koniec podkreśliłem że humorystycznie

6 odnośnie deutz z pompkami to bez obrazy ale nie masz o tym pojęcia i jak coś robisz to tylko na chybił trafił

7 odnośnie silnika z pompo wtryskami to zobacz co siedzi w ładowarce atlas 32E i jaki jest silnik i jakie jest logo na silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No tak wulkanizator od ciężarówek ma takie podwórko, że się ciężarówka nie zmieści. Jak mówiłem z tobą nie da się poważnie dyskutować bo piszesz od rzeczy. Co z tego, że nie napisałeś, że wulkanizator od osobówek. Skoro napisałeś, że się maszyna na placu nie zmieści. To co ktoś robi ciężarówki, które mu się na placu nie mieszczą? Kto pojedzie do takiego zakładu? Czy ktoś logicznie myślący, któremu się ciężarówki na placu nie mieszczą kupuje maszyny warte grube pieniądze, aby zmieniać koła w tych że ciężarówkach? Ty w ogóle myślisz nad tym co tu piszesz?

Nie mam pojęcia o silnikach deutz z pompkami monoblokowymi? A może nie były montowane w ciągnikach fendt czy deutz silniki z pompami monoblokowymi? Co napisałem na chybił trafił? O ile wiem w żadnym ciągniku rolniczym nie było deutza z pompo wtryskami. Nie prawda podaj model?

Ok nie znam wszystkich silników deutz i mam odwagę do tego się przyznać. Szczególnie jakichś mało powszechnie występujących modeli. Z tym, że silnik o którym piszesz. Nie jest obecnie oferowany jako nowy model. W nowych silnikach oferowanych obecnie deutz jak nie mal wszyscy producenci oferuje układy common rail.

A pompo wtrysków na każdym wtrysku to już na pewno żadna firma nie oferuje jak pisał tutaj pewien znawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj