Skocz do zawartości

Zdjęcie

podnoszenie i opuszczanie podnosnika tylko podczas orki Renault 110.54

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 15 październik 2015 - 12:07

Na tym wałku są 2 uszczelniacze na jednej stronie tak dla waszej wiadomości  :D. Roboty jest na 30 min robi się to moment rozbierałem kilka razy i uszczelniacze kupowałem po 1.50zł  :lol: a nie po 100zł bo to głupota moim zdaniem. 
Co do wymiany oleju w silniku wymieniam przy 200 mth czasami zdarza się że troszeczkę więcej zrobię bo jest robota a nie ma czasu wymieniać to się robi  :)
Też leję Mobil Delvak 15W40 do ciągnika i kombajna uważam że to dobre oleje są. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
podnoszenie i opuszczanie podnosnika tylko podczas orki Renault 110.54 Dzisiaj, 15:22
  •  

#22 Share dromar1

dromar1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 październik 2015 - 12:17

Na tym wałku są 2 uszczelniacze na jednej stronie tak dla waszej wiadomości  :D. Roboty jest na 30 min robi się to moment rozbierałem kilka razy i uszczelniacze kupowałem po 1.50zł  :lol: a nie po 100zł bo to głupota moim zdaniem. 
Co do wymiany oleju w silniku wymieniam przy 200 mth czasami zdarza się że troszeczkę więcej zrobię bo jest robota a nie ma czasu wymieniać to się robi  :)
Też leję Mobil Delvak 15W40 do ciągnika i kombajna uważam że to dobre oleje są. 

no właśnie!!!  tam idzie rozmiar 60x99x15 - nietypowy,  pytałem to nie było jakichś zamienników , jak i gdzie dostać takie uszczelniacze?

#23 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 15 październik 2015 - 12:35

W sklepie z uszczelniaczami - jak nie ma na stanie to zamówią na następny dzień. Ale chyba 15zł a nie 1,5zł - bo po tyle można kupić oring  a nie simering. Chyba że kupujesz po 1,5zł i dlatego tak często zaglądasz..... Te niektóre ceny części do renówki to przesada.

#24 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 15 październik 2015 - 14:33

Jak kupujecie coś i mówicie że potrzebne to do Renówki to i cenę macie wysoką. Ja jak kupuję to mówię potrzebuję taki czy inny uszczelniacz czy pasek i tyle. Nigdy nie mówię że potrzebuję do Renówki czy JD bo zaraz cena dwa razy większa podaję im numer jak mają to niech dają a jak nie to nie i tyle, tym co sprzedają nie jest potrzebne do czego mi to jest potrzebne i nigdy im nie mówię. Raz zajechałem do serwisu JD to mi za komplet uszczelniaczy do siłownika motowideł powiedzieli 320 zł to im powiedziałem prosto w twarz że za tyle to ja kupię nowy siłownik i nie muszę go regenerować. Pojechałem do sklepu z uszczelniaczami i za komplet dałem 12zł ale też nie mówiłem do czego mi trzeba bo cena pewnie by wzrosła i to kilkukrotnie. 
Dobrze wiem ile dałem simering i tyle w temacie. A tak jeszcze dodam że rozbieram to 3 razy z powodu zerwanego gwintu na tym wałku dorabiałem nowy gwint i przez to musiałem wymieniać simeringi ale nie zobaczyłem że są dwa i lekko mi ciekło więc kupiłem 2 nowe i złożyłem i teraz jest dobrze. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#25 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 15 październik 2015 - 16:03

Z wymianą uszczelniacza - robiłem jeden po prawej stronie - nie jest dużo roboty: 

-spuścić olej hydrauliczny - wchodzi go od cholery ok 60 litrów,

-trzeba zdjąc dolne mocowanie- ciegno podnośnika,

-po odkręceniu śruby,  z tej osi zdjąc to mocowanie, (poszło w miare dobrze łapką podwadziłem, w jedną w drugą stronę,  trochę młotkiem),

-teraz trzeba ten stary uszczelniacz wydłubać, trochę zabawy śrubokrętem, stary oczywiście trzeba popsuć, trochę rdzy jest na tym wałku, może być trochę zabawy,

- wyczyścić ten stary wałek,  wbić nowy uszczelniacz, poskręcać , i na koniec wlać olej.

- po robocie.

co ciekawe raz wymieniłem dałem 100 złotych (jedna sztuka tyle kosztuje), lało się dalej :(,  

musiałem popsuć uszczelniacz i rozbierać od nowa , kupiłem drugi  uszczelniacz (znowu 100 pln)  , założyłem po wyczyszczeniu dokładnym i jest ok.

zeby co 100-120 godzin wymieniać podpowiedział mi jeden rolnik ,  może faktycznie co 200-300 godzin powinno sie wymieniać  :/

aha potrzebuje stacyjkę (coś nie łączy, kontroliki są niie daje na rozrusznik, odpalam na krótko) najlepiej używana ze względu na koszty - chyba ponad 100 złotych grubo , może nowa , jakiś zamiennik?

może ktoś podpowiedzieć ?

sprawdź dokładnie bezpieczniki 4 od góry z lewej strony jest chyba od rozrusznika, też tak miałem myślałem że stacyjka a to był tylko bezpiecznik tam sygnał na rozrusznik idzie przez bezpiecznik, możesz dojść po kolorze tego cienkiego kabelka od rozrusznika .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
podnoszenie i opuszczanie podnosnika tylko podczas orki Renault 110.54 Dzisiaj, 15:22
  •  

#26 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 15 październik 2015 - 19:34

dromar , wymyj stacyjkę przy pomocy wd wstrzykując go od strony kluczyka

#27 Share Krzychu13

Krzychu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 październik 2015 - 22:46

Wymontuj stacyjkę i może coś dopasujesz w sklepie od innego ciągnika ważne żeby w otwór pasowało a od fergusona czy zetora kupisz taniej

#28 Share dromar1

dromar1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 październik 2015 - 22:16

podnoszenie i opuszczanie podnosnika tylko podczas orki Renault 110.54 Problem stacyjki rozwiązany. Działa znowu. Nie było gdzieś styku, może i na bezpieczniku.

#29 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 28 październik 2015 - 06:19

Panowie,u mnie ostatnio 133-14 zaczął wolno opuszczać pług w orce-co może być przyczyną i co z tym począć, bo mam jeszcze sporo orania.Jeat jeszcze tak że po przestawieniu dzwigni na opuszczanie na pustym bez maszyny podnośnik unosi się wolno do góry

Edytowany przez benio1967, 28 październik 2015 - 08:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share laki911son6

laki911son6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 19:19

Koledzy a ja mam problem z uszczelnieniem tego wałka dolnego. Myślę że trzeba by było się pokusić o wymianę tulei na tym wałku o za duży luz niszczy uszczelniacze i po krótkim czasie znów leci. Wie ktoś może jak ten wałek wyciągnąć?

tu mój temat który dziś założyłem: http://www.agrofoto....y-cieknie-olej/