gofiaczek

Ciąża i dziecko a praca w gospodarstwie

Polecane posty

Roman4321    1381

Jak by nie było to kontakt z ojcem równie ważny jak z matką, gorzej jak go brak na horyzącie, tozostaje  dziadek, wujek.

Z tym żłobkmi i przedszkolami to raczej z musu ale edukacji w domu to tam nic nie zastapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Oj Roman masz jakieś dziwne podejście i poglądy...Co zrobić z dzieckiem gdy obydwoje rodzice pracują,...Gdy dziecko od małego daje się do żłobka, przedszkola ma zapewnioną tam edukację,opieke.Ilez to jest przypadków,że babcia z dziadkiem nie dopilnowali dziecka i nieszczęście...Nie tak dawno było też słychać jak tatuś przejechał traktorem małe dziecko...Lepiej zapewnić tym dzieciom bezpieczne miejsce do przebywania zamiast brać je wszędzie z sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A później ździwienie jak dziecko na kury woła kici kici a na kota cipci cipci i tak dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Osobiście też jestem,za przedszkolami - taka odskocznia dla dziecka,kontakt z rówieśnikami,zajęcia wszelakie, to rozwija ;)

Dziecko zamknięte w domu z rodzicami na pewno nie rozwija się tak jak dziecko uczęszczające do przedszkola - nie ma tylu bodźców zapewnionych - zajęć plastycznych,nauki wierszyków,zabaw etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman4321    1381

Jakie dziwne? normalne tak powinno być i tak było od dawien dawna, niedawno istnieją dopiero żłobki, przedzkola takie przechowalnie bo trzeba sie dorobić czegoś a  sama oddasz gdzie będziesz uważała  i tyle. A i tak potem jest problem bo święta wakacje ferie to nie pracują i tak trzeb zapewnić dzieciom czas i opieke a praca na etacie czy w gospodarstwie trwa cały czas więc tez coś nie działa jak powinno. 

Piękna , doświadczenia w swerze edukacji doś jasno wykazały że dziecko wychowywane w domu wcale nie jest gorsze. Rozwój jest indywidualną sprawa a programy jednakowe dla wszystkich, no ale naumie się wierszyków i mama będzie sie cieszyć i chwalić jak to moje ładne.

Primo może dobrze żeby wiedziało że krowa mleko daje ale czy to jest ważne. To podobnie jak telefon komórkowy, mało kto wie jak jest przetwarzany jest sygnał i jak powstaje ale większość ma telefon i go używa.

Edytowano przez Roman4321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Roman - ja wcale nie twierdze że dziecko chowane w domu jest gorsze,tego nie powiedziałam;). Moim zdaniem później się troszkę rozwija i nie jest tak komunikatywne;)

Oczywiście,że jak nauczy się wierszyka to mama się cieszy,bo to na tym polega - wielka uciecha jak szkrab uczy się nowych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman4321    1381

Ja spotkałem sie z przypadkami że rozwój jest szybszy w domowym nauczaniu a i komunikatywności tez nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Widzisz to już kwestia dyskusyjna Znów ja spotkałam się z zupełnym przeciwieństwem i stąd moje zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Przedszkole i żłobek zapewnia bezpieczeństwo ,że dziecko nie bierze udziału jak to się zdarza w rolnictwie w pracach polowych,że jest wożone na różnego rodzaju sprzęcie.Edukacje też ma tam jakaś zapewnioną...

Kontakt z rówieśnikami prowadzi przede wszystkim do tego ,że taki maluch chce dorównać innym pod każdym względem. Wiąże się to często z tym,że musi mieć to samo co inne dzieci,brak też słuchania rodziców.   W domu takie dziecko ma też większy rygor,jest też sporo fajnych rzeczy edukacyjnych i też w domu można to dziecko uczyć i nie jest gorsze od tych co są w przedszkolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman4321    1381

W przedszkolach to teraz trza patrzeć na ręce bo różnymi  ciekawymi programam się dzieci karmi 

Ta ekspertka  od bezpieczeństwa zapomniał wół jak cielenciem  był 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Chyba sama gubisz się w tym co myślisz ad.1 popierasz przedszkole,zaś w ad.2 zaprzeczasz. Więc nie kumam tej dyskusji ;)

Zachowanie dziecka,zależy w gruncie rzeczy od wychowania rodziców...nie rozumiem rodziców ktorzy posyłając dziecko do przedszkola czy szkoły liczą na to że tam go wychowa grono pedagogiczne,bo to nie na tym polega.

Nie powiedziałam nic takiego,że dziecko nieuczeszczajace do placówki przedszkola/żłobka jest gorsze, nie nie jest.

Coś o przedszkolu do poczytania dla zainteresowanych : http://iwonicz-zdroj.pl/zalety-przedszkola-czyli-korzysci-dla-dziecka-wynikajace-z-uczeszczania-do-przedszkola/

Żłobków akurat nie popieram i nie posłałabym swojego maluszka do żłobka,zbyt maleńka istotka,ten czas powinna być jak najbliżej rodziców czy chociaż dziadków. Jak dla mnie dopiero od 3 rż przedszkole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Candy czytaj ze zrozumieniem,bo przedstawiłam dwie strony co korzystne a co złe... a jak nie potrafisz to się wróć sama do tego przedszkola potaplaj w błotku..może w ten sposób coś zrozumiesz  :P... A co może wiedzieć o dzieciach osoba która ich nie ma na co dzień xD

Edit ..jak nie kumasz dyskusji to nie uczestnicz w niej ,proste i logiczne ;)

Edytowano przez Ansja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Sama nie wiesz co piszesz,więc ty poczytaj zanim wyślesz.

A skąd Ty to wiesz, że nie mam dzieci ? ;)

Edytowano przez Candy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Przecież ty się znasz na zwierzątkach to jakim cudem i na dzieciach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Takim cudem jakim Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

o.O idę po zestaw kibica  (chipsy i browar):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej idź po wiadro z zimną wodą, jak się kobiety biorą za włosy to nic innego nie pomoże by je rozdzielić.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

No idź ...deszcz pada to i to błoto do zabawy już jest :D..Ale jak na prezydentów deszcz padał i parasola nie mieli ...to my się ani tyle nie rozpuścimy ...A dobre wspomnienia zabaw z dzieciństwa dobrze jest sobie przypomnieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 minuty temu, Sean napisał:

Raczej idź po wiadro z zimną wodą, jak się kobiety biorą za włosy to nic innego nie pomoże by je rozdzielić.   :P

Wolę popatrzeć :P niż je rozdzielać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To mniej więcej wygląda tak   :P

image.png.f60d98a9784b22c733d2d14b85ab79b1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Gorzej będzie jak przyjdzie modek i zapyta

image.jpeg.cfead4485188887435b0fbf458d508d4.jpeg

i będzie cisza jak u przedszkolanki xD

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
22 minuty temu, Sean napisał:

Raczej idź po wiadro z zimną wodą, jak się kobiety biorą za włosy to nic innego nie pomoże by je rozdzielić.   :P

A nożyczki ? xD


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co niby chcesz im uciąć tymi nożyczkami?    :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez kuba24051
      witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.
    • Przez Marta2002K
      Krowa(pierwiastka) miała termin wcielenia na 10.04.
      Do dziś się nie ocielila . Boki ma zapadnięte , wymiona ładne , ma mleko. Co robić? wzywać weterynarza?
    • Przez RolPro10
      ///
    • Przez krisz98
      Witam, chciałbym się doradzić w sprawie założenia małego gospodarstwa. Chcą hodować bydło rasy hereford. Mam 5 ha łąki, chce zrobić wiatę, łąkę ogrodzić siatką, siano i kiszonkę będę robił sam z łąk brata, który ich nie użytkuje. Chce kupić dwie krowy z cielakami, czy powie mi ktoś jak jest z dopłatami nigdy wcześniej nie korzystałem z żadnych środków. Te krowy to będzie tylko taki dodatek, ponieważ pracuję.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj