Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nagły spadek mięsności

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RelMy

RelMy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 październik 2015 - 22:19

Nagły spadek mięsności

Witam, mam dość poważny problem z uzyskaniem przyzwoitej mięsności u moich świń. Wiem, że ciężko będzie komukolwiek mi pomóc bo sam opis problemu nie wystarczy, najlepiej byłoby to widzieć. Ale może ktoś mnie naprowadzi na jakieś rozwiązanie,

Nigdy takiego problemu nie miałem, Wszystkie tuczniki sprzedawałem do lokalnej masarni i było wszystko w porządku, aż do momentu jak sprzedałem 4 mioty świń pod rząd bardzo otłuszczonych i miały bardzo mało mięsa, Żywienia nie zmieniłem aż tak drastycznie, nawet wydaje mi się, że poprawiłem. Świnie utrzymuję w cyklu zamkniętym, lochy PBZ, inseminowane rasami mięsnymi; Pietrain, albo Duroc x Pietrain. Pasze robię sam, zboża własne + koncentraty z lokalnej mieszalni pasz. Prosiłbym o jakieś wskazówki albo porady na co mógłbym zwrócić uwagę albo co poprawić.

P.S. Mam pewne podejrzenia co do materiału genetycznego jakim mam inseminowane lochy. Zauważyłem, że w miocie praktycznie żadne prosię nie ma żadnych plam ( czarncyh ani brązowych) charakterystycznych dla ras mięsnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nagły spadek mięsności Dzisiaj, 13:37
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1997 postów

Napisany 08 październik 2015 - 11:21

Nagły spadek mięsności może masarnia wali cie w rogi żeby cenę urwać
ZETOR TEAM

#3 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 08 październik 2015 - 12:19

Nagły spadek mięsności

Znajomemu   też  wyszła  słaba  mięsność  na  zakładzie  -  to jego żona  w  auto  i   do nich  ,  na wstawiała  im   h....w   i mięsność  skoczyła o  3  %    

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1899 postów

Napisany 08 październik 2015 - 17:22

Nagły spadek mięsności

Witam, mam dość poważny problem z uzyskaniem przyzwoitej mięsności u moich świń. Wiem, że ciężko będzie komukolwiek mi pomóc bo sam opis problemu nie wystarczy, najlepiej byłoby to widzieć. Ale może ktoś mnie naprowadzi na jakieś rozwiązanie,

Nigdy takiego problemu nie miałem, Wszystkie tuczniki sprzedawałem do lokalnej masarni i było wszystko w porządku, aż do momentu jak sprzedałem 4 mioty świń pod rząd bardzo otłuszczonych i miały bardzo mało mięsa, Żywienia nie zmieniłem aż tak drastycznie, nawet wydaje mi się, że poprawiłem. Świnie utrzymuję w cyklu zamkniętym, lochy PBZ, inseminowane rasami mięsnymi; Pietrain, albo Duroc x Pietrain. Pasze robię sam, zboża własne + koncentraty z lokalnej mieszalni pasz. Prosiłbym o jakieś wskazówki albo porady na co mógłbym zwrócić uwagę albo co poprawić.

P.S. Mam pewne podejrzenia co do materiału genetycznego jakim mam inseminowane lochy. Zauważyłem, że w miocie praktycznie żadne prosię nie ma żadnych plam ( czarncyh ani brązowych) charakterystycznych dla ras mięsnych.

Kolego od plam mięsność się nie poprawi jeśli dotychczas miałeś dobrą mięsność to raczej nie genetyka a żywienie może koncentrat zmieniłeś albo odbiorca dmucha Cię w rogi  miałem ten sam problem ale zmieniłem odbiorcę i mięsność się poprawiła

#5 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 08 październik 2015 - 18:21

Nagły spadek mięsności

upały tez mogly wplynac na brak miesnosci

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4165 postów

Napisany 08 październik 2015 - 20:13

Nagły spadek mięsności
Żywienia nie zmieniłem aż tak drastycznie, nawet wydaje mi się, że poprawiłem.

Ogólnie temat szeroki, piszesz że nawet poprawiłeś (masz jakieś próby pasz to potwierdzających), bo jak weszło nowe zboże to mogło wiele zamieszać, nie wiemy w jakim to odstępie czasowym bo nowe zboże to spadki były by raczej powolne. U nas pomiędzy odstawami różnice bywają na poziomie 2% nie więcej i nieraz średnią psują 3-4 sztuki o wyjątkowo słabej mięsności.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 20:39

Nagły spadek mięsności

Znajomemu   też  wyszła  słaba  mięsność  na  zakładzie  -  to jego żona  w  auto  i   do nich  ,  na wstawiała  im   h....w   i mięsność  skoczyła o  3  %    

i potem na wadze 5% mniej za pyskowanie he he

#8 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 21:21

Nagły spadek mięsności

ja zauważyłem taka zależność ceny do mięsności im cena niższa to i mięsność maleje jak cena w górę to mięsność również postrasz mniana zakładu albo poprostu zmień zmień odrazu podskoczy przynajmniej u mnie tak było

#9 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 23:00

Nagły spadek mięsności

Napisz konkretnie ile sztuk odstawiłeś i jaka mięsność. Osobiście powiem ci że tuczyłem krótko na koncentracie i była porażka. Konkretny premiks i soja, najpewniej wychodzi.

#10 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 12 styczeń 2016 - 23:20

Nagły spadek mięsności

kolega wyżej, nie chodzi że od plam ma mięsność się zwiększyć.. poprostu jak pietrain i wgl to razej w jakimś kolorze sie prosięta rodziły i były mięsne (z plamami) a teraz wszystkie białe więc raczej o to chodzi że teraz nie mięsne a jakieś "zwykłe sie rodzą.. o to pewnie chodzi a nie że od plam przybywa mięsności.. masakra..

Napisz ile czasu chowałeś i jaka waga i ta mięsność ? :)

#11 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 12 styczeń 2016 - 23:56

Nagły spadek mięsności

ja proponuję zmienić nasienie , lepiej by było te lochy kryć Pic 410, ja tak mam i sobie chwalę, spróbuj z 5 loch na próbę, nie musisz wszystkich :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 11:35

Nagły spadek mięsności

dobrze by było aby ta lokalna mieszalnia określiła chociaz białko w zbożu bo w tym roku jakość zboża jest bardzo różna i może być tak że różnica nawet 1% poniżej poziomu daje nam do 6 kg białka ogólnego w paszy mniej a to już jest dość sporo