Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wielkość spalania paliwa w traktorach Kubota

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 26 listopad 2015 - 22:02

Witam. Ja posiadam od ponad 4 lat Kubotę M8540. Spalanie w niej mierze poprzez zalanie pod tzw.korek, spisanie stanu licznika i po wykonanej pracy ponowne zalanie do pełna i spisanie licznika godzin. Potem wlane litry dziele przez ilość godzin. W ubiegłym tygodniu orałem potalerzowane ściernisko po kukurydzy plugiem obrotowym Kverneland 3#45. Pole nagnojone, ziemia wysuszona,(4-5klasa) głębokość orki to średnio 25 cm. Bieg 6 na żółwiu, prędkość 6-7 km/h,obroty silnika 1700-1800. Spalanie na godzinę 7,50 ltr. Na hektar około 15 ltr.
Praca z ładowaczem czołowym przy duszeniu pryzmy z kukurydzy(wciaganie innych traktorów w międzyczasie) spalanie wyszło 4,5 ltr/h. Ładowanie obornika 4 ltr/h.
Prasowanie słomy, siana, sianokiszonki 5-6 ltr/h. Prasa Sipma Farma II Z569/1.
Prace w transporcie przy prędkości 40 km/h spalanie 8-9 ltr/h.

Kolego ta ja moim 902 Ursusem spalę 6 litrów przy zwijaniu kulek i owijaniu sznurkiem na ha .Oczywiście ,jak jest 40 i więcej balotów z ha to przekroczy mi 7 litrów .Brakuje siatki od co .

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wielkość spalania paliwa w traktorach Kubota Dzisiaj, 12:07
  •  

#22 Share brunerkgb

brunerkgb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 08:55

witam, posiadam od poło roku kubote m110gx i tak przy orce na głębokość 25-30cm pługiem obrotowym 4 skibowym akpil na hydraulice spalił na hektar 14,5l przy załączonym ograniczniku obrotów do 1700 na minute

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share rolniq

rolniq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:47

Posiadam nową kubotę 108s od kwietnia 2012 z przednim TUZ I WOM i od stycznia 2015 kubotę 6060 z ładowaczem czołowym MX, jeżeli chodzi o małą kubotę to w pracach lekkich: opryskiwacz, ładowacz itp. spalanie wychodzi około 3,5 litra na mth. W dużej to zależy od rodzju wykonywanej pracy i rodzaju gleby, jeżeli jest to praca ciężka to i maszyna musi spalić, żeby wykonać swoją pracę. nie ma tak w żadnym ciągniku, żeby w ciężkiej pracy jeździł na powietrze. Nadmieniam, iż 108 jest ciągnikiem głównym, a 6060 pomocniczym, innych nie posiadam. Obrabiam 52 ha pola i na żaden ciągnik nie narzekam, pomijając Polski osprzęt.