Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oprysk na perz

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share staszek94

staszek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 październik 2015 - 11:57

Oprysk na perz

Witam, co polecacie do chemicznego zwalczania perzu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oprysk na perz Dzisiaj, 19:48
  •  

#2 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 07 październik 2015 - 12:00

Oprysk na perz

to zależy gdzie i w jakiej uprawie ale pełna lista jest na Agrofy.pl po wyborze organizmu zwalczanego i obiektu chronionego lub innych kombinacji kryteriów wyszukiwania

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#3 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 październik 2015 - 15:25

Oprysk na perz

W zasadzie to wszystko co zawiera glifosat.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 07 październik 2015 - 15:52

Oprysk na perz

teoretycznie masz racje, że wszystko co a glifosat, ale wiem po sobie, że najlepiej jednak działa Roundup. Wziąłem dzierżawe i było zaperzone i pryskałem róznymi, ale w końcu Roundup pomógł. Ziemia zrobiła sie pulchna, wyorało sie pięknie i od tamtej pory nie mam perzu. Na chwasty pryskam zamiennikami, ale perz tylko Roundup :)

#5 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 07 październik 2015 - 17:32

Oprysk na perz

Odpowiedników Roundopa jest kilka co najmniej i nawet sprzedawca poleca coś tanszego od Raundopa a działanie takie same pryskam co roku jakieś pola i nie zawodzą ,szkoda kasy na Roundopa bo płaci się za markę

#6 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 październik 2015 - 23:48

Oprysk na perz

W tamtym roku pryskalem klinikiem, nie zauwazylem roznicy miedzy tym a roundupem,

#7 Share staszek94

staszek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 październik 2015 - 21:39

Oprysk na perz

Chodzi mi o klase 4b/5(u nas mówia na to chrap/hrap?, dla mnie to jest taka lekka glina) pod jęczmien jary i 6 pod lubin, choć pod ten lubin to niekoniecznie, bo tam perz rzadko wystepuje. Chciałbym pryskać do końca następnego tygodnia, ale niektórzy mowią, że ruondup jest dobry na duza temperaturę.

@Marian2011 czego używasz i co polecasz?

Edytowany przez staszek94, 08 październik 2015 - 21:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 09 październik 2015 - 08:52

Oprysk na perz

Każdy środek zawierający glifosat jest dobry i skuteczny, jeżeli jest stosowny na żywą, zieloną roślinę, w innym przypadku równie dobrze można odpuścić sobie oprysk i uzyskać taką samą skuteczność. Różnica  polega na czasie w jakim glifosat w generykach powoduje zasuszenie roślin, jest zdecydowanie dłuższy.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#9 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 09 październik 2015 - 09:03

Oprysk na perz

Witam w tym roku leciałem Kiler i Rosate, jeszcze poprzednio to był Tajfun Gallup ceny za np 5 litrów od 60 kilka zł do 80 zł tych środków, dawka przeważnie to 4 litry na ha po 2 tyg po oprysku uprawiałem ściernisko

#10 Share maksimini

maksimini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 05:19

Oprysk na perz agromatik z tym, że generyki Roundupu wolniej działają to się nie zgodzę, może w gorszą pogodę pryskałeś?

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 08:03

Oprysk na perz

Tu nie masz racji, bo sam sie przekonałem ze tak jest. Przypadkiem kupiłem Randap oryginał, bo nie było zamienników, i wtedy zauważyłem różnice w działaniu. Zamiennikami  pod maszynami musiałem 2-3 razy w roku pryskać, oryginałem wystarczyło dosłownie raz.

Podobnie w  tym roku w rzepaku, tam gdzie spryskałem Randapem ładnie doszedł, a  gdzie zamiennikiem prawie wcale nie doszedł, zielonkę kosiłem.

#12 Share maksimini

maksimini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 07:10

Oprysk na perz

taka ciekawostka - wyczytałem,że badano jak bardzo może rozrosnąć się pojedynczy rozłóg perzu w rok - okazuje się, że jak jak warunki są OK to może osiągnąć nawet 140 metrów (z ponad 200 kłosami na powierzchni).

#13 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 24 listopad 2015 - 08:23

Oprysk na perz

I z pewnością jest to prawda, może w normalnych warunkach mało realna ale już kilkunastometrowe rozłogi to norma.

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 18:36

Oprysk na perz To że randap jest lepszy to czysta głupota trzeba wiedzieć jak opryskac i dac odpowiednią dawkę.
Ja pryskam przeważnie nowe pola bo później już mam czysto i zawsze dzień po deszczu dawka 5l/ha 300l wody pryskalem już wieloma zamiennikami i zawsze jest czysto podstawa to dobra uprawa bo jak się zaora źle to potem już wiadomo...