agrowiktor

Opinie o rasie bydła salers

Polecane posty

Gość milioner8558   
Gość milioner8558

-

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

agrowiktor, szkoda na takie "pierdoły" zachodu, niepotrzebny stres dla zwierząt i dla mnie oczywiście. Chociaż już teraz są ładnie oswojone to jednak "z luzu" i uwięzi delikatnie mówiąc nie tolerują... ;)
milioner8558 akurat ten to już bydła nie hoduje... na chwilę obecną żaden ze znanych mi hodowców nie ma wolnych jałowe bo juz sporo osób się mnie o jałówki wypytuje, już wszystkich obdzwonilem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

salers15 opowiedz coś na temat przyrostow krzyżówek jak i czystej rasy jak wygląda waga po obsadzeniu ? nie masz problemu ze zbyt em potrzebuje buhaja do krzyżówka s simem na opasy i zastanaw8am się czy salers czy blond...? doradz jako praktyk
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Byczyzootechnik@
Na przyrosty w czystej rasie nie mogę nic złego powiedzieć,ciekaki rosną bardzo dobrze, te urodzone wiosną wypasane nawet na suchych ugorach bez grama treściwych przy odsadzeniu robią do 350 kg. Zresztą tak samo mam z krzyżówkami po matkach Salers, to dzięki ich dużej mleczności nawet na słabej paszy. Z krzyżówkami po byku Salers sam jakiegoś doświadczenia nie mam ale kupowałem krowy u gościa który właśnie Simy krył Salersem, cielaki z tych krzyżówek w porównaniu z czystymi SL były po matkach potężniejsze. Chwalił sobie takie krzyżowanie bo znacznie ułatwiły wycielenia. Co do zbytu to również nie mogę narzekać, jałówki po całej polsce sprzedaję... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lmarek    0

Witam,

 @ salers15 odchowałeś moze jakies byki salersa do cieżkich wag ? Możesz powiedzieć w jakiej cenie sprzedaje sie czystorasowe byki salers? Mniej wiecej tak jak za mieszańca hf z mięsnym czy bliżej do ceny byków limousine

Wszędzie pisze że mieso jest wysokiej jakości kulinarnej. 

Jałówki hodowlane napewno sprzedajesz po niezłych pieniądzach, ale jak z ceną dorosłych sztuk?

Z góry dzięki za odp

Edytowano przez lmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Witam, do dużej wagi nie opasam ale poprzedniego rozpłodnika, nie był jakoś specjalnie wyrośnięty czy "dopakowany" i miał prawie 3 lata, sprzedałem na mięso. Miał może 700 kg, tak z oka sprzedałem go za 5,5 tys zł... Mam znajomego który regularnie Sl razem z Lm i innymi mięśniakami sorzedaje i nie narzeka... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lmarek    0

aha, czyli dostałeś tak na oko 8zł brutto za kg żywej wagi. Czyli tak średnio. Za limousine czy charolaise dają  wiecej, ale one na byle czym nie rosną też mają swoje wady. 

Czytam twoje posty i widzę że trzymasz salersy już kilka lat. Twoje salersy sa po oceną pfhipbm? 

Mógłbyś napisać po ile sprzedajesz swoje jałówki?( może być na pw)

Edytowano przez lmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Średnio ale to nie był opas i w dodatku sporo powyżej 2 lat, a za takie to już inaczej płacą tak że uważam że naprawdę źle za niego nie dostałem... dodam że przez cały okres u mnie żadnych treściwych to on nawet nie widział ;)
Stada nie mam pod oceną, rodowodową mam tylko jedną, nawet moje dwie z niemieckimi kolczykami rodowodu nie mają, podobnie jak obecny rozpłodnik choć jest po rodowodowych rodzicach... ale to nie przeszkadza mi wcale w uzyskaniu dobrych cen za jałówki ;) sprzedaję tylko odsadki, wiek 6 do 10 miesięcy, wadze około 200 do 260/70 kg i cenie od 2 do 2.7 czy 2.8 tys zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
Dnia 16.12.2016 o 19:52, Salers15 napisał:

Witam, do dużej wagi nie opasam ale poprzedniego rozpłodnika, nie był jakoś specjalnie wyrośnięty czy "dopakowany" i miał prawie 3 lata, sprzedałem na mięso. Miał może 700 kg, tak z oka sprzedałem go za 5,5 tys zł... Mam znajomego który regularnie Sl razem z Lm i innymi mięśniakami sorzedaje i nie narzeka... pozdrawiam :)

witam troche odswieze temat. mam pytanie jak wygladaja porody u salersow ? trzy trzeba im w tym pomagac czy tak jak pisze w necie praktycznie wszystkie ciela sie same bez pomocy czlowieka ? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PaweMroczek
      Witam chcem rozpoczać hodowle jałówek mam obore 20x10 oraz stodołe na poczatek chciałbym kupić 2 szt.cielakow chciałbym sie dowiedzieć czy to sie opłaca ile kosztuja pasze dla takich jałówek siano trawe i słome załatwił bym sobie za nie duże pieniądze dodam ze nie oczekuje wielkich zysków mam 2 hektary łaki oraz 2 hektary ornego które aktualnie sa w dzierżawie kolega mi podpowiedział abym kupił cielaki hf wysokocielne wychodował zacielił i szprzedał. Jestem ciekaw ile trwa wychodowanie takiej jałówki ile przez ten okres.trzeba wydać na pasze.
    • Przez tom446
      Mam pytanie czy bele sianokiszonki można zostawiać z roku na rok czy lepiej spaś w tym samym roku?
    • Przez Bercik92
      Zapewne wielu z nas rejestrowało bydło po 7 dniach od daty urodzenia. Wczesniej takie sztuki nie kwalifikowały się do dopłat ale ostatnio było o tym w komisji UE aby taki wymóg "usunąć" Czy ktoś wie aby cos się zmieniło w tej sprawie ? Bo mam pare takich sztuk (w różnym wieku) i nie wiem czy je zgłaszać czy nie
    • Gość milioner8558
      Przez Gość milioner8558
      ''
    • Gość milioner8558
      Przez Gość milioner8558
      .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj