Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS 1614 gotuje olej w skrzyni.

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 październik 2015 - 15:13

owszem tu się zgadzam że to coś ze wzmacniaczem właśnie wróciłem z dworu i jestem po przejażdżce moją szóstką bez oleju w skrzyni spuściłem olej i na żółwiu chwilę pojeździłem i problem znikł teraz powiedzcie mi dlaczego bez oleju jest dobrze i nie hamuje a z olejem w skrzyni hamuje ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS 1614 gotuje olej w skrzyni. Dzisiaj, 14:32
  •  

#22 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 25 październik 2015 - 15:21

Bez oleju mikropompka nie ściska tarczek ani taśmy, więc nie ma możliwości hamować ciągnika. Jeśli technicznie sam wzmacniacz nie budzi zastrzeżeń, to chyba sterowanie nim zawodzi.

#23 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 25 październik 2015 - 15:23

Wpierw sobie coś wyjaśnijmy ja jestem z zawodu mechanikiem ale ogólnie jestem rolnikiem dorabiam sobie naprawiając ciągniki i maszyny rolnicze.I teraz tak, ciężkie ursusy i zetory znam lepiej niż własną matkę hehe i nigdy nie miałem problemu z naprawą i regulacją pierwszy raz w życiu coś takiego mi się przydarzyło że coś ciągnik hamuje i to albo skrzynia albo wzmacniacz. 

Kolego  widocznie masz pecha ,trafił się zagadka, coś ominąłeś ,albo spie...       ,może przyciera się skrzynia ,a bym zapomniał ten Asogcursus  p Kazio ,jest dawniejszym pracownikiem Zakładu URSUS ,znam go osobiście ,i mam do niego szacunek.Ty chodziłeś w pieluchach i Ja ,a on remontował już 1634.

#24 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 październik 2015 - 15:25

no właśnie wymontowałem z skrzyni ten dekiel po lewej stronie na 4 śruby wraz ze sprężyną i wydaje mi się ze oringi są walnięte i cylinder jest na pewno wytarty to morze być przez to ? kolego jańczak co sugerujesz ?

Edytowany przez Agro-Nom, 25 październik 2015 - 15:29.

#25 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 25 październik 2015 - 15:33

Jeśli oringi puszczały olej, to on mógł trafiać i na tarczki i na naciąg taśmy.

#26 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 październik 2015 - 16:41

jutro założę ten caly dekielek po lewej stronie nowy i zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 25 październik 2015 - 17:23

no właśnie wymontowałem z skrzyni ten dekiel po lewej stronie na 4 śruby wraz ze sprężyną i wydaje mi się ze oringi są walnięte i cylinder jest na pewno wytarty to morze być przez to ? kolego jańczak co sugerujesz ?

Na PW napisałeś że tam jest wszystko OK a jednak nie jest?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#28 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 25 październik 2015 - 17:35

Kolego  Agro-Nom więcej pokory i szacunek do własnej Matki widzę że jeszcze dużo musisz się uczyć

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#29 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 25 październik 2015 - 19:28

kolego ,a jednak coś ,jeszcze może być przyczyna w rozdzielaczu  załączania  kieruje olej na dwa fronty( żółw zając ),ten tłoczek ze sprężynom  to najlepiej założyć dekielek  ,wkręcasz długie śruby w obudowę M 8 z nakrętkom ,skręcasz po przekątnej nakrętkom,potem krótkie śruby dokańczasz. tam musi być spora siła oleju ,aby przepchnąć tom sprężynę,od taśmy.

#30 Share maciej607

maciej607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 październik 2015 - 21:46

Wiam kupiłem 2 lata temu belarus 952.4 i teraz po zaoraniu 3 ha nie chce podnosić i olej gorący ktoś coś wiem na ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 18:33

Witam. Mam problem z moją 16. po pary godzinach orki, olej w skrzyni się tak nagrzewa ( wręcz gotuje )  że nawet nie idzie pługa podnieść i obrodzić. Wymieniony jest cały cylinder, tłok podnośnika, rozdzielacz nowy wsadzony i te wszystkie zawory na deklu.z tego co zauważyłem nie podaje oleju an chłodnice ( zimna ). ktoś mi mówił ze to może by wina mikro pompki od półbiegów ale one działają czy pompka też. czy ktoś może mial taki sam problem, lub wie co można zaradzić.

Dziękuje z góry za odpowiedz.

Pozdrawiam

A probowałeś orki na żółwiu! Nie będzie się gotować! a chłodnica powinna być ciepła.

diagnoza: po sprawdzeniu i potwierdzeniu.