Polecane posty

Witam. Mam problem z moją 16. po pary godzinach orki, olej w skrzyni się tak nagrzewa ( wręcz gotuje )  że nawet nie idzie pługa podnieść i obrodzić. Wymieniony jest cały cylinder, tłok podnośnika, rozdzielacz nowy wsadzony i te wszystkie zawory na deklu.z tego co zauważyłem nie podaje oleju an chłodnice ( zimna ). ktoś mi mówił ze to może by wina mikro pompki od półbiegów ale one działają czy pompka też. czy ktoś może mial taki sam problem, lub wie co można zaradzić.

Dziękuje z góry za odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Sprawdź drożność przewodów olejowych do chłodnicy jak i samej chłodnicy oleju, bo skoro jest zimna to olej z jakiejś przyczyny do niej nie dociera. A jeżeli z chłodnicą wszystko będzie OK to najprawdopodobniej główna pompa hydrauliczna do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

On się nie gotuje tylko pompa go mieli i się pieni.A jak mieli to do wymiany pompa.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Na chłodnicę podaje mikropompka i to podaje tam swoja nadwyżkę tzn dopiero po otwarciu zaworu przelewowego jak się nie mylę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

panowie pomóżcie bo już siły nie mam mam problem z moją szóstką jak np jadę na 2 szosowej i wcisnę sprzęgło to zaczyna mi ciągnik hamować jak jest rozgrzany to mniej , ale też hamuje. Nieważne czy na żółwiu czy  na zającu, a jak po wciśnięciu sprzęgła wyjmę bieg to jak by hamulce puściły i już ciągnika nie hamuje dodam też że w górę biegi nie zgrzytają, a zredukować to w ogóle nie idzie bo zgrzyta jak nie wiem muszę jednym szybkim ruchem wbić bieg to wtedy wejdzie, ale od razu ciągnik hamuje myślę sobie że to dlatego, ze nie mam synchronizatora, a więc  specjalnie cały ciągnik rozebrałem żeby go zamontować chodzi mi o hamulec skrzyni taki bolczyk trze o koło koronowe. ale to nic nie pomaga.po prostu coś mi hamuje skrzynie ale nie wiem co dodam że ciągnik przeszedł remont skrzyni i został wstawiony wzmacniacz bo kiedyś był zaspawany. panowie proszę pomóżcie powieccie co mi tą skrzynie hamuje!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Stało to się z dnia na dzień?

 

Jeżeli jest napęd i było coś kombinowane to może być wina przełożeń lub nawet tylko rozmiaru opon.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja się nie znam na tych ciągnikach, ale może to być wina wzmacniacza momentu. Kiedy jest on niewłaściwie wyregulowany lub niepoprawnie działa może dochodzić do częściowego załączenia obu zakresów żółwia i zająca i ciągnik hamuje. Po objawach (hamowanie i zaniknięcie go po wyrzuceniu biegu) stawiam na wzmacniacz. Jest tam taśma którą należy wyregulować i do tego nie wiadomo, czy dobrze on działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

wzmacniacz dobrze jest wyregulowany tak jak instrukcja podaje, bęben się lekko kręci, a poza tym dzieje się tak na zającu i na żółwiu ciągnik nie ma napędu jest to szóstka bez przodu dzieje się tak od remontu skrzyni i montażu wzmacniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czy ciągnik jest w stanie stoczyć się z górki przy wyłączonym silniku, na biegu? Może zawory sterujące naciąganiem taśmy i ściskaniem tarczek działają niewłaściwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli stało się po montażu wzmacniacza to ewidentnie to jest przyczyną, rozdzielacz sterowany jest dobrze tzn wykonuje ruch od min do max?

 

Popieram kolegę @XMK13

 

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

Czyli wychodzi na to że muszę kupić nowy rozdzielacz ?? Jeśli się nie mylę to chodzi wam o ten rozdzielacz pod pokrywą w skrzyni ?? I jak mam sprawdzić ten ruch min max skąd mam wiedzieć jaki skok jest prawidłowy bo skok wajchy od wzmacniacza mam właśnie trochę mały bynajmniej tak mi się wydaje. Wajcha będąc na zającu jest milimetr od kierownicy a na żółwiu jest tak jak na włączonym womie poziomo prawie. A i jeszcze jedno ja ten rozdzielacz trochę podkręciłem nakrętką co trzyma tą dużą sprężynę żeby ciśnienie było wyższe jakiś obrót ją wkręciłem i teraz mam na zimnym na małych obrotach 14 bar ale nie trzyma równo tylko tak skacze od 12 - 13 do 14 bar. Kontrolkę od wzmacniacza mam sprawną i jak ciągnik jest rozgrzany zresztą jak zimnu to tak samo gdy mam wajchę w pozycji zając i zgaszę ciągnik to kontrolka zaświeca się po 8 - 10 sekundach dopiero czyli ciśnienie trzyma ( nawet na malutkich obrotach mi się nie zapali.) a jak jest wajcha na żółwiu to jak zgaszę ciągnik to zapala się natychmiast. dzięki bardzo za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Zwiększanie ciśnienia nic ci nie da ma być 10 bar,przyczyny szukaj w samym wzmacniaczu 


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

ale żeś powiedział szukaj przyczyny w samym wzmacniaczu już kilka razy rozbierałem i wszystko jest dobrze, nic twój post do dyskusji nie wniósł a mnie nerwy zżerają. ludzie pomocy !  <_< panowie powiecie mi jeszcze jak smarowane są tarczki wzmacniacza kiedy są zluzowane na żółwiu.bo nawet jak jest stan oleju w skrzyni to bęben zanurzony w oleju nie jest jeszcze mu sporo brakuje.

Edytowano przez Agro-Nom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Co by kto nie napisał to będzie źle bo ty wiesz najlepiej zaprowadź ciągnik do wrsztatu i nerwy przestaną cię zżerać :)


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macherr    4

Witam po lewej stronie pod kabiną przy ramieniu sprzęgła masz zakontrowaną śrube  weź ją trochę wykręć powinien przestać hamować przy wysprzęglaniu

Edytowano przez macherr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

Wpierw sobie coś wyjaśnijmy ja jestem z zawodu mechanikiem ale ogólnie jestem rolnikiem dorabiam sobie naprawiając ciągniki i maszyny rolnicze.I teraz tak, ciężkie ursusy i zetory znam lepiej niż własną matkę hehe i nigdy nie miałem problemu z naprawą i regulacją pierwszy raz w życiu coś takiego mi się przydarzyło że coś ciągnik hamuje i to albo skrzynia albo wzmacniacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja się nie znam (mam tylko teorię), ale jeśli hamowanie ustaje przy wyrzuceniu biegu, to problem jest na odcinku od sprzęgła do skrzyni biegów. A tam jest tylko wzmacniacz i ewentualnie jeszcze można wziąć pod uwagę pośredni wałek skrzyni biegów. Jednak w skrzyni biegów gdyby łożysko stanęło na tym wałku, to raczej by nie miało takiej siły, by hamować ciągnik. Może ten zawór sterujący wzmacniaczem jest niesprawny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

owszem tu się zgadzam że to coś ze wzmacniaczem właśnie wróciłem z dworu i jestem po przejażdżce moją szóstką bez oleju w skrzyni spuściłem olej i na żółwiu chwilę pojeździłem i problem znikł teraz powiedzcie mi dlaczego bez oleju jest dobrze i nie hamuje a z olejem w skrzyni hamuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Bez oleju mikropompka nie ściska tarczek ani taśmy, więc nie ma możliwości hamować ciągnika. Jeśli technicznie sam wzmacniacz nie budzi zastrzeżeń, to chyba sterowanie nim zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Wpierw sobie coś wyjaśnijmy ja jestem z zawodu mechanikiem ale ogólnie jestem rolnikiem dorabiam sobie naprawiając ciągniki i maszyny rolnicze.I teraz tak, ciężkie ursusy i zetory znam lepiej niż własną matkę hehe i nigdy nie miałem problemu z naprawą i regulacją pierwszy raz w życiu coś takiego mi się przydarzyło że coś ciągnik hamuje i to albo skrzynia albo wzmacniacz. 

Kolego  widocznie masz pecha ,trafił się zagadka, coś ominąłeś ,albo spie...    https://www.youtube.com/watch?v=pdIFxBRDlyQ   ,może przyciera się skrzynia ,a bym zapomniał ten Asogcursus  p Kazio ,jest dawniejszym pracownikiem Zakładu URSUS ,znam go osobiście ,i mam do niego szacunek.Ty chodziłeś w pieluchach i Ja ,a on remontował już 1634.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

no właśnie wymontowałem z skrzyni ten dekiel po lewej stronie na 4 śruby wraz ze sprężyną i wydaje mi się ze oringi są walnięte i cylinder jest na pewno wytarty to morze być przez to ? kolego jańczak co sugerujesz ?

Edytowano przez Agro-Nom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli oringi puszczały olej, to on mógł trafiać i na tarczki i na naciąg taśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj