Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowanie mf 3060. Żarzy sie kontrolka

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 15 październik 2015 - 19:22

Pykanie i słaby aku.. mój problem był taki że ciężko kręcił i za każdym razem coraz gorzej, zacząłem szukać nowej baterii z tych poszukiwań i czytania zbaraniałem od opinii omarkach więc postanowiłem zajrzeć do rozrusznika i znalazłem problem przypalone styki te które łączy cewka przy załączaniu rozruchu wymiana styków przez kupno zestawu naprawczego za 30zł załatwiła sprawę kręci bez zająknięcia na 4-ro letnim aku.. także panowie nie zawsze wina jest po stronie baterii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowanie mf 3060. Żarzy sie kontrolka Dzisiaj, 06:31
  •  

#42 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 15 październik 2015 - 21:15

Powtarzam już po raz trzeci w tym temacie że akumulator idzie łatwo sprawdzić. Wystarczy go tylko zmierzyć miernikiem pod obciążeniem. Jeśli jest tylko rozładowany to się od razu autor tematu dowie a jak trzeba wymienić to go tylko upewni że to złom. Co do rozrusznika to masz rację że może być problem na stykach ale jak aku nie ma siły przekręcić to wiele to nie pomoże:)

#43 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 15 październik 2015 - 21:20

dla nas to proste i oczywiste ale niektórzy wolą przez kilka dni zużywac klawiature wciąż dopytując się o takie pierdoły

#44 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 15 październik 2015 - 21:46

A najlepsze jest to że ma dobry aku w drugim traktorze i wystarczyło by tylko podmienić i by było wszystko jasne czy to aku słaby czy coś z rozrusznikiem.

#45 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 15 październik 2015 - 21:57

a on siedzi i rozkreca rozrusznik po pare razy  :lol:  :lol:  :lol:

#46 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 16 październik 2015 - 06:11

Ładowanie mf 3060. Żarzy sie kontrolka Tylko 2x nie pare. :P Styki wporzadku, aku idzie na złom bo ledwo kręci jak postoi 2dni. Macie problem jak widze.
A jak pamiętam pytałem jaki aku mu zapodac teraz, firma itp. A wy dalej swoje. . .
Zamykam temat bo bez sensu go drarzyc. Zamiast pomocy tylko krytyka tylko ch... wie po co.
Ps. pykanie już sam sobie zrobiłem i nie pyka nawet na słabym aku. Tylko jeden z was napisał w czym problem bo reszta dużo tylko gada i nic więcej.

Edytowany przez damianXXL, 16 październik 2015 - 06:15.

#47 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 16 październik 2015 - 10:12

Nie no kolego - to szczyt chamstwa z Twojej strony. Pytasz że Ci coś tam pyka i że jakieś tam coś. Za chwilę dostajesz odp. dlaczego tak się może dziać a ty jakieś tu wyrzuty że nic na forum nie pomagają, że samem musisz dochodzić i że pytasz co oś innego itd. Weź się zastanów co ty piszesz i nie zachowuj się jak kobieta z okresem

#48 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów

Napisany 16 październik 2015 - 17:42

Ładowanie mf 3060. Żarzy sie kontrolka Nie chamstwo tylko twierdzenie. Forum jest od tego żeby pomoc, doradzić itp a nie krytykować. Nie każdy zna się na wszystkim, gdybym sie znal na wszystkim to nic o nic bym nie pytal.
Dzis od rana ciągnik był w transporcie buraków i ani razu nie pyknal przy rozruchu. Palił jak ta lala. Jedna osoba podpowiedziala co sprawdzić, gdzieś w połowie tematu.

Edytowany przez damianXXL, 16 październik 2015 - 17:44.

#49 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 10:37

Ładowanie mf 3060. Żarzy sie kontrolka Witam Panowie
Otóż mam brak ładowania w MFie 3060. Kontrolka się świeci cały czas i co za tym idzie nie działa też EHR. I jeszcze jedna sprawa nie działa też obrotomierz. Co może być przyczyną tego braku ładowania? Czy jest odpowiedzialny za to jakiś bezpiecznik ?
Pozdrawiam

#50 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 11:37

yyyyyy padnięty alternator? tak na marginesie ciekawe po co te kontrolki montują w tych maszynach skoro wciąż nie można jednoznacznie stwierdzić gdzie tkwi usterka. Na których studiach uczą obsługi podstawowych kontrolek sygnalizacyjnych?

Edytowany przez lukbold, 20 grudzień 2015 - 11:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 11:45

yyyyyy padnięty alternator? tak na marginesie ciekawe po co te kontrolki montują w tych maszynach skoro wciąż nie można jednoznacznie stwierdzić gdzie tkwi usterka. Na których studiach uczą obsługi podstawowych kontrolek sygnalizacyjnych?

Skąd wiesz że padnięty??? Moze szczotki wyjechały tylko. 

Jeśli nie ma ładowania to obrotomierz nie ruszy tak jak i EHR. Sprawdź szczotki na początek.

#52 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 11:47

Bezpieczników nie ma, alternator nie ładuje to pewne, powodów może być kilka, najprostszy to zsunięty kabelek wzbudzenia.Obejrzyj dobrze przewody przy alternatorze, jak będą dobre to alternator do fachowca.

#53 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 11:53

Skąd wiesz że padnięty??? Moze szczotki wyjechały tylko. 

Jeśli nie ma ładowania to obrotomierz nie ruszy tak jak i EHR. Sprawdź szczotki na początek.

A co wg ciebie znaczy lakoniczne stwierdzenie o padniętym alternatorze? dla mnie dawno jedno co w nim się zesuło... który element... padł i tyle, wymontować i zawieść do speca chyba że ma się o tm jakieś pojęcie w co wątpie u pytającego. Fakt może być jeszcze opcja luźnych styków kabli przy alternatorze ale to on w balona będzie nas robił i raz ładowanie bedzię a raz nie albo słabe co przerabialem u siebie jak EHR sobie ot tak przestawał działać

#54 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:20

Ładowanie mf 3060. Żarzy sie kontrolka Patrzyłem na alternator to wszystkie kable podpięte, bynajmniej tak tam wygląda. Jest tam jeden kabel podpięty i trzy w takiej kostce, a widac tam jeszcze jeden styk ale nie ma nigdzie kabla co by go tam podpiąć. Mógłby mi ktos zdjęcie zrobić jak ma to podpięte ?
A i jeszcze jedno. Stało się tak po wczorajszym wyjeciu akumulatora, założyłem go wczoraj i pojawiła sie ta kontrolka. I na akumulatorze tez widac ze wszystkie kable podpięte. Ale jeszcze później sprawdzę jak jeszcze raz założę akumulator.

Edytowany przez Misiaul, 20 grudzień 2015 - 12:26.

#55 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:26

A co wg ciebie znaczy lakoniczne stwierdzenie o padniętym alternatorze? dla mnie dawno jedno co w nim się zesuło... który element... padł i tyle, wymontować i zawieść do speca chyba że ma się o tm jakieś pojęcie w co wątpie u pytającego. Fakt może być jeszcze opcja luźnych styków kabli przy alternatorze ale to on w balona będzie nas robił i raz ładowanie bedzię a raz nie albo słabe co przerabialem u siebie jak EHR sobie ot tak przestawał działać

Diagnoza u Ciebie PADŁO do wymiany. Moze niech traktor wymieni. 

Patrzyłem na alternator to wszystkie kable podpięte, bynajmniej tak tam wygląda. Jest tam jeden kabel podpięty i trzy w takiej kostce, a widac tam jeszcze jeden styk ale nie ma nigdzie kabla co by go tam podpiąć. Mógłby mi ktos zdjęcie zrobić jak ma to podpięte ?

W kostce mają być brązowe 3 kable, we wsuwce jeden od regulatora., druga ma być pusta. wykręc regulator ze szczotkami i przejrzyj szczotki.  Przy okazji obejrzyj komutator czy nie za mocno wytarty, slaby dostęp ale jak wykręcisz regulator to zobaczysz komutator.

Edytowany przez damianXXL, 20 grudzień 2015 - 12:30.

#56 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:39

w którym miejscu napisalem że alternator jest do wymiany? idź tam do swojego bo znów Ci rozrusznik pewno pyka a to masz 2 tyg diagnozowania  ;)

#57 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:44

Diagnoza u Ciebie PADŁO do wymiany. Moze niech traktor wymieni.

Tez chetnie zobacze gdzie lukbold napisal, ze altek do wymiany bo cos nie moge sie doczytac.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#58 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:56

Aj się chłopaki kłócą, mają na pieńku  :D  :D. W alternatorze może być kilka spraw min:mostek prostowniczy(daje takie objawy że z nienacka przestaje działać), zużyte szczotki lub awaria regulatora napięcia, ewentualnie zwarcie na stojanie. Bez podstawowej wiedzy i pomiarów będziesz wymieniał po kolei a koszty przekroczą naprawę u elektryka.

#59 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:57

Jak stało się tak po wyjęciu aku to może odpadł jeden z cienkich przewodów przy klemie i kolega nie zauważył

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 13:12

Aj się chłopaki kłócą, mają na pieńku  :D  :D. W alternatorze może być kilka spraw min:mostek prostowniczy(daje takie objawy że z nienacka przestaje działać), zużyte szczotki lub awaria regulatora napięcia, ewentualnie zwarcie na stojanie. Bez podstawowej wiedzy i pomiarów będziesz wymieniał po kolei a koszty przekroczą naprawę u elektryka.

Temu moja naprawa sprowadza się do wyjęciu grata i odwiezieniu do elektryka. Czasem po 3 godzinach już jade na pole. Jak słysze znajomego, który niby się zna, wie jak to działa ale nawet multimetra nie ma i wielce naprawia alternator.... cały tydzień. Chwile pochodzi i znów na świeczkach jedzie.... gadki tyle że... no filozof tak jak kolega wcześniej co mu rozrusznik pykał. Można mieć satysfakcje, że się samemu naprawi ale trzeba mieć też jakieś profesjonalne narzędzia do tego, żeby na oślep nie wymieniać cześci po kolei, bo to nie ma żadnego sensu ekonomicznego a tylko o nerwice może przyprawić