Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki rozrzutnik obornika wybrac

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darek8244

darek8244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 październik 2015 - 16:23

jaki rozrzutnik obornika wybrac Jaki rozrzutnik wybrac 10 tonowy z jakiej firmy na jednej osi czy na tandemie i jakie walki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki rozrzutnik obornika wybrac Dzisiaj, 17:12
  •  

#2 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 04 październik 2015 - 18:03

Zachodnie rozrzutniki są drogie ale jakościowo o niebo trwalsze ........sam użytkuję 14 tonowego Brocharda  z pionowymi wałami i zasuwą resorowanym dyszlem itp

kto sieje ten zbiera....

#3 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 październik 2015 - 18:11

Nie sprecyzowałeś czy chodzi Ci o nową maszynę, czy z rynku wtórnego. Czy ma służyć tylko jako rozrzutnik czy też jako przyczepa objętościowa? Ja mam Forschrit T-088 i jestem bardzo zadowolony. Konstrukcja na tandemie, cztery pionowe wałki, szerokość robocza ok 6m( może być większa, zależy od obrotów i rozrzucanego materiału). Idealnie się sprawdza jako przyczepa objętościowa do kiszonki z kukurydzy, a w tym roku nawet korzystałem z niej przy żniwach- z dorobioną burtą z tyłu wchodzi 5 zbiorników z bizona. Dorobiłem też do niego talerze do rozsiewania wapna więc z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten sprzęt.

#4 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 04 październik 2015 - 20:30

Ja użytkuję jednoosiowy o ładowności 8,5t (zdjęcia w galerii), resorowany dyszel - nic nie szarpie, płynnie i wygodnie się jeździ, jedna oś na sporym ogumieniu- nie drze opon tak jak podwozie na tandemie, nie udało mi się nim "zakopać" na polu, w trudnych warunkach tzn. podmokłych koła lgną na pewną głębokość, a nie pod ramę. Dwa walce pionowe rozrzucają szerzej niż cztery ale potrzebują więcej mocy, podwozie jednoosiowe naciska bardziej na ciągnik niż tandem. T-088 jest sprawdzoną i popularną maszyną za godziwe pieniądze i trudno się tutaj dziwić - dosyć wszechstronna maszyna tak jak napisał kolega wyżej. Kolega uzytkuje "francuza" o ładowności 14t na pojedynczej osi - długa wąska skrzynia i duże koła po bokach skrzynii. Środek ciężkości dość nisko, dwa pionowe walce i ciągnie to bez problemu Zetrem 9540.

Co byś nie wybrał, kupuj sprzęt z pionowymi walcami. Nie daj się namówić na poziome (sam takie mam niestety) - trzeba jeździć praktycznie "koło w koło" aby równo rozrzucić obornik na polu.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 04 październik 2015 - 21:38

jaki rozrzutnik obornika wybrac polecam rozrzutnik na dużym traktorowym kole, dużo lżej się z nim jeździ i nie zapada się tak
i na pionowych wałkach

#6 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:MUFC

Napisany 28 styczeń 2016 - 21:40

Panowie doradźcie jaki nowy rozrzutnik wziąć pod uwagę. Ciągnik NH 70km, obornik od 30szt bydła, rozsiew wapna na 50ha. Wałki pionowe, pewnie 4. Teren płaski, żadnych górek. Tylko polska produkcja. Dzięki za pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 12 marzec 2016 - 17:06

Co o tym rozrzutniku możecie powiedzieć bo myślę o jego kupnie                                                                          http://olx.pl/oferta...7-IDc2bGJ.html#

Edytowany przez PRIMO, 12 marzec 2016 - 17:12.