Skocz do zawartości

Zdjęcie

przenżyto

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share derdi

derdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 październik 2015 - 11:02

przenżyto Witam,sieję dopiero trzeci sezon,który zacząłem zasianiem 60 ar przenżyta ozimego,doradźcie mi proszę kiedy co zastosować żeby uzyskać w miarę dobre efekty,dołączę że wysiałem prawie 200 kg i sypnąłem też polifoskę 6 100kg proszę o porady i przybliżone terminy,nawet z własnych doświadczeń

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przenżyto Dzisiaj, 21:58
  •  

#2 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 04 październik 2015 - 11:27

przenżyto

Kolega nie przeczytał chyba tematu o pszenżycie ozimym i jarym, bo tam wszystko jest napisane. Przede wszystkim ilość siewu nasion zależy od rodzaju gleby, od której zależy również obsada roślin na metrze kwadratowym, siły kiełkowania nasion i masy tysiąca ziaren (MTZ). Jak kolega wszystko to poda, to będzie można to wszystko sprawdzić.

Wielkość nawożenia mineralnego zależy natomiast od zasobności gleby w składniki pokarmowe, rodzaju gleby i spodziewanego plonu. Pewną rolę odgrywa również zakwaszenie gleby.

Prawie wszystkie sprawy związane z uprawą pszenżyta ozimego są dość dokładnie omówione w "Metodyce integrowanej ochrony pszenżyta dla producentów" dostępnej na stronie Mnisterstwa Rolnictwa.

A jakiego plonu szanowny kolega się spodziewa z tego pola?

Edytowany przez a1fe26c2, 04 październik 2015 - 11:28.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 04 październik 2015 - 13:50

przenżyto

200 kg.  na 60  arów  :blink:    trzeba  będzie   zrobić  przerywkę  jak w  burakach.  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share derdi

derdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 październik 2015 - 15:28

przenżyto nie wiem jakiego plonu się spodziewać ,tyle już się naczytalem czym nawozić i pryskać że już mam mętlik w głowie, jak dziadek tam siał przenice to mówił że się udawała,chciał bym prostej porady bo w książkach i w internecie jest to bardzo fachowum językiem popisane, doradźcie mi proszę kiedy i jaki nawóz i jakie opryski i jakiego plonu mogę się spodziewać,kl gleby to coś między IV a V

Załączone miniaturki

• CAM00105.jpg

Edytowany przez derdi, 04 październik 2015 - 15:32.