derdi

przenżyto

Polecane posty

derdi    0

Witam,sieję dopiero trzeci sezon,który zacząłem zasianiem 60 ar przenżyta ozimego,doradźcie mi proszę kiedy co zastosować żeby uzyskać w miarę dobre efekty,dołączę że wysiałem prawie 200 kg i sypnąłem też polifoskę 6 100kg proszę o porady i przybliżone terminy,nawet z własnych doświadczeń

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Kolega nie przeczytał chyba tematu o pszenżycie ozimym i jarym, bo tam wszystko jest napisane. Przede wszystkim ilość siewu nasion zależy od rodzaju gleby, od której zależy również obsada roślin na metrze kwadratowym, siły kiełkowania nasion i masy tysiąca ziaren (MTZ). Jak kolega wszystko to poda, to będzie można to wszystko sprawdzić.

Wielkość nawożenia mineralnego zależy natomiast od zasobności gleby w składniki pokarmowe, rodzaju gleby i spodziewanego plonu. Pewną rolę odgrywa również zakwaszenie gleby.

Prawie wszystkie sprawy związane z uprawą pszenżyta ozimego są dość dokładnie omówione w "Metodyce integrowanej ochrony pszenżyta dla producentów" dostępnej na stronie Mnisterstwa Rolnictwa.

 

A jakiego plonu szanowny kolega się spodziewa z tego pola?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

200 kg.  na 60  arów  :blink:    trzeba  będzie   zrobić  przerywkę  jak w  burakach.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derdi    0

nie wiem jakiego plonu się spodziewać ,tyle już się naczytalem czym nawozić i pryskać że już mam mętlik w głowie, jak dziadek tam siał przenice to mówił że się udawała,chciał bym prostej porady bo w książkach i w internecie jest to bardzo fachowum językiem popisane, doradźcie mi proszę kiedy i jaki nawóz i jakie opryski i jakiego plonu mogę się spodziewać,kl gleby to coś między IV a V

post-163018-0-53544300-1443969107_thumb.jpg

Edytowano przez derdi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj