radek151

Nowy siewnik Poznaniak- problem z wysiewem

Polecane posty

radek151    1

Witam. Zakupiłem siewnik Poznaniak z nowej serii 2015 i mam problem z wysiewem, mianowicie chodzi o to, że siejąc pszenice siewnik został ustawiony według instrukcji obsługi na 195kg/ha, próba kręcona zrobiona i w pole. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że w polu siewnik zamiast ustawionych 195kg/ha wysiał ponad 230kg/ha :/ Czy miał może ktoś podobny problem z tym siewnikiem?? Obiło mi się o uszy, że były problemy w poprzednich seriach siewnika Poznaniak z wysiewem ale miałem nadzieje, że w tej nowej serii problem ten został rozwiązany:/ Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

CZYLI wywaliłeś kasę w błoto,no  chyba że zrobiłeś próbę kręconą zamkniętych ścieżkach na  ja sieję kilkunastoletnim amazone d7 super s i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A już myślałem że skoro wyszła nowa wersja to nie będę dopłacał za Kongsklida tylko wezmę poznaniaka, a tu proszę...

Jeśli siałeś jak należy ustawiłeś jak należy to dzwoń na firmę albo do dilera niech coś robią nie po to kupowałeś nowy siewnik żeby robił sam co chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Jak najbardziej jutro będę zgłaszał sprawę do dilera i zobaczymy co dalej z tym zrobią, a sprzedawca tak zachwalał, tak przekonywał, że to zupełnie inne siewniki niż dotychczas, blablabla, człowiek zaufał i d*pa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pierwsze pytanie czy próba zrobiona prawidłowo, czy wszystko dobrze policzone? Drugie pytanie czy obsiewana działka ma faktycznie taką powierzchnię jak myślisz? Czasami myślimy, że jest hektar a w realu hektar dziesięć itd.? Czy nie było zbyt mało powietrza w kole? Zboże ważyłeś czy tak mniej więcej jeden worek 50 kg? Różnie ludzie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Wszystko było wykonane poprawnie, zboże ważone itd. Próbę robiłem kilka razy bo jak ustawiłem według tabeli na 188kg/ha to próba dawała wynik 220kg więc zmieniałem póki nie otrzymałem 195kg a w polu i tak wyszło o 40kg za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

mam z 2014 i gdy robilem probe krecona ustawilem na 141 kg a po wysiewie 1 ha  podliczylem 160 kg robiac sciezki ale pozniej podglad dzialki zrobilem ze ma jakies 1,03 ha i siejac ostatni siewnik to mi wyszedl klin na dlugosci 80m o szerokosci 1,40

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wasze siewniki zawyżają wysiew. Mój zaniża. Ja co prawda prób nie robię. Ale, gdy ustawię wg tabeli. Muszę wziąć poprawkę 40 kg na hektar. I tak chcąc wysiać 190 kg ustawiam 230. Mam poznaniaka 2008 rok nie przeszkadza mi to specjalnie. Mam go wyczutego i gdy tak ustawię wysiewa dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

co wy mówicie , kuzyn ma amazonke nową i robi to samo , siewnik trzeba wyczuć , potrzeba na to czasu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

co wy mówicie , kuzyn ma amazonke nową i robi to samo , siewnik trzeba wyczuć , potrzeba na to czasu

kolego ale jak wyczujesz skoro ziarno z jednego roku może nie być równe ziarnu z innego roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Do każdego rodzaju ziarna obowiązkowa próba kręcona, tabelą sugerować się tylko przy ustawieniach wstępnych. Próbę kręconą robić dla jak największej powierzchni chociaż ja robię na 0,2 ha i wychodzi w miarę założona ilość wysiewu, z dokładnością do 5 kg. I staram się nie jeździć szybciej, niż 10km/h. Mam Poznaniaka z 2012r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Ja mam poznaniaka z 2012 r i też porażka co roku ten sam problem albo za dużo albo za mało wysieje  .Jak będziesz siał rzepak to weź sobie coś na uspokojenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Witam wszystkich. Mam poznaniaka z 2014 roku na redlicach talerzowych i wszystko byloby ok oprócz siania od góry. Siewnik pięknie sieje na równym czy pod górę natomiast od góry ziarno nie trafia w rząd pod redlice tylko zatrzymuje się w przewodach nasiennych. Tyczy sie to tylko redlic skrajnych i tych wysuniętych w tył. Czy miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj