barteklegia

kverneland accord na co zwracać uwagę?

Polecane posty

barteklegia    4

Witam!

 

Jutro jadę oglądać siewnik z agregatem kverneland accord. Na co zwrócić szczególną uwagę? pierwszy raz będę kupować siewnik pneumatyczny. Co jest w nim najważniejsze i na co szczególnie uważać?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

trudno powiedzieć na co zwrócić uwagę. Dmuchawa na pusto będzie dmuchać. sprawdź w jakim stanie są redlice łapki, czy są wszystkie zęby jeśli nie to ostro się targuj bo są bardzo drogie, co więcej hmmm.. zaglądaj gdzie się da :) sprawdź czy sterownik jest sprawny :) podaj link do tego accorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Na zdjęciu wygląda ładnie, ale cena podejrzanie niska jeszcze talerzowy.. Sprawdź luzy na talerzach, na ramionach redlic. Zużycie redlic łapek skrobaków itp. Hmmm co do wentylatora poproś o wsypanie nasion i włącz dmuchawę zobacz czy równo lecą. Dmuchawa powinna tylko lekko szumieć, sprawdź stan łopatek w aparacie wysiewającym. Czy rama nie jest pogięta nie pospawana. Widzę że ten gruby wąż jest zaklejony taśmą. brakuje mu bocznych ekranów. Trudno tak na odległość coś powiedzieć trzeba go zobaczyć. Coś tani ten zestaw, jeśli jest naprawdę ładny to okazja. Będziesz z niego zadowolony tylko 100 km :) jeśli będzie mocno dociążone z przodu to ok :) ja mam 900 kg i jest jeszcze mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

Dzięki za podpowiedzi:) właśnie jestem w trasie go zobaczyć, mam nadzieję, że będzie ok:) jak byś jeszcze coś sobie przypomnial to jestem cały czas z internetem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

ok, życzę udanego zakupu. Siewnik to nie ciągnik, łatwiej prześwietlić :) nie zwracaj uwagi na niską ceną bo to może być kupa złomu. Ja posiadam identyczny siewnik i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

No i niestety, po siewniku widac ze zrobił tysiące hektarów. Sprzedawca nie umie go wogole obsłużyć. Elektronika chyba padnieta bo kable i złączki na wierzchu.  Szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

tak myślałem, widać na zdjęciu zużycie na kole ostrogowym, chyba pospawane mocowanie przy skrzyni z lewej strony. Skąd jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

podobno licznik hektarów do tego siewnika z serwisie kosztuje prawie 2 tysiaki. także przy zakupie takich naszyn trzeba być bardzo ostrożnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

oj nie mam pojęcia. Ale czy to ważne ile wysiał? żeby był w bardzo dobrym stanie :) ja kupując ciągnik czy też samochód nie zwracam uwagi na licznik który może być korygowany a na stan techniczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Nie będę zakładał nowego tematu i podczepię się pod istniejący:

 

Słuchajcie czy ktoś Was ma jakieś opinie na temat sprzedającego accordy z Janowca Wielkopolskiego ??? są to maszyny odrestaurowane części uszkodzone wymienione na nowe wszystko wyczyszczone wypiaskowane i pomalowane proszkowo wygląd jak nówka. Wie ktoś coś na ten temat ? dla przykładu aukcja: http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-kverneland-accord-3m-CID757-IDc5GLZ.html#1b04a0af0a

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Licznik hektarów kosztuje koło 100 euro... Te siewniki to proste konstrukcje, najważniejsze to chyba stan węży bo ich wymiana to bardzo duża kasa-jest ich troche metrów, aparat wysiewający to banalna kontrukcja dobrze zeby nie było luzów na mechaniżmie regulacji aparatu bo potem sam sie będzie przesuwał w trakcie pracy o 2 kreski w zbożu to nic ale w rzepaku to turbo problem, oczywiscie trzeba sprawdzić czy jest wyposażenie do rzepaku czyli czerwone koło zwalniajace, przysłona aparatu i dławik strumienia powietrza przy dmuchawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

w jaki sposób zamyka się połowę siewnika Kverneland Accord 2000r ?

trzeba zamykać wszystkie aparaty po kolei czy jest jakiś szybszy sposób? Planuje zakup takiego 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Witam.Zakupiłem accorda da 3m. Głowica rozdzielacza ma 32 wyloty

Natomiast na pokrywie rozdzielacza pisze 32/16 Mnie się zdaje że dmucha tylko w 16 redlic

Co zrobić czy wymienić by siać zboże na 24 redlic a rzepak na 12 redlic

Czy trzeba wymienić samą pokrywke czy też głowice rozdzielacza

Proszę  o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Nie chcę zakładać nowego tematu to tutaj napisze  Agregat uprawowo-siewny Kverneland Accord

- brona wirnikowa NG 300

- siewnik nabudowany Accord dax

Mam ktoś opinie co do tego zestawu, szukałem cały czas amazone ad, na bronie wirowej ale ciężko coś sensownego znaleźć czym się różni ten wiem że ma dmuchawę

 I czy ciągnik JD 120 km 6 garów da z nim radę ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj