Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zegar ładowania w c360

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 10:34

Zegar ładowania w c360 Mam pytanko odnośnie zegara ładowania akumulatorów w c360. Niedawno założyłem alternator i nie wiem jak do niego podłącyć zegar. Na zegzrze są 2 wejścia + i - jak do + podłącze kabel z alternatora to na drugim styku (-) też pojawia się napięcie i jak do niego dam mase to zegar coś niby wskazuje ale mi sie wydaje że to jest stała wartość i wtedy nie ma ładowania na akumulatorach. Może ktoś pomóc??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zegar ładowania w c360 Dzisiaj, 15:36
  •  

#2 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 08 marzec 2008 - 18:17

Zegar ładowania w c360 Ja proponuje założyć kontrolkę i po problemie :huh:
:D

#3 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 07:45

Zegar ładowania w c360

Mam pytanko odnośnie zegara ładowania akumulatorów w c360. Niedawno założyłem alternator i nie wiem jak do niego podłącyć zegar. Na zegzrze są 2 wejścia + i - jak do + podłącze kabel z alternatora to na drugim styku (-) też pojawia się napięcie i jak do niego dam mase to zegar coś niby wskazuje ale mi sie wydaje że to jest stała wartość i wtedy nie ma ładowania na akumulatorach. Może ktoś pomóc??

Ten zegar to co to za wskaznik?? To jest woltomierz czy amperomierz??
Jesli to woltomierz to podlaczenie miales dobre. (+) do wyjscia alternatra, lub innego plusa w instalacji. (-) do masy. Najlepiej takie podlaczenie zrobic bezposredbiona slupkach akumulatora!! Wtedy widzisz bezposrednie napiecie ladowania na akumulatorze. Czasami to zbawienne gdzu na alternatorze jest bardzo dobre napiecie 14,5V a na aku jest np 13V. A spowodowane to moze byc nam slabym przejsciem miedzy masa a - aku, lub + a alternatorem.

Jezeli to amperomierz to laczysz podobnie (+) cyzli do wyjscia tylko i wylacznie alternatora. (-) podlaczasz do plusowej klemy akumulatora, lub do kabla zasilajacego na rozrusznik.
Pamietaj abys nigdy przenigdy w przypadku amperomierza nie podlaczal drugiego wyjscia do masy bezposrednio!!!!!!! tym mozesz zabic nie tylko amperomierz, ale przedewszystkim alternator!!!

Napisz co to za wskaznik masz?? To naprawde bardzo wazne.

c330ursus kontrolke zapewne ma zalozona, ale to naprawde marny wskaznik stanu ladowania. W zasadzie to tylko wskaznik poczatkowego stanu wzbudzenia dla alternatora. Potem juz wiele z niej nie
odczytasz. No chyba tylko przerwe na diodach wzbudzenia.

Najleprzy jest woltomierz. na nim wszystko widac. Ale obowiazkowo wbiety na slupkach akumulatora. czasami i na klemie moze w blad wprowadzic.

#4 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 14 październik 2009 - 09:41

Zegar ładowania w c360 Mam podobny problem i dlatego odgrzebuje ten stary temat!
otuż mam wskaźnik od żuka (wskazówka jest na środku i jak ładuje wiecej niż pobiera to śię wychyla w prawo ,a jak na odwrut to w lewo)
to jest woltomierz czy amperomierz???
Jak to podłączyć??

#5 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 14 październik 2009 - 16:50

Zegar ładowania w c360 antonio86 wedlug mnie masz amperomierz. w c360 mam tak samo, ze jak laduje wiecej niz pobiera to wskazowka wychyla sie w prawo. jak go podlaczyc napisal karola44
Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 14 październik 2009 - 17:55

Zegar ładowania w c360 Dzieki za pomoc!
Jeszcze jedno ten amperomierz wpiąć w obwód(tzn
przeciac ten kabel od alternatora do rozrusznika)
czy puścić osobny kabel od alternatora do rozrusznika tam wpiąć amperomierz, atego orginalngo kabla nie ruszać??
O co mi chodzi??
Otuż jeśli będzie wpięty bezpośrednio w obwód czy nie wpłynie to negatywnie na ładowanie ???
A jeśli zrobie dodatkowy obwód to będzie prawidłowo pokazywać??

#7 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 14 październik 2009 - 18:46

Zegar ładowania w c360 O ile dobrze pamietam to u mnie jest wpięty w kabel ktory idzie od alternatora do rozrusznika i nic złego sie nie dzieje.
Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

#8 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 14 październik 2009 - 21:03

Zegar ładowania w c360 Jeśli to komuś pomoże zamieszczam schemat jak ja mam podłączony amperomierz, który u mnie działa poprawnie.

Dodany obrazek
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 październik 2009 - 07:13

Zegar ładowania w c360 Podany schemat jest jak najbardziej prawidlowy.