Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia powerquad deere6100

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zbyszek6648

zbyszek6648

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 październik 2015 - 19:37

witam-mam johna deere 6100 z 93 r,skrzynia powerquad na linkach-moje pytanie-jak działa układ chłodzenia skrzyni(jaka droga oleju-skąd wychodzi,przez jakie zawory przepływa i co steruje cisnieniem oleju chłodzenia i gdzie jest zawór obejsciowy) bo zerwało mi wąż olejowy z rurki idącej od skrzyni powerquad do chłodnicy a powinno zadziałać jakieś obejscie nawet gdyby chłodnica była zatkana,zbyszek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia powerquad deere6100 Dzisiaj, 15:40
  •  

#2 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 03 październik 2015 - 17:43

odkręć przewód z drugiej strony chłodnicy i dmuchnij w nią. wątpię żeby była zapchana. Myślę, że przewód pękł sam z siebie.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#3 Share zbyszek6648

zbyszek6648

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 październik 2015 - 20:11

nie chciałem zbyt rozwlekle opisywać ale chłodnice założyłem po lutowaniu i tak własnie sie stało-wczoraj przyszła nowa i jest ok. ale pytania są dalej aktualne bo powinien zadziałać zawór obejciowy tylko gdzie on jest i jaka jest droga oleju chłodzenia,zbyszek

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 październik 2015 - 09:56

Jaki zawór obejściowy? Skąd konstruktor jd mógł założyć, że ktoś założy nie drożną chłodnicę naprawianą amatorsko? Z drugiej strony stare sparciałe węże też łatwiej pękają niż nowe. A układ hydrauliczny ma zawory bezpieczeństwa ale jak mówiłem nikt nie zakłada, że ktoś założy nie drożną chłodnicę.

#5 Share zbyszek6648

zbyszek6648

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 październik 2015 - 12:15

no to musze opisać jeszcze dokładniej-u nas na podkarpaciu i to prawie bieszczady deerów prawie wcale nie ma bo ludzie sie ich boją a mi sie zachciało taki kupić to mam za swoje-chłodnice dałem do naprawy do zakładu do Boguchwały koło Rzeszowa(kilkudziesięcioletnie tradycje w naprawie chłodnic) i sam byłem zaskoczony przy odbiorze,że zamiast polutować to gość pozaginał część kanałów ale powiedział,że będzie działała-no i pękł wąż i zanim sie zorientowałem to wypiepszyło prawie cały olej-dałem więc przed starą chłodnicą manometr i już przy 1500 obrotów cisnienie 10 bar no i wszystko jasne ale coś powinno niedopuscić do skierowania takiego cisnienia bo przecież czasem może zdarzyć sie eksploatacyjne zapchanie chłodnicy i co wtedy.Na nowej chłodnicy cisnienie mam max. ok. 4.5 bara przy pełnych obrotach ale zaczęła przy ok. 2000 obrotów po pełnym zagrzaniu silnika świecić kontrolka-zapchany filtr oleju przekładniowego lub zbyt niska temperatura skrzyni-a skrzynia nawet po dwuch godzinach jest letnia i teraz czego szukać dalej bo wszystko działa (jeżdze teraz cały czas z dwoma manometrami -od cisnienia systemowego-11.5-12.5 bar w zależnosci od obrotów i od cisnienia na chłodnice-1-4.5bar po rozruchu a po kilkunastu minutach-ok. 1 do 3.5 bar w zależnosci od obrotów) wymienie jeszcze ten filtr oleju ale myśle,że to coś innego-ta kontrolka(pomaranczowe słoneczko zaczeła mrugać po założeniu tej nowej chłodnicy ale jak ciągnik sie rozgrzeje(silnik bo skrzynia jest w porównaniu z nim zimna)

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 październik 2015 - 15:48

To nie słoneczko tylko trybik. Zmień filtry no i oczywiście olej kupiłeś do tego ciągnika taki jak trzeba. Nie jakiś agrol najtańszy? Jeszcze raz ci tłumaczę zaworu tam nie  ma bo konstruktorzy jd nie pomyśleli, że ktoś włoży chłodnicę z wyciętymi szotami. Aby nic nie zapchało układu są filtry. Zmień filtry, są chyba dwa. Olej taki jak zaleca producent i nie bierz do głowy. Skrzyni bez pracy łatwo nie rozgrzejesz. Albo praca w polu czy dłuższa trasa. Albo wąż do hydrauliki zewnętrznej i przetłaczanie oleju z jednego gniazda do drugiego.

#7 Share zbyszek6648

zbyszek6648

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 październik 2015 - 16:38

skrzynia powerquad deere6100 razem z niby naprawioną chłodnicą założyłem nowy filtr donaldsona i jade-słychać jakieś syczenie-no to stop i oglądanie-i nic- no to robie dalej i znowu syczy ale jakby ciszej i tak po chwili ciach i po oleju-nowa chłodnica i olej shell spirax 10w30 s4(oj bolało)a filtra nie zmieniałem bo nie miał ani jednej motogodziny-wszystko to bardzo ciekawe-u goscia od naprawy chłodnicy byłem ale powiedział,że jego zadaniem było uszczelnienie przecieku(po nocy pare kropel) i to wykonał.wymienie ten filtr bo teraz mi przyszło do głowy,że może nawet w tak krutkim czasie mogło coś powpadać z tej chłodnicy-co za pech.a mam jeszcze jedną sprawe-wprawdzie wszystko działa dobrze ale np.zmiane kierunku jazdy zawsze musze robić ze sprzęgłem bo bez to tak szarpnie,że można wypaść z kabiny(jeden raz na początku tak sprubowałem jak dowiedziałem sie,że zmiana kierunku jest bezsprzegłowa)-może to idzie jakoś wyregulować,opuznić,podobnie jest z hamulcami-trzeba bardzo uważać,zbyszek

Załączone miniaturki

• 001 1600x1200.JPG
  • 006 1600x1200.JPG
  • 010 1600x1200.JPG
  • 011 1600x1200.JPG
  • 016 1600x1200.JPG
  • 018 1600x1200.JPG

Edytowany przez zbyszek6648, 04 październik 2015 - 18:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zbyszek6648

zbyszek6648

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 październik 2015 - 19:48

skrzynia powerquad deere6100 jakoś nikogo nie ma

#9 Share zbyszek6648

zbyszek6648

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 październik 2015 - 12:28

skrzynia powerquad deere6100 może ktoś doradzi jak opanować to gwałtowne ruszanie przy zmianie kierunku jazdy bez użycia sprzęgła-czasem prube zrobie na śliskiej nawierzchni czy mu nie przeszło bo na twardym podłożu boje sie żeby czegoś nie urwało ale zawsze w ułamku sekundy kręci kołami,półbiegi też zmieniają się błyskawicznie ale jakoś bez szarpnięć-co zrobić żeby to wyregulować

#10 Share zbyszek6648

zbyszek6648

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 październik 2015 - 09:22

no bo pekne ze śmiechu-zamiast mi fachowo odpowiedzieć to ktoś mnie ostrzega-szkoda że nie moge szczerze i po swojemu tego skomentować-jak jestem nowicjuszem to przyślij mi wyjaśnienie że coś jest nie tam gdzie powinno być a nie ostrzeżenie ty...

#11 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:18

skrzynia powerquad deere6100 i jak udało sie rozwiazać problem z szarpaniem podczas ruszania z rewersu?

#12 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 12:13

Witam

U mnie bardzo puchną węże od chłodnicy olejowej. Zawsze puchnie ten podający olej do chłodnicy, a powrotny jest ok. Czy chłodnica mogła się zatkać np. opiłkami ze skrzyni? w zeszłym roku robiłem remont skrzyni i musieliśmy wymienić pompę systemową bo była porysowana. Możliwe że opiłki dostały się do chłodnicy? czy to jest jakiś obieg powrotny? Omijający filtry?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:30