Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia 6180 problem

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 październik 2015 - 21:50

Witam,
Mam problem z moim MF’em  6180.
Wszystko zaczęło się gdy podczas orki zauważyłem, że wyrzuca płyn z chłodnicy.
Pierwsze o czym pomyślałem to, to że poszła uszczelka pod głowicą, ale tą usterkę wstępnie wykluczyłem.
Kolejne o czym pomyślałem to zanieczyszczona chłodnica, przez co nie ma dobrego obiegu i wyrzuca płyn. Szybki demontaż chłodnicy wizyta w zakładzie gdzie czyszczą chłodnice i niestety nie była zbyt zanieczyszczona.
Po zamontowaniu chłodnicy i zalaniu układu płynem (pod korek) znów to samo, tzn na wolnych obrotach poziom płynu się podnosi. Gdy zwiększę obroty silnika poziom płynu w chłodnicy maleje (jakby silnik zasysał płyn). Gdy ciągnik się zagrzał i otworzyły się termostaty problem z podnoszeniem się płynu ustał.
Podczas gaszenia ciągnika płyn tak się podnosi, że wyrzuca go przez wlew chłodnicy (otwarty –bez korka)
Nagrzewnica grzeje się normalnie.
Co może być przyczyną takich cudów?
Dodam, że termostaty założyłem nowe.
Płynu do układu weszło stosunkowo mało około 16-17 litrów, z tego co wyczytałem na forum powinno wejść 25 litrów.
W jaki sposób prawidłowo odpowietrzyć układ? Są jakieś odpowietrzniki czy powinien odpowietrzyć się sam?
Gdyby ktoś miał podobne problemy lub znał rozwiązanie mojego  proszę o podpowiedź, co, gdzie i jak.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia 6180 problem Dzisiaj, 09:32
  •  

#2 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 01 październik 2015 - 23:01

Układ chłodzenia 6180 problem Korek musi być. To ważne.
Temperatura w normie sprawdzałeś obecność CO2 w płynie ?

#3 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 październik 2015 - 05:54

Układ chłodzenia 6180 problem moze za duzo jest nalane.nie moze byc pod sam korek bo nadmiar ci bedzie wyrzucac, rozumiem ze nie ma zbiorniczka wyrównawczego w tym modelu?

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 02 październik 2015 - 06:08

pompa wody ?

#5 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 październik 2015 - 06:13

Układ chłodzenia 6180 problem korek może jest zepsuty

#6 Share lukassss3060

lukassss3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 październik 2015 - 07:01

Coś podobnego miałem w mf 3060:) Gdy kupiłem go handlarze zmieniali uszczelkę pod głowicą i niestety założyli złą , były zatkane wloty chłodzenia silnika 3 z 4 . Radzę to sprawdzić , bo ja musiałem silnik przez taką rzecz robić :/

#7 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 październik 2015 - 11:13

Korek musi być. To ważne.
Temperatura w normie sprawdzałeś obecność CO2 w płynie ?

Korek jest tylko nie zakładałem go, ponieważ chciałem aby układ się odpowietrzył. Temperatura jest ok około 80 stopni. Jak sprawdzić obecność CO2 w płynie? Bąbelek żadnych w chłodnicy nie widać.

moze za duzo jest nalane.nie moze byc pod sam korek bo nadmiar ci bedzie wyrzucac, rozumiem ze nie ma zbiorniczka wyrównawczego w tym modelu?

Zbiorniczka nie ma. Ile mniej więcej od korka powinno być płynu w chłodnicy?

pompa wody ?

W sensie, że zepsuta? Pompa jest napędzana z rozrządu i po dodaniu gazu płyn się cofa (wciąga go), więc gdyby była walnięta to chyba takiego efektu by nie było, chyba, że się mylę.

korek może jest zepsuty

Korek jest nowy, na razie nie zakładałem go chcąc odpowietrzyć układ, gdy go założyłem na chwilę to po jego odkręceniu miałem małą fontannę.

Coś podobnego miałem w mf 3060:) Gdy kupiłem go handlarze zmieniali uszczelkę pod głowicą i niestety założyli złą , były zatkane wloty chłodzenia silnika 3 z 4 . Radzę to sprawdzić , bo ja musiałem silnik przez taką rzecz robić :/

Ciągnik mam już jakiś czas i nie było do tej pory problemu. Chyba, że rzeczywiście poszła uszczelka pod głowicą i nie widać tego "gołym okiem"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 październik 2015 - 06:47

Układ chłodzenia 6180 problem Korek musi być!!! Wskaż mi jakiekolwiek źródło wiedzy które twierdzi że tak się odpowietrzy.CO2 testerem się sprawdza.

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 październik 2015 - 16:31

Musi działać i bez korka. Po co zmieniałeś termostaty? Na jakiej podstawie wykluczasz uszczelkę pod głowicą? Wyjmij te termostaty z powrotem złóż bez. Zobacz co się będzie działo. Do sprawdzenia napęd i łopatki pompy. Jeśli po wyjęciu termostatów problem nie ustąpi. Generalnie przy zamkniętym termostacie powinien być mały obieg.

Też ma perkinsa 1000 w swoim 4270. U mnie jest zbiorniczek ale to w sumie to samo. Bez korka nic nie wywala. Mogę nawet w upał na gorącym odkręcić. Płynu weszło mało bo nie ruszałeś układu ogrzewania kabiny. Tam jest tak porobione, że jak nie ruszysz tego układu wszystko nie zleci.  Latem zmieniałem czujnik temperatury to z głowicy tylko wiaderko 7 - 8 l spuściłem.

#10 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 11 październik 2015 - 16:08

i co problem rozwiązany?

#11 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 22:00

Układ chłodzenia 6180 problem U mnie jest troszke inna sytuacja ale się podlacze. Przecieka mi chlodnica w miejscu laczenia czesci metalowej z palstikowa góra. W dwoch Mf- ach w identyczny sposób. W 6180 wozilem chlodnice do naprawy. Zostala ponownie sprasowana na laczeniu. Po dwoch miesiacach znow cieknie. Zastanawia mnie to dlaczego raz ucieka a raz nie. Dolewam płyn i niezaleznie ile jest cieknie w nieregularny sposób. Ktos coś podpowie?

#12 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 20:39

mi też ciekie tak jak tobie marian20 tylko że na łaczeniu na dole cieknie tylko jak dłużej postoi lub na zimnie bo jak ciągnik jest ciepły to rozszeżają się szczelinki i wtedy nie cieknie a jak jest zimno to się kurczy i ceciutko przecieka ale muśle żeby wsypac tego proszku do uszczelnień chlodnic i może pomoże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share PiotrMichalski

PiotrMichalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 luty 2016 - 19:30

Ja też miałem taki problem wiec pospawane było gazowo z topnikiem miedzi i wszystko w porządku jest . a ucieka a raz nie ucieka to znaczy ze korek od chłodncy sie zasie dobrze wiec sie rb próżnia i nie puszcza płynu lub wody :P