Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share pablo10

pablo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Biorąc pod uwagę, że na co dzień zajmuję się czymś innym to do zainteresowań zaliczył bym rolnictwo.

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:07

Pierwsze kroki w hodowli opasów Nigdy nie badałem swojej paszy. Zboża nie zawierają za dużo białka. Podejrzewam, że nie przekracza 12%. Sorki za tyle pytań ale chciałbym usprawnić coś w żywieniu swoich opasów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 05:30
  •  

#1822 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:20

Pierwsze kroki w hodowli opasów ok tylko skoro 3kg carbotoxu /100kg ma być na biegunkę-to warto jest to zaznaczyć... ktoś przeczyta i będzie d początku do końca taką dawkę stosował , będzie to dobre krxyśku dla ego zwierząt? Nie mam zamiaru się z tobą sprzeczać,gdyż twoja wiedza jest wiele wyższa niż moja,lecz skoro komuś ktoś pomaga to warto wytłumaczyć to i owo,pytasz kolegę o to jakie białko ma pasza/zboże-i pewnie dobrze wiesz że nie badał i nie wie,nie każdy jest takim specjalistą jak ty. Sądzę że lepiej jest komuś doradzić,wypośrodkować białko w jego zbożu przyjąć średnią 11% białka mieszać komuś w głowie.

#1823 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:26

Pierwsze kroki w hodowli opasów ja zawsze ustawiałem na soi rzepaku prawie nie używałem nie znając wartości białka najprostrza metoda ustwienia białka to taka zaczynaj od 100 kg.w tonie przy tak dużej energii będzie widać niedobory będą się wściekać jeździć po sobie wtedy dodawaj rzepak aż się sytuacja wyklaruje oczywiście pilnując konsystęcji odchodów bo to idzie w parze,chyba że znajdzie się ktoś kto ma ustawioną dawkę na rzepaku chociaż nie znając zawartości białka będzie trudno, chociaż poszukam w zapiskach może coś będę a jak nie to spróbuję ustawić z programu.@@@to czytaj uważnie a nie wcinasz się jak filip z konopi,co to jest starter i jak długo się go podaje? jak jesteś taki mądry to sam ustaw nie znając podstawowych rzeczy ja mam białko na poziomie14-16% i co walne to na program wyjdą mi bzdety trochę trzeba pomyśleć .@@@

Edytowany przez krzysiek79w, 11 grudzień 2013 - 21:34.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#1824 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:32

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Mój sąsiad posiada ponad 100 sztuk bydła.
Gdzieś ze 40 sztuk to opasy
I na te 40 sztuk ma tylko 2 sztuki MM reszta to ponad 90 % HF i on nie chce słyszeć o żadnych "mięsnych" bykach!
Mówi że hf lepiej rosną niż te mieszańce!
Te niby mięsne to są on to mówi "karakany" niskie a hf wysokie i długie!
A cena 20 gr niższa a nie raz taka sam jak za hf!

Dokładnie tak, u mnie też hfy lepiej rosną niż te mieszańce z LM[ z innymi nie miałem styczności]

#1825 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:35

Pierwsze kroki w hodowli opasów A dla byków czrno białych i hf to trzeba dawać więcej białka czy pasz objętościowych by lepiej rosły nigdy nie miałem hfów

#1826 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:51

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ja mam odwrotne zdanie jak konrad82. Jeszcze jak trzymaliśmy bydło opasowe (a trzymaliśmy nie mało) to była wyraźna różnica między "mięsnymi" a hfami. U nas HFy zawsze rosły tylko do góry, częściej byli agresywniejsze. Mówię jak u nas było. Mięsne jak dobry towar (przywiezione nie zabiedzone z transportu) to rosli w oczach a hfy tylko żarli i żarli i tylko brzuch był :D Na pewno zależy też od osobnika. Mieliśmy do czynienia z czystymi HF i z krzyżówkami, i mówię parę osobników się tylko trafiło że były ładne.

#1827 Share pablo10

pablo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Biorąc pod uwagę, że na co dzień zajmuję się czymś innym to do zainteresowań zaliczył bym rolnictwo.

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:55

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzięki krzysiek79w za wszystkie podpowiedzi. Jak uda Ci się policzyć to będę wdzięczny w liczeniu przyjmij że białko to 12%. Postaram się w przyszłości zbadać skład mojej paszy. Napisz mi jeszcze do jakiej masy cielaka podajesz w/w starter? Wielki dzięki

Edytowany przez pablo10, 11 grudzień 2013 - 21:58.

#1828 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:01

Pierwsze kroki w hodowli opasów no nie sami hodowcy. dając całe ziarno qq ten moment zobaczysz w odchodach jak znajdziesz nie przetrawione ziarna nie ziarno tylko ziarna qq i więcej niż jednej kupie.

#1829 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:20

Pierwsze kroki w hodowli opasów czyli jak sa całe ziarna to za mało białka ?

#1830 Share pablo10

pablo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:32

Pierwsze kroki w hodowli opasów krzysiek79w nie denerwuj się i w ten sposób nie podsumowuj mnie. Gdybym to ja miał taką wiedzę odnośnie żywienia opasów i chciał się nią podzielić to starałbym się zrobić to sumiennie zwracając uwagę o co dana osoba pyta. Wracając do tematu, kierując moje pytania do Ciebie przygotowałem się do tego czytając Twoje posty i z nich wywnioskowałem że zajmujesz się opasaniem cielaków od 100kg + -. Zrozumiałem z tego, że w przygotowanym przez ciebie starterze wszystkie komponenty sa zmielone więc w odhodach nic nie powinienem znaleźć.
Ja kupuję cielaczki 5 dniowe karmię mlekopanem w korycie mają omawiane ziarno owsa i kukurydzy. Gdy zaczynają za sobą gubić niestrawione ziarno chciałbym przejść na wyżej omawiany starter a później na troszkę tańszą paszę treściwą. Czy w końcu się zrozumieliśmy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:36

Pierwsze kroki w hodowli opasów @koma666. Jak są całe ziarna w kale to znaczy, że czas zakończyć karmienie starterem. Poprostu cielę już nie trawi całego ziarna.

Edytowany przez donweter1989, 11 grudzień 2013 - 22:37.

#1832 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 09:26

Pierwsze kroki w hodowli opasów a jak sie trafia ziarno w kale u duzych sztuk karmionych kiszonka z qq ?

#1833 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 09:35

Pierwsze kroki w hodowli opasów to znaczy że ziarno w kiszonce jest za słabo rozdrobnione.

#1834 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 12 grudzień 2013 - 14:58

Pierwsze kroki w hodowli opasów U mnie akurat cena za MM czy za hf nie odbiegają bardzo do siebie max 30gr!
A cena cieląt bardzo!
A jeśli on sprzedaje więcej naraz to cena ma taką samą jak za MM!
A że ma od swoich krów to poco ma kupować cielaki mięsne ?!
Ale z resztą każdy robi jak uważa i że napisałem dla przykładu jak on robi to co
oznacza że głupoty piszę?
A że to się nie zgadza z kogoś zdaniem to już nie moja sprawa

#1835 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 19:25

Pierwsze kroki w hodowli opasów albo że brakuje drożdży jeśli u dorosłych trafia się całe ziarno w kale
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#1836 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 19:47

Pierwsze kroki w hodowli opasów chłopcy biorąc się za coś a przede wszystkim za hodowlę tym bardziej ze bierzecie się za odpajanie kilku dniowych cieląt które są bardzo podatne na rozmaite infekcje oraz bardzo wrażliwe na Wasze błędy należało by mieć chociaż minimum wiedzy chociaż teoretycznej odrobinę pojęcia bo to nie jest gra w bierki czy wylane mleko tutaj jak coś zrobisz nie tak to skutki zobaczysz w portfelu dawki wysyłam na pw.

#1837 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:45

Pierwsze kroki w hodowli opasów Zawsze można kogoś sie zapytać kto zna sie natym najlepiej np doradcy żywieniowego
A niewie ktoś ile to kosztuje

#1838 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 13:15

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ile wejdzie opasów w kojec 8x6 + wybieg taki sam. W tym stół paszowy będzie miał 8metry myślę że 10 powinno się zmieścić. Jak waszym zdaniem będzie lepiej wyjście z kojca powinny mieć cały czas czy zrobić im tylko taki wybieg żeby wyganiać tylko na czas usuwania obornika

#1839 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 15:34

Pierwsze kroki w hodowli opasów Jak chcesz więcej trzymać w tym kojcu to wybieg możesz zrobić otwarty przez cały czas myślę że spokojnie zmieścisz 10 zwłaszcza przy takim stole paszowym

Edytowany przez mammut1, 13 grudzień 2013 - 15:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 15:41

Pierwsze kroki w hodowli opasów 4 m2 na szt spokojnie wystarczy, a ty masz 48 m2