Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 16:38

Pierwsze kroki w hodowli opasów Krzysiek79w wczoraj sprzedałem byczka hf w 19 miesiecy 700 kg cena 7,30 zł/kg, największa cena za mięsnego jaki był w skupie 8zł/kg byk 800kg, więc różnica chyba nie jest duża???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 10:43
  •  

#1802 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 11 grudzień 2013 - 17:41

Pierwsze kroki w hodowli opasów bo to był taki hf i w 19 miesięcy tak tak ,, makaron na uszy to ja a nie mnie " za dużo bydła przeszło przez moje ręce żebym w to uwierzył.

#1803 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 17:59

Pierwsze kroki w hodowli opasów 7,30 za hfa? Chyba tureckie ubojnie od niektórych skupują :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#1804 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:05

Pierwsze kroki w hodowli opasów Z hfa to on miał moze tylko kolor :D
Wkurza mnie to jak ktos nie wie co ma w oborze a wszystko co jest biało czarne uwaza za hfy, a w rzeczywistosci to był jakis mieszaniec a potem tworza sie historie jak to hfy przy dobrym karmieniu moga dobrze rosnac :D

#1805 Share pablo10

pablo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Biorąc pod uwagę, że na co dzień zajmuję się czymś innym to do zainteresowań zaliczył bym rolnictwo.

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:17

Pierwsze kroki w hodowli opasów Nie uzyskałem za dużo odpowiedzi na mój poprzedni post więc muszę dopytać.

krzysiek79w znalazłem Twój stary post. Od ilu i do ilu kilo cielaka podawać sporządzony przez Ciebie starter?

Zanotowałem, że dawałeś: 3 kg. pramiks + 1,25kg kreda pastewna + 0,25 kg drożdże + 5 kg śruta sojowa + 10 kg ziarno QQ + 10 kg ziarno owsa + 25 kg otręby + 25kg śruta z pszenicy +20 kg śruta jęczmienna + 3 kg car botoks/ 2 kg.arbocel.
Podpowiedz mi proszę z czego otręby i jakie drożdże, premix ( rozumiem, że chodzi o witaminy- jakiejś konkretnej firmy?) i czy soji nie za mało?

Mam krzysiek79w do Ciebie kolejne pytanko odnośnie sporządzenia paszy treściwej po zakończeniu podawania w/w starteru. Czy skład kukurydza 20%, mieszanka zbożowa 25%, owies 20%, pszenżyto 15 %, 20 kg/t kredy oraz koncentrat opas mocny 38 w ilości 100kg/t (troszkę okroiłem dawkę "koszty") to dobry pomysł---ewentualnie na co mogę zamienic ten koncentrat???
Sorki, że wszystkie pytania są skierowane do Ciebie ( czytając Twoje posty widzę, że masz dużą wiedzę odnośnie żywienia opasów)

#1806 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:38

Pierwsze kroki w hodowli opasów Mój sąsiad posiada ponad 100 sztuk bydła.
Gdzieś ze 40 sztuk to opasy
I na te 40 sztuk ma tylko 2 sztuki MM reszta to ponad 90 % HF i on nie chce słyszeć o żadnych "mięsnych" bykach!
Mówi że hf lepiej rosną niż te mieszańce!
Te niby mięsne to są on to mówi "karakany" niskie a hf wysokie i długie!
A cena 20 gr niższa a nie raz taka sam jak za hf!

Edytowany przez Raptus902, 11 grudzień 2013 - 19:39.

#1807 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:45

Pierwsze kroki w hodowli opasów premiks był josery bulenmast drożdże były zwykłe piwne obecnie preferuję dużo lepsze niemieckie jbs (dość drogie ale naprawdę dobre)tu przy tej śrucie sojowej to gdzieś wkradł się błąd 7-10kg. używając arbocelu można ją zwiększyć do 12-15kg(stosując arbocel muszą mieć stały i nie ograniczony dostęp do wody)otręby pszenne.kreda to dodatek paszowy 20kg. to stanowczo za dużo 1,25 dla małych a 1,5 dla większych jeżeli przekroczysz dawkę kredy będzie biegunka, jeżeli będzie brak minerałów to i tak będą im pękały rogi (zbyt szybki wzrost )ja bym zmienił kukurydzę na jęczmień wszystkie zboża jakie zastosowałeś w swojej dawce są energetyczne, jaki owies?będą się wściekać.@@@@@a od kiedy to płacą za kości a nie za mięso. nawet nie pisz takich żeczy bo zobaczysz jakim echem to się odbije.@@@@

Edytowany przez krzysiek79w, 11 grudzień 2013 - 19:50.

#1808 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:59

Mój sąsiad posiada ponad 100 sztuk bydła.
Gdzieś ze 40 sztuk to opasy
I na te 40 sztuk ma tylko 2 sztuki MM reszta to ponad 90 % HF i on nie chce słyszeć o żadnych "mięsnych" bykach!
Mówi że hf lepiej rosną niż te mieszańce!
Te niby mięsne to są on to mówi "karakany" niskie a hf wysokie i długie!
A cena 20 gr niższa a nie raz taka sam jak za hf!

Może te mięsne to miał czerwonego HF :lol:
Sory, ale ode mnie otrzymujesz nominacje do najgłupszego posta dnia.
Ale jak kogoś cieszy produkcja kości a nie dobrej wołowiny, to co my na to poradzimy :)
Takie jest moje zdanie na ten temat, nikt z nim się nie musi zgadzać.
Pozdrawiam.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#1809 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:06

Pierwsze kroki w hodowli opasów Napewno nie czerwonego hf !
Dzięki za nominacje nie musiałeś! :D
Ale po co ma kupować drogie mięsne jak cena taka sama!
Ma je od swoich krów!
Czy liczy się kości czy nie jak sprzedaje na żywą, waga się liczy a nie czy ma kości czy nie!
Nic już nie można napisać bo to nie jest po czyjeś myśli!?
Zaraz że głupie posty!
Mówie jak jest!
Pozdrawiam

#1810 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:15

Pierwsze kroki w hodowli opasów piszesz bzdury ,nie realne żeczy ,więc pomyśl zanim zrobisz z siebie pośmiewisko, myślisz że inni nie znają cen

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:15

Pierwsze kroki w hodowli opasów widziałem zwykłe czarno-białe byki po 1 tonie wagi takze ile on tam miał miesa to niech sie handlarz martwi, sprzedajac na wage zywa takiego po 7 zł jest 7 tys a za cielaka płacisz 600-700zł :D
a nie 1700 za mm
te stare rasy polskie czarno-białe nie były złe do opasu, teraz juz coraz trudniej o takie bo to wszystko wymieszane z hf bo w polsce wiadomo, wiekszosc to mleko, nie ma tradycji hodowli bydła miesnego

Edytowany przez koma666, 11 grudzień 2013 - 20:20.

#1812 Share pablo10

pablo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Biorąc pod uwagę, że na co dzień zajmuję się czymś innym to do zainteresowań zaliczył bym rolnictwo.

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:18

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzięki za odpowiedź krzysiek79w. Owies zwykły ( chodzi Ci o odmianę--Sławko) To napisz mi jeszcze proszę do ilu kg cielaka podawać starter? W mieszance zbożowej jest 70 % jeczmienia a kukurydzę specjalnie wysuszyłem i zostawiłem dla opasów po to aby energi jakaś była- jak pisałem wcześniej zrezygnowałem z kiszonki z QQ.
Uchyliłeś się od odpowiedzi na temat koncentratu który podałem, czy TY dla starszych opasów dodajesz koncentrat czy białko uzupełniasz soją i śrutą rzepaczaną??

Edytowany przez pablo10, 11 grudzień 2013 - 20:24.

#1813 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:18

Pierwsze kroki w hodowli opasów koma znowu na udry idziesz? @@@nie znam wszystkich dodatków paszowych jakie są na rynku co wchodzie w skład i jakie jest stężenie składników ?teraz mam koncentrat z piasta tak na próbę ,a tak to sam robiłem na soi żywieniowiec z josery mi ustawiał dawki po badaniach całej paszy.owies chodzi o to czy czarny,bezłuski czy zwykły.

Edytowany przez krzysiek79w, 11 grudzień 2013 - 20:28.

#1814 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:21

Pierwsze kroki w hodowli opasów no ale powaznie Ci mówie, nie wierzysz z tym bykiem w takiej wadze ?

#1815 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:25

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dobra, dobra Panowie, sam się trochę zapędziłem bo to temat o żywieniu a nie opłacalności, więc proponuję wrócić do tematu.
Na koniec powiem jeszcze że nie ma co patrzyć na innych (niech sobie robią jak chcą) ważne żeby u siebie robić tak aby była z tego satysfakcja no i wiadomo $ :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#1816 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:35

Krzysiek79w wczoraj sprzedałem byczka hf w 19 miesiecy 700 kg cena 7,30 zł/kg, największa cena za mięsnego jaki był w skupie 8zł/kg byk 800kg, więc różnica chyba nie jest duża???

hf kto ci tyle zapłacił,chyba dopłaci do tego interesu.dodam jeszcze że ciekawe ile miał tych miesięcy,może 29 to się zgodzę.
widziałeś kiedyś bydło po ubiciu,chyba nie.jeśli nie widziałeś to niech ci ten kupujący pokaże byka hf i mm.zobaczysz różnicę-chyba że nie dowidzisz.
@koma nie wszystkie byki czarno-białe to hf.byk hf tona może zrobi,tylko ile on będzie miał lat.
@razor nie denerwuje ciebie takie chwalenie,bo mnie tak.jeden napisze że hf sprzedał po tyle,a drugi napisze że po 8zł sprzedał.myślę że to jest poważne forum i poważni użytkownicy.

Edytowany przez matingus, 11 grudzień 2013 - 20:36.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#1817 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:36

Pierwsze kroki w hodowli opasów wierze bo sam takiego widziałem w AGROSTARZE ale był tak stary ze jak wchodził a waga to rypiały w nim wszystkie gnaty i zęby już zsadził ceny nie znam dawna sprawa stał tylko na kiszonce z słabej trawy i lizawka był z jakiegoś dużego gosp z pod Włodawy

#1818 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:38

Nie uzyskałem za dużo odpowiedzi na mój poprzedni post więc muszę dopytać.

krzysiek79w znalazłem Twój stary post. Od ilu i do ilu kilo cielaka podawać sporządzony przez Ciebie starter?

Zanotowałem, że dawałeś: 3 kg. pramiks + 1,25kg kreda pastewna + 0,25 kg drożdże + 5 kg śruta sojowa + 10 kg ziarno QQ + 10 kg ziarno owsa + 25 kg otręby + 25kg śruta z pszenicy +20 kg śruta jęczmienna + 3 kg car botoks/ 2 kg.arbocel.
Podpowiedz mi proszę z czego otręby i jakie drożdże, premix ( rozumiem, że chodzi o witaminy- jakiejś konkretnej firmy?) i czy soji nie za mało?

Mam krzysiek79w do Ciebie kolejne pytanko odnośnie sporządzenia paszy treściwej po zakończeniu podawania w/w starteru. Czy skład kukurydza 20%, mieszanka zbożowa 25%, owies 20%, pszenżyto 15 %, 20 kg/t kredy oraz koncentrat opas mocny 38 w ilości 100kg/t (troszkę okroiłem dawkę "koszty") to dobry pomysł---ewentualnie na co mogę zamienic ten koncentrat???
Sorki, że wszystkie pytania są skierowane do Ciebie ( czytając Twoje posty widzę, że masz dużą wiedzę odnośnie żywienia opasów)

pozwolę sobie odpowiedzieć za krzyśka79w,który przeoczył tu dawkę car botox, z tego co pamiętam to na 100kg starteru daj 0.2-0.3 car botox-u ,3kg to na 1tonę starteru. każdy koncentrat możesz zastąpić śrutą sojową,rzepakową, ta 2ga wychodzi taniej-lepszy jest mix sojowa z rzepakową.

#1819 Share pablo10

pablo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:48

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzieki za poprawki. Owies zwyczajny o zmniejszonej ilosci łuski. W jakich prpoporcjach kg/t soja i śruta rzepakowa do w/w zbóż?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:48

Pierwsze kroki w hodowli opasów poczytaj uważnie opakowanie tego produktu jeszcze raz powtarzam UWAŻNIE potem poprawiaj, tam jest podana dawka na zabezpieczenie paszy do magazynowania a te 3 kg ma się znaleźć w 100 kg premiksy inaczej nie działa na biegunkę.te dawki były układane po demnie zadawane w moi gospodarstwie są sprawdzone -działają i nie robią krzywdy.@@@a jakie masz białko na zbożu?@@@

Edytowany przez krzysiek79w, 11 grudzień 2013 - 20:50.