Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 08 grudzień 2013 - 13:48

Pierwsze kroki w hodowli opasów a czym mnie straszysz oprócz obszarowych złotówki z unii na maszyny nie wziąłem zawsze było pod górkę młodego rolnika też nie dostałem bo mi nie przysługiwał a na wat to dopiero chce wejść ale po nowym roku dopiero jak wyprzedam bydło .ja jeszcze oprócz bydła usługi dla takich farmerów jak Ty świadczę na dość sporym areale bo w tym roku przebiłem 400ha. wiec na chleb i do niego jest,no tak na pewno przetrwasz chyba przy pomocy OPS ja żebym nie trzymał bydła i nie świadczył usług tylko obsiał cały areał owsem i sprzedał go nawet po 400zł/t to na koszty i życie mam.Wiec mamy dwie opłacalności, co do dopłat nie tylko do mnie dopłacają w tym kraju tylko że ja żyje z ziemi a takie małe gospodareczki nie mające sęsu ekonomicznego nie powinny być dotowane bo te dopłaty są przejadane a nie prawidłowo wykorzystywane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 13:35
  •  

#1762 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:29

Pierwsze kroki w hodowli opasów Trochę racji Krzysiek ma , co by nie mowić to 5 ha troszkę mało. Lepiej truskawki uprawić niż 1,5 krowy:-)

#1763 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:39

Pierwsze kroki w hodowli opasów mam znajomego który różne rzecz w życiu robił i wkońcu wrócił do gospodarki jakieś 10lat temu. Ma 6ha trzyma 10 krów mlecznych i 3-4 jałówki. Mówi że teraz ma dużo lepiej niż kiedyś jak pracował na budowach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#1764 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:42

Pierwsze kroki w hodowli opasów no właśnie tak jak kolega wyżej pisze- jest panem sam dla siebie

#1765 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:49

Pierwsze kroki w hodowli opasów kończmy to przekomarzanie za rozmowy nie na temat możemy po uszach dostać

#1766 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:50

Pierwsze kroki w hodowli opasów no i wypłata jest pewna co miesiąc 10 jest kasa a w pracy u prywaciarza to wiadomo jak chce to zapłaci.

#1767 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 15:42

a czym mnie straszysz oprócz obszarowych złotówki z unii na maszyny nie wziąłem zawsze było pod górkę młodego rolnika też nie dostałem bo mi nie przysługiwał a na wat to dopiero chce wejść ale po nowym roku dopiero jak wyprzedam bydło .ja jeszcze oprócz bydła usługi dla takich farmerów jak Ty świadczę na dość sporym areale bo w tym roku przebiłem 400ha. wiec na chleb i do niego jest,no tak na pewno przetrwasz chyba przy pomocy OPS ja żebym nie trzymał bydła i nie świadczył usług tylko obsiał cały areał owsem i sprzedał go nawet po 400zł/t to na koszty i życie mam.Wiec mamy dwie opłacalności, co do dopłat nie tylko do mnie dopłacają w tym kraju tylko że ja żyje z ziemi a takie małe gospodareczki nie mające sęsu ekonomicznego nie powinny być dotowane bo te dopłaty są przejadane a nie prawidłowo wykorzystywane

czyli cały twoj biznes polega na swiadczeniu usług a nie na kokosach z opasów, sie wydało skad te super dochody na opasach :D
a zboze to pewnie i po 200zł/t sprzedasz i na zycie bedziesz miał skoro 400 ha usług robisz :D, do tego jeszcze sie podsmiewasz z tych co ci kase do kieszeni wkładaja...
nie trzeba miec 1000 ha zeby normalnie zyc, wystarczy troche rozumu w głowie a mniej pazernosci

Edytowany przez koma666, 08 grudzień 2013 - 15:50.

#1768 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 15:58

Pierwsze kroki w hodowli opasów mowisz szyderczo o kims kto zarabia na uslugach rolnych.... sam zyjesz z 5ha a wysmiewasz kogos kto pracuje TYPOWO na roli... jestescie DZIWNI... nie wiem czy to Wasza zazdrosc czy co... Unia daje , kurde bierz, nie chcesz nie bierz... robisz w gospodarce nie smiej sie z miastowych, jestes miastowym nie smiej sie z rolnikow... nie jest latwo na gospodarce kazdy to wie... ale po co te dyskuje w temacie po bydle? w sumie to moze dobry temat...

#1769 Share byczek88

byczek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:03

@koma wczytaj się to zrozumiesz - co innego jak sprzedajesz 2-3-5-8 sztuk a co innego jak wpada auto i ładują 65 szt opasówki w wadze 320kg. Wiem jak to wygląda bo sprzedawałem ostatnio 6 na exp to pół dnia handlarz tracił na pozbieranie bydła od rolników :) I dla gościa co handluje i masz akurat na sprzedaż całe auto bydła jesteś kimś bo towar wyrównany i co ważne często dla kupującego - z jednej obory :)

#1770 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:14

Pierwsze kroki w hodowli opasów @koma czy rolnictwo to twoje jedyne źródło utrzymania ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:20

mowisz szyderczo o kims kto zarabia na uslugach rolnych.... sam zyjesz z 5ha a wysmiewasz kogos kto pracuje TYPOWO na roli... jestescie DZIWNI... nie wiem czy to Wasza zazdrosc czy co... Unia daje , kurde bierz, nie chcesz nie bierz... robisz w gospodarce nie smiej sie z miastowych, jestes miastowym nie smiej sie z rolnikow... nie jest latwo na gospodarce kazdy to wie... ale po co te dyskuje w temacie po bydle? w sumie to moze dobry temat...

uwazasz ze to ja sie posmiewam ?
to ze mnie byznesmeny sie podsmiewaja, nie zauwazyłes, maja super zyski na opasach za ktore płaca po 3 tys za 300kg, sa swietni bo niby sa duzymi producentami a jak co do czego to swiadcza usługi małym i na tym robia pieniadz :D tym samym podsmiewajac sie szyderczo z małych gospodarstw :rolleyes:
a jak im mówisz ze na opasie nie ma interesu to cie zmieszaja z błotem ześ głupi boś mały :D
ja opasy to tylko traktuje jako skarbonke, wkładam, wkładam a potem jednorazowo wyjmuje te pieniadze, ale nikt mi nie powie ze na tym jest interes, to juz lepiej jak ktos ma dobra ziemie samym zbozem obsiewac i sprzedac niz sie w opasy bawic, taka jest prawda
bo ile zarobisz na byku ? 1000zł ? to jest zysk raz na 24 miesiace, czyli 1000/24=41zł na miesiac na jednym byku, to jest ten biznes :D teraz niech kazdy sobie przemnozy ile trzeba ich miec zeby z tego zyc....
bez komentarza

mickas
juz pisałem ze nie, reszta w opisie powyzej

Edytowany przez koma666, 08 grudzień 2013 - 16:28.

#1772 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:37

Pierwsze kroki w hodowli opasów Z 5 klasy ziemi zbierając 5 ton żyta to też kokosów brak :-) i jak by liczyć twoimi kategoriami to miesięcznie zostaje 84 złote:-) to ile trzeba mieć takich ha? ?? Żeby żyć. Ja policzyłem że z opasa po cyklu zostaje tyle ile z 1 ha żyta na 5 klasie , tyle tylko że ziemi nie można dokupić. Pewne jest jedno ilość robi pieniądz . Koniec kropka.

#1773 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:41

Pierwsze kroki w hodowli opasów @koma - krzysiek79w znam osobiście, to że robi usługi to źle ?? Na opasach też ma kasę, a usługi to dodatkowe źródło dochodów tak samo jak u Ciebie praca pozarolnicza więc nie rozumiem czemu my wytykasz że bije kase na usługach ;) Dla mnie to ty wcale rolnik nie jesteś bo utrzymujesz się zupełnie z czego innego niż tylko gospodarstwa :)

#1774 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:42

Pierwsze kroki w hodowli opasów Hereford
zgadza sie ale przynajmniej nie trzeba codziennie przy tym zycie chodzic :D a przy byku trzeba, a jak o zwierzaki nie bedziesz dbał to beda rosły 3 lata i nic na tym nie zarobisz
poza tym, jako taki pieniadz w polskich realiach jest w dojeniu krów. Tylko po co ktos mówi ze robi swietny biznes na opasach ? Koniec kropka :D

mickas
nikomu nic nie wytykam, ja pokazuje tylko prawde, nie lubie bajkopisarzy i gadania ze ktos nie ma pojecia o gospodarstwie rolnym bo ma 5 ha
jezeli uwazasz inacazej to prosze bardzo, udowodnij mi te zyski, kupujac cielaki małe mm po 1 tys, albo odsadki po 300kg za 3 tys

Edytowany przez koma666, 08 grudzień 2013 - 16:50.

#1775 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:50

Pierwsze kroki w hodowli opasów Robi się kase na opasach bo tak jest, już pisałem w jaki sposób - dobry towar zawsze znajdzie kupca ale jak ktoś sie tylko do hf przyzwyczaił że kupuje za 500 zeta odpaja za drugie tyle i sprzedaje po 6,5 za kg no to jego problem :) U mnie limousine skupują po ok 9 zł za kg w ciężkiej wadze - dostań taki pieniądz za hfa :)

Teraz jestem w akademiku ale jak wrócę w czwartek do domu to na pw albo wkleję tu moje koszty które poniosłem ostatnio sprzedając cielaka kupionego za 1750 za 100 kg sprzedanego za 3000 zł w wadze 320 :)

Edytowany przez mickas092, 08 grudzień 2013 - 16:54.

#1776 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:52

Pierwsze kroki w hodowli opasów nie bój zaby limousine tez posiadam, co prawda nie czyste, ale cos ok 75%
a kase to robia, ale handlarze na tobie :D
czy moze jest inaczej ? ile zarabiasz na duzym byku ?
czy moze sie ich boisz i cielakami handlujesz aby ?

poza tym to był jednostkowy sukces z tym cielakiem ? czy jestes zawodowcem i obracasz ilosciami za ho ho ? :D
to moze podaj namiary na tego kupca co płaci po 9zł wszystkim na forum w temacie ceny bydła rzeznego, podzwonimy, zobaczymy

Edytowany przez koma666, 08 grudzień 2013 - 17:04.

#1777 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:23

Pierwsze kroki w hodowli opasów Panowie spokojnie ;) To z boku wyglada jak przekomarzanie sie dzieci w piaskownicy ktore ma wiekszy szpadelek ;)
Ja Ci moge podac . Za 100 limousine 9 zł dawali ;] http://www.agrostar.info/

#1778 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:31

Pierwsze kroki w hodowli opasów to ilu jest w polsce hodowców co sprzedaja jednorazowo 100 szt ? :D
czyli znowu dochodzimy do tego ze na tym moze zarobic tylko handlarz :D pojezdzi, naskupuje miesniaków po 8zł a potem sprzeda do tej firmy po 9zł :D

#1779 Share GrzechuIS

GrzechuIS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja; piłka nożna

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:45

Pierwsze kroki w hodowli opasów Kolego koma666 tak czytam Twoje wypowiedzi i wnioskuje z nich, ze uwazasz że wszyscy którzy hoduja opasy robia to dla ideii bo zysków z tego przeciez nie ma, a jak sa to takie ze nie warto sie tym zajmować. Wychodzi na to że mamy w Polsce i na tym forum mase rolnikow którzy nei potrafia liczyc:) Duze gospodarstwa funkcjonuja i rozwijaja sie tylko dzieki pomocy Unii?? Ja do duzych nie należę, ale stanowczo sie z Tobą nie zgadzam. Chyba wiesz że maszyn za darmo nie rozdaja tylko zapłacic za nie trzeba z zwrot kosztow kwaliikowanych to 50% kosztów netto. Wiesz tez napewno ze aby dostac zwrot vatu napierw treba zapłacić 100% :). Małe gospodarstwo mały klopot mały zysk z duzym jest analogicznie. Majac dużą partie towaru można wynegocjowac lepszą cene i wcale nei trzeba miec wtedy znajomości z handlarzami. Koledzy wiedza co mowia. Zgodze sie z Toba tylko z tym że na mleku jest najwieksza kasa, ale też najwiekszy nakłady pracy.

Edytowany przez GrzechuIS, 08 grudzień 2013 - 17:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:49

Pierwsze kroki w hodowli opasów niech jezdzi szuka skupuje, nie raz sie przejedzie nie raz zarobi na dobre auto, drugi niech ma 100 sztuk robie interes na uslugach u malych gospodarstw nazywaj go byznesmenem, Ciebie tez tak mozna nazwac...