Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 01 marzec 2013 - 20:10

Pierwsze kroki w hodowli opasów DDGS kosztuje 1200zl tona daje go od 10-20 - 25%

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 23:22
  •  

#1422 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:08

Pierwsze kroki w hodowli opasów @marekfarmer Jaka zawartośc białka w tym DDGS od jakiej wagi go wprowadzasz, stosowałeś wczesniej soje w żywieniu. Jak wypada DDGS w porównaniu z soja

Edytowany przez SAMIK, 03 marzec 2013 - 21:10.

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

#1423 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 12:42

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam jeśli ktoś miał taki przypadek to proszę o odp.
Dwa miesiące temu o byka około 400kg pojawiło się takie zgrubienie na tylnej nodze przy samym kopycie po kilku dniach przeszło wyżej do samego kolana i powstała taka gula wielkości pięści zaczeliśmy to smarować maścią rozgrzewającą troszkę zmalała ale i tak zadzwoniłem do weta.. dał mi zastrzyk który mało co pomógł za kilka dni przyjechał sam i dał następny teraz już jest prawie dobrze. Dzisiaj zachodzę rano do obory to samo jest u drugiego, Byki są na uwięzi posadzka jest betonowa równa. Dodam że jak były małe to jeden też miał taką gule na kolanie miał smarowane i mu pękła wyciekła ropa i od początku słabo rośnie jest o 100kilo lżejszy od innych . Do żarcia daje też kredę wiec kości powinny być ok. wet ma przyjechać po południu a przez telefon mi powiedział że to sie będzie przenosić z jednego na drugiego

Edytowany przez karolr2, 05 marzec 2013 - 12:46.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#1424 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 17:16

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam panowie kukurydzy mam do Kwietnia i zastanawiam się czym ją pózniej zastąpić...
i zastanawiam się czy nie zasiac jakiejś mieszanki na zielonke np łubin zółty,wyka,groch+owies i jęczmień co wy nato ?

#1425 Share Zidane105

Zidane105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 17:43

Pierwsze kroki w hodowli opasów siemanko, trudno będzie zastąpić kuku, w tamtym roku sialiśmy łąkę, nasiona traw zmieszaliśmy z owsem, w jakoś w czerwcu było to skoszone aby trawa dostała światła, zbelowaliśmy ten zielony owies, i powiem Ci że przy żywieniu krów mleka po tym za bardzo nie było, ale po suszy w sierpniu i we wrześniu i to się przydało;) brak kuku wiąże się też z większym zapotrzebowaniem bydła w słomę

#1426 Share maciejej

maciejej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:16

Jaka jest u Was cena za 1kg opasów?

u mnie za mięsnego byka 6,80 zł

Witam panowie kukurydzy mam do Kwietnia i zastanawiam się czym ją pózniej zastąpić...
i zastanawiam się czy nie zasiac jakiejś mieszanki na zielonke np łubin zółty,wyka,groch+owies i jęczmień co wy nato ?

czemu nie ale szkoda że nie zasiałeś żyta jest bd do byków mam pytanie jakom rase bydła chodujesz

#1427 Share sobuciak

sobuciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:51

Witam jeśli ktoś miał taki przypadek to proszę o odp.
Dwa miesiące temu o byka około 400kg pojawiło się takie zgrubienie na tylnej nodze przy samym kopycie po kilku dniach przeszło wyżej do samego kolana i powstała taka gula wielkości pięści zaczeliśmy to smarować maścią rozgrzewającą troszkę zmalała ale i tak zadzwoniłem do weta.. dał mi zastrzyk który mało co pomógł za kilka dni przyjechał sam i dał następny teraz już jest prawie dobrze. Dzisiaj zachodzę rano do obory to samo jest u drugiego, Byki są na uwięzi posadzka jest betonowa równa. Dodam że jak były małe to jeden też miał taką gule na kolanie miał smarowane i mu pękła wyciekła ropa i od początku słabo rośnie jest o 100kilo lżejszy od innych . Do żarcia daje też kredę wiec kości powinny być ok. wet ma przyjechać po południu a przez telefon mi powiedział że to sie będzie przenosić z jednego na drugiego

i co z tymi twoimi bykami, raczej wygląda ze to od tego betonu tez miałem podobne przypadki jak byczki stały na stanowiskach bez mat, obecnie mam na głembokiej i po wywozie obornika tez mi jeden zaczą teraz kuleć ;[

#1428 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 07:17

Pierwsze kroki w hodowli opasów Wie ktos ile proc daje sie premixu z josery bullenmasta?

#1429 Share jarek_cel3

jarek_cel3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne,żywienie zwierząt

Napisany 22 marzec 2013 - 19:44

Pierwsze kroki w hodowli opasów 2,5%

#1430 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 14:19

Pierwsze kroki w hodowli opasów wyczytalem w temacie o zywieniu krow mlecznych ze nie mozna podac srutu na pusty zoladek. W przypadku opasow tez to ma znaczenie. Odpisal mi tam uzytkownik ze moze powodowac w zwaczu cos nie dobrego. Ale lepiej chyba jak przeniose to do tego tematu. Ja daje tak od zawsze ze najpierw srut pozniej kuku i na plotek sloma/siano. Jesli tak podawalem to jakie moge miec skutki. Teraz zauwazylem u 3 sztuk ze schudly i myslalem ze moze wystarczyc odrobaczywic ale czy to moze byc wlasne od tego srutu?? gdzie moge o tym poczytac?? lub wyjasni mi to ktos?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2013 - 14:53

Pierwsze kroki w hodowli opasów srut na pusty zoladek nie jest w pelni wykorzystany przez zwierze. Najlepiej jakby dostal troche kiszonki na poczatek a na to srut, potem reszte kiszonek i slome na koniec.Najlepsze TMR

#1432 Share Zidane105

Zidane105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 16:04

Pierwsze kroki w hodowli opasów tak ja wyżej, najpierw kukurydza na to śruta;D

#1433 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 16:04

Pierwsze kroki w hodowli opasów 2 tygodnie temu otworzyłem nową pryzmę z QQ i bydło pobiera jej połowę mniej niż do tej pory.1 pryzma była to odmiana Smolitop wcześnie koszona bo dziku dokuczały, 2 pryzma odmiana Bułan przy koszeniu była troszkę podeschnięta ale dobrze ubite. W 2 pryzmę troszkę podeszły myszy, ale nic złego nie widać żeby się działo.
Myślę że obie kiszonki są dobre tyle że w drugiej jest więcej suchej masy i czy to może być przyczyną mniejszego pobierania. QQ dostają opasy 500 - 600 kg I(na nich najbardziej to widać) oraz mamki (też nie dojadają,ale dostawały mniej), a takie pół roczne wyjadają z tym że one dostają cały czas śladową ilość.

#1434 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 20:35

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ok od wczoraj dostaja najpierw ququ na to srut i na koniec slome :D

Mam pytanie do ilu kg trzymacie jalowki?? mowia ze do 600kg pozniej juz sie nie oplaca bo juz tak nie rosna i chyba to jest racja bo ja zawsze kolo 600kg przedaje ostatnio nawet w 1,5 roku tyle osiagly :D

ale jak wy to widzicie z tym przyrostem jakowek po osiagneiciu 600kg? lub w jakiej wadze sprzedajecie?

#1435 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:45

Wie ktos ile proc daje sie premixu z josery bullenmasta?

Ja daje na 212kg paszy (100kg rzepaku,100zboża) połowę worka czyli 12,5 kg bullemasta.

#1436 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:13

Pierwsze kroki w hodowli opasów To 6% ładujesz, a tanie to nie jest :D Po ile u ciebie stoi bullenmast?

#1437 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:01

Pierwsze kroki w hodowli opasów jak myslicie warto pasc bydło ziemniakami paszowymi ? chodzi mi o odmiane irga

#1438 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 01:12

Pierwsze kroki w hodowli opasów Warto :)

#1439 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 26 marzec 2013 - 02:09

Pierwsze kroki w hodowli opasów Warto i nie warto składa się na to sporo aspektów między innymi cena ziemniaka,możliwości jego przechowywania do czasu skarmienia......odmiana ma najmniejsze znaczenie z tego wszystkiego

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share jauosia

jauosia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 07:30

Pierwsze kroki w hodowli opasów A co myślicie o skarmianiu opasów ogórkami? Czy nie zaszkodzą bydłu? Bo mój stryj ma szklarnie nastawione na ogórki i co roku ma sporo odpadów (uszkodzone, nie wyrośnięte, zniekształcone), zawsze je wyrzuca na kompost, ale gdyby opasy mogły je jeść, byłoby super... Proszę o konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam