Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 09:56

moze powiedziec mi ktoś jak robić osypkę dla takiego bydła ponad 500kg? Ja robie z mieszanki owsa z jeczmieniem i sypie pszenzyo. moze wie ktos jakie proporcje?

Ja daje na tone paszy 10% sruty rzepakowej 2,5% premixu 30% owsa 70% jęczmień

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 21:06
  •  

#1262 Share jarek_cel3

jarek_cel3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne,żywienie zwierząt

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:30

a dlaczego nie można przesadzać z pszenżyten? Moja śruta to 2/3 pszenżyta 1/3 jęczmienia jarego.

pszenzyto jest ciezko strawne,ale zaczynales pewnie od odwrotnych proporcji,i z czasem jak organizm sie przystosuje taka dawka moze funkcjonowac

#1263 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:24

Pierwsze kroki w hodowli opasów do 3 miesięcy dostają kupny starter a potem stopniowo już śrutę. Skład jest taki cały czas i nigdy z tego powodu nie chorowały. Jak czasem kupiłem żyto to dawałem go 20%.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#1264 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 10 styczeń 2013 - 09:33

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam. Mam pytanie : Co myslicie o podawanie jajek surowych do mleka dla cielat? Slyszalem ze cielaki po jajaku ladnie sie lsia i duzo lepiej przybieraja na wadze.
Moj sasiad troszke starszy i "małorolny" zawsze podaje swoim cielakom jajako i naprawde lsnia sie jak lustro I rosna dlugie i nabite. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

#1265 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:17

Pierwsze kroki w hodowli opasów jadno czy dawa dziennie ok. ale jak przesadzisz to zrobisz więcej złego niż dobrego, bydło ich nie strawi zaczną gnić i dopiero będzie ,poza tym jajka podaje się tylko w dwóch przypadkach jak są chore lub po ciężkiej chorobie i samo żółtko leczenie biegunki

#1266 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:44

Pierwsze kroki w hodowli opasów no ja mowie o jednym dziennie dla takich sztuk po okolo 200 kg zeby sie ladnie wygładzily :P

#1267 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:08

Pierwsze kroki w hodowli opasów @mati 2 tony to dużo na opasa moim zdaniem nie ma sensu tyle dawać a jak liczysz 1 belę na miesiąc już od cielaka czyli około 20 bel to już kukurydzy nie licz bo to mu wystarczy to takie moje zdanie

Edytowany przez lamboEVO100, 10 styczeń 2013 - 19:10.

#1268 Share mayi96

mayi96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:19

Pierwsze kroki w hodowli opasów lambo 2 tony to dla jednego byka duzo dla drugiego mało jak byk dobrze je to trzeba dużo dawać a co do kukurydzy to nie wystarczy im tylko sianokiszonka trzeba tez kukurydze dawac 1 bela to nie jest tak dużo czerwone potrafia owalic 1 bele w 3 dni

Edytowany przez mayi96, 10 styczeń 2013 - 19:20.

#1269 Share c360c330

c360c330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 17:40

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam a ja mam takie pytanie byście mi doradzili czy na sianokiszonce opasy będą dobrze rosły do tego siano pasza treściwa i ziemniaki. Proszę o radę odrazu mówię że kiszonka z qq odpada. Proszę powiedzcie mi co zmienić z czego robić dobra sianokiszonke.

#1270 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 23:32

Pierwsze kroki w hodowli opasów A moje na siano wcale patrzeć nie chcą z ledwością dwie małe kostki idzie na dzień na 10 czerwonych i to wiecej zdepczą jak zjedzą sianokiszonkę też bokiem mijają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 09:37

Pierwsze kroki w hodowli opasów @c360c330 będą ci rosły tylko gg jest paszą najtańszą -zaoszczędzasz zboże, wiele lat nie miałem gg i też karmiłem ziemniakami i jakoś było. Wiadomo każdy orze jak morze. Jeśli masz możliwść dokup ziarna gg i dawaj do treściwej. Będziesz miał trochę więcej pracy i mniejszy wynik zysk ,ale zawsze coś zarobisz.

#1272 Share PETECNC355

PETECNC355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 16:38

Pierwsze kroki w hodowli opasów Panowie, czy spotkaliście się żeby ktoś nazywał jakąś czerwoną rasę bydła jako "bungabiery" ? Brachol gadał z kumplem o jego inwentarzu a ten mu się pochwalił że kupują cielaki czerwone. Brachol się go spytał jaką rasę a ten palnął "bungabiery". Ja jak to usłyszałem to myślałem, że jajko zniosę :D . Słyszeliście kiedyś o takim czymś ?

#1273 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 17:00

Pierwsze kroki w hodowli opasów Tak,je wychodował Berlusconi we Włoszech. Bunga,bunga :D biery (bierz ją) :D .

#1274 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 17:19

Pierwsze kroki w hodowli opasów Panowie jesli ktos ma moze nr do tego pana co łatwi sie umowe z Sokolowem ale na wielkopolske. BArdzo bym prosil o podanie na pw lub forum.

#1275 Share PETECNC355

PETECNC355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 17:42

Tak,je wychodował Berlusconi we Włoszech. Bunga,bunga :D biery (bierz ją) :D .

Dosłownie tak samo to sobie tłumaczyłem heh :P .

#1276 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 16:31

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam zrobił mi się problem z opasami. Na początku stycznia powiązałem 8 simentali na łańcuchy maja po ok 400kg od tamtej pory zaczełem podawać mocznik po 75gr na sztuke z tym dniem zaczeły mniej jeść a teraz jeszcze mniej. Dostają śrute z owsa żyta i jęczmienia i 10% koncentratu po ok 5kg dzien + wysłodki wiadro na dzien (nie najlepszej jakości) i po 5kg kartofli i siano i sianokiszonka ale tego nie chcą wcale. Czy to jest wina mocznika czy jedzenia czy tego że poszły na łańcuch inne są nie powiazane i jedzą normalnie tzn dwa bo były słabsze i je odsadziłem wcześniej

#1277 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 16:43

Pierwsze kroki w hodowli opasów nie masz kiszonki z kuku i dajesz mocznik ? można tak ? ja bym na twoim miejscu odstawił ten mocznik póki jeszcze stoją

#1278 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 17:01

Pierwsze kroki w hodowli opasów .Panowie a co sadzicie o mlocie browarnianym? Chce teraz zamowic 26 ton i dawac byczka po 5 kg na sztuke dziennie . Beda efekty zauwazalne w przyrostach? Teraz dostaja qq, srute rzepakowa, premiks, sianokiszone ie siano i do tego sruta (owies,jeczmien,pszenica) I Chce to mloto dawac wieczorem przed podanie sianokiszonki

Edytowany przez Styrciak, 15 styczeń 2013 - 17:03.

#1279 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 20:22

Pierwsze kroki w hodowli opasów to jak nie ma kuku to nie wolno dawać mocznika coś mi się nie wydaje przecież 75gr to nie dużo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 20:43

Pierwsze kroki w hodowli opasów Przynajmniej mi się tak wydaje, przy dodawaniu mocznika musi być duży udział włókna w dawce a gdy dajesz im wiadro wysłotek, 5kg ziemniaków i 5 kg śruty to tej sianokiszonki i siana zadużo nie zjedzą ;) A taka dawka na opasa 400 kg wg mnie jest spora, także radzę odstawić