Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share Spartakiada

Spartakiada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:11

Pierwsze kroki w hodowli opasów @komodo tak, ale są też które mają wagę w lbs po 1350 i ponad 1400 przelicznik na kg to jakieś 0,454 co daje też ponad 600kg

@komodo wiem że oni mają dlatego napisałem "praktycznie niedostępnych" bo chyba tylko oni mają

@edi25 qq teoretycznie można do woli tylko musisz uzupełnić niedobory białka. Wysłodki podobnie ale musisz stosować siano lub słomę jako sucha masę to jest konieczne i musisz przyzwyczaić powoli ale lepiej wysłodki jest ograniczać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 16:11
  •  

#1122 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:51

Pierwsze kroki w hodowli opasów SPARTAKIADA normalnie brak mi słów przez te Twoje mądrości naczytasz się tych kolorowych pisemek i się bulwersujesz tylko od teori do praktyki i faktycznych przyrostów daleka droga nad żywieniem byków w mim gospodarstwie pracuje żywieniowiec a dawki sa konsultowane i analiaowane na jednej z uczelni rolniczych nie oszczedzam na żywieniu mimo drogich komponentów uważam ze jesteś super spec skoro jestes w stanie tyle osiągnąć przyrostu chyle czoła przed Tobą byle tak dalej,cześciej i więcej takich okazów .BBB zawsze było niższe ,pokroju limuzę nie szroleza co fantazjujesz z cielętami jałoszki około 44 a byczki około 48kg. jakie 70 . nie pij więcej

#1123 Share Spartakiada

Spartakiada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:20

Pierwsze kroki w hodowli opasów @krzysiek79w a mi brak słów na Ciebie mimo to staram się Ciebie nie obrażać. Masz przyrost ponad 1,3kg na byczkach do 350kg od 100kg. jeśli byś ważył co miesiąc zapewne wyszłoby Ci że ten 100kg przyrasta ok 1000g a te ponad 300kg pewnie z 1500g. Pochowaj go do 600kg na tej samej paszy to wtedy pogadamy. Co do paszy bardzo dobra, ewentualnie można by jeszcze podkręcić ciut energię. A bulen to koncentrat czy premiks? Bo wydaje mi sie że koncentrat więc z wit. cienko u Ciebie

44 i 48 to masz podane w książce. i u charolaise są cielaki po 70kg. owszem jest to promil przypadków ale jest jak najbardziej prawdziwy. Informacje od hodowców i z PZHiPBM.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#1124 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:21

Pierwsze kroki w hodowli opasów sanbul to koncentrat a bullen to premiks i w dodatku innej firmy nie ma sęsu drzeć kotów racje są dwie jedna mija druga Twoja

#1125 Share Spartakiada

Spartakiada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:32

Pierwsze kroki w hodowli opasów w SHIUZ'ach też masz speców od żywienia a wyniki takie sobie i po 500kg w 420dni

Jak premiks to ok. No nie dogadamy się. I po raz kolejny odsyłam do PZHiPBM. Zajrzyj, przeczytaj - to nie boli. Mogę Ci nawet znaleść konkretnego byka, podac jego parametry i nr kolczyka ale to i tak nie zmieni Twojego zdania.

#1126 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:33

Pierwsze kroki w hodowli opasów niedobory bialka jak uzupelnic zeby zaspokojic w pelni ich potrzeby a nie przedobrzyc? niektórzy daja sama qq i slome i rosna, inni srute ze zboz jeszcze inni dodaja koncentrat. ile bialka w paszy zeby ani zamalo ani za duzo?

#1127 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:34

Pierwsze kroki w hodowli opasów Akurat jestem w PZHiPBM już dłuższy czas więc się tak nie unoś i mógł bym ci powiedzieć dużo więcej o nim niż ty sobie wyczytałeś. Rozmawiałem kiedyś z kumplem, który pracuje w konradzie i powiedział mi tak na pewien temat ,, nie ma problemu u nas to się i byki cielą,, i stąd ten mój tekst na temat tej hodowli

#1128 Share Spartakiada

Spartakiada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:53

Pierwsze kroki w hodowli opasów To na pewno wyczytałeś że najwyższy średni przyrost do 210dnia przekracza 1800g a masa ponad 440kg. Też należę

#1129 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:56

Pierwsze kroki w hodowli opasów reklama dzwignią handlu znasz to powiedzenie?przestań tak slepo wierzyć w to co piszą każdy sprzedający ma swój najlepszy towar wszystkie inne są beeeeeee .co mi z Twoich kolczyków i zdjęć, widziałes kiedyś jak się szykuje bydło na wystawe?tak samo i do katalogu nastroszony umyty fotoszop kilka kilo dopiszą i naiwniak złapany masz takie byczki nigdy nie będziesz miał bo wytłumaczenie będzie: poszedł po lini matki a nasienie kosztuje im wyżej na liscie tym droższe .oceniasz moją paszę a podstawowych produktów nie znasz gdzie liznołeś trochę wiedzy też kolorowe pisemka?

#1130 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:58

Pierwsze kroki w hodowli opasów Przystancie sie klucic o glupoty i zajmijcie sie czyms porzytecznym. Moze mi którys doradzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share Spartakiada

Spartakiada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:00

Pierwsze kroki w hodowli opasów no wybacz ale nie znam wszystkich nazw handlowych premiksów i koncentratów

#1132 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:04

Pierwsze kroki w hodowli opasów te dwa komponenty produkują najbardziej popularne firmy

#1133 Share Spartakiada

Spartakiada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:07

Pierwsze kroki w hodowli opasów @edi25 sama qq i sloma czy też zboża- są to pasze energetyczne, pewnie że urosnąć urośnie ale będzie rósł wolniej i zużyje więcej paszy. Konieczne jest biało. w suchej masie ok 14-15% BO

Edytowany przez Spartakiada, 20 grudzień 2012 - 08:49.

#1134 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:11

Pierwsze kroki w hodowli opasów sorry ze wam przerywam ale rzadko tu bywam a jak juz jestem to chcialbym sie czegos dowiedziec na temat od lepszych od siebie a nie, oglądać kłótnie czyi byk dzisiaj więcej przyrósł

@edi25 sama gg i sloma czy też zboża- są to pasze energetyczne, pewnie że urosnąć urośnie ale będzie rósł wolniej i zużyje więcej paszy. Konieczne jest biało. w suchej masie ok 14-15% BO

zboze to tez bialko a jak z koncentratem to wgl duzo go tam jest. tylko pytanie ile bialka w paszy ma byc a ile paszy na byka?

#1135 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:16

Pierwsze kroki w hodowli opasów pisz konkrety jakie masz zboże co jeszcze oprócz zboza dla jakiego bydła w jakim wieku chcesz pomocy ale jak Ci pomóc. konkretnie mam to i to wiek taki i co za bydło

Błędy !!!!

Edytowany przez MAT912, 19 grudzień 2012 - 21:37.

#1136 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:16

Pierwsze kroki w hodowli opasów No właśnie my też już mamy dość tej licytacji i dlatego piszemy

#1137 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:22

Pierwsze kroki w hodowli opasów kiszonka qq wyslodki mokre(22%) jeczmien, owies, zyto ,pszenzyto, siano sloma , koncentrat sojowo-rzepakowy 38%bialka
bydlo opasy 200-700kg

#1138 Share Spartakiada

Spartakiada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:26

Pierwsze kroki w hodowli opasów w zbożu masz ok 10% Białka w suchej masie wychodzi ok 12% czasem może i więcej czyli mniej niż potrzeba za to energi ma nadmiar więc jest paszą energetyczną. koncentrat ma 30-40% czyli w suchej masie odpowiednio 35-45%

#1139 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:27

Pierwsze kroki w hodowli opasów 22% to nie sa mokre tylko prasowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama