Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#921 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 22:10

Pierwsze kroki w hodowli opasów Kazda kiszonka którą wolno bedziesz skarmiał to będzie się psuć,
Ale dla 4 szt. jak zrobisz wąską a długą to powinieneś wydołać-zależ jeszcze jak dobrze zrobisz kiszonke.
Sam zaczynałem od 0,5ha QQ a teraz juz sie rozkręciłem.(wszyscy mówili że O,5 to za mało,ale ja nie żałuje,od czegos trzeba zacząc)

Edytowany przez romanwiatr, 17 listopad 2012 - 22:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 21:40
  •  

#922 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 22:15

Pierwsze kroki w hodowli opasów a taką na 4 sztuki to 0.5 starczy a i jak bym zamówił kombajn do tego i ciągniki do zwożenia to jak im to wytłumaczyć żeby była wąska a długa bo raczej ich to nie interesuje

#923 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 18 listopad 2012 - 10:17

Pierwsze kroki w hodowli opasów no z 0,5ha to na prawde bedziesz mial problem aby zrobic jedna waska

pomysł nad dwiema mniejszymi, ale one naprawde beda male

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#924 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 11:21

Jak by ktoś mi mógł zaopiniować czy dobrze daje (hodzi o ilośći) dla byczków +,- 400 kg.
dostają na szt. rano i wieczorem tak samo, po: kiszonka z QQ 20 litrów (nie znam wagi),śruta:pszenżyto 1,5kg, owies 1,5kg, łubin 0,3kg, śruta rzepakowa 0,3kg, oraz witaminy, sianokiszonka do oporu (ale mało jej pobierają) daje też mocznik 6 łyżeczek (takich jak do słodzenia herbaty).
poje rano i wieczorem wiadrem czasami w południe, maja też pod dostatkiemsłomy pszennej.
Problem tkwi w tym że słabo jedzą a sianokiszonki są dni że prawie wogule nie pobierwją.

wiesz jak kukurydza jest suchawa to maja dosyc wlokna i dlatego niechetnie jedza siano lub sianokiszonke dlatego jak kolega @damian praktycznie nie daje bo pozniej wyrzucac bez sensu

#925 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 12:05

Pierwsze kroki w hodowli opasów Nie jest taka sucha bo wcześnie skosiłem (dziki), mam drugą pryzmę miesiąc pózniej skoszoną bo między wsiami była.
Postanowiłem mniej im dawać QQ, będę dawał 15 litrów zobaczymy co z tego wyjdzie.

#926 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 894 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:58

Pierwsze kroki w hodowli opasów mam byczka mieszańca, pod koniec stycznia skończy rok wazy ok 350-380kg i od pewnego czasu stracił apetyt, wczesniej dostawał siano, sianokiszonkę, 2x2kg ziemniaków surowych, i 2x1,5kg śruty z dodatkiem sanbull, po wcześniejszych radach odstawiłem ziemniaki, zmniejszyłem ilość śruty, odrobaczyłem, a nawet przegłodziłem i nadal je tak jakby z przymusu jak mogę temu zaradzić bo nic nie przybywa na wadze?

#927 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 21:48

Pierwsze kroki w hodowli opasów spruboj moze drozdze paszowe mu posypywac na pasze

#928 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:37

Pierwsze kroki w hodowli opasów ja mam tez takie 2 problematyczne byczki po hfach, ogolnie jak je uwiazałęm na łancuch jak by je cos trafiło juz ze 2msc beda uwiazane i szalu w poborze zarcia nie ma - wysłodki i qq + śrut jecz-pszenzyto zaczełem im podawac pansen pilot z josery to jak by wogole nie chciały pobierac.. moze inne drodze czy cos innego ? byczki moje z własnej obory, obok mam w takim samym wieku chyba po miesnym jest to zupełnie inaczej wyglada i żre, az mi sie wierzyc nie chce ze taka róznica w rasie moze byc...

#929 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:13

Pierwsze kroki w hodowli opasów dziwne bo co mozna powiedziec o hf to mozna ale apetyt to raczej im zawsze dopisuje a spruboj ze zwykłymi drozdzami paszowymi

#930 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 00:09

Pierwsze kroki w hodowli opasów czyli zwykle paszowe czy jak, bo w sklepie z bajerami josery maja tylko ten pansen pilot jako drodze i po nim wogole nie maja apetytu jak by im nie smakowało, w poniedziałek jade w trase to moze po drodze gdzies znajde jakis punkt z drodzami paszowymi i ile za wora mniej wiecej? bo za te z josery płaciłem 98zl za 20kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 08:20

Pierwsze kroki w hodowli opasów tak zwykle paszowe a nie zywe kultury drozdzy a ceny sa roznie ale miedzy 70-90zl za 25kg i tego daje sie wiecej 100-200g

#932 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 22:03

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam otworzyliśmy kiszonkę z kukurydzy po 9 tygodniach i dajemy ją bykom wiadomo zawsze coś zgnitego się znajdzie ale ta kukurydza w środku nie jest zgnita ale się grzeje cały czas jest ciepła w środku zawsze wszystko było ok nigdy tak nie mieliśmy i jestem ciekaw czym to jest spowodowane ? Może wiecie dlaczego tak się dzieje? Proszę od odp i Pozdrawiam ;)

#933 Share Przemo7711

Przemo7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja

Napisany 23 listopad 2012 - 23:51

Pierwsze kroki w hodowli opasów też właśnie tak mam w tym roku nie wiem ocb niby zgnitej nie mam ale caly czas jest taka lekko ciepla i to od początku a posów mam bardzo dobry
ZETOR TEAM

#934 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 10:40

Pierwsze kroki w hodowli opasów No u nas właśnie też w środku nic zgnita ale ciągle ciepła jak by nie wiem cały czas fermentowała nigdy tak nie mieliśmy nie wiem czy źle ubite czy co od czego to zależy ? Pomóżcie koledzy :unsure:

Edytowany przez razor275, 24 listopad 2012 - 11:21.
Cytowanie poprzedniego posta

#935 Share alex00123

alex00123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 21:45

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam. Jak powinno wygladac odsadzenie cielaka miesnego od matki, czym zaczynac go karmic, co najlepiej podawac, zeby nie zaczal tracic na wadze?

#936 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 22:37

Pierwsze kroki w hodowli opasów My kupujemy cielaki teraz ostatni zostały zakupione takie tygodniowe i zawsze przez 3 miesiące dajemy im mleko w proszku a po 2 miesiącach trochę już zaczynają dostawać troszkę kukurydzy i sianka a tak jeszcze oprócz mleka dostają paszę w granulkach a po tych 3 miesiącach normalnie zaczynają dostawać jak większe byki :)
Nie cytuj poprzedniego posta.

#937 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2012 - 23:04

Pierwsze kroki w hodowli opasów Alex00123 chodzi Ci o odsadzenie cielaka czysto mięsnego od krowy mamki?
Poczytaj trochę ten temat http://www.agrofoto....ywienie-cielat/
raczej tam znajdziesz potrzebne informacje.

#938 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 25 listopad 2012 - 11:41

No u nas właśnie też w środku nic zgnita ale ciągle ciepła jak by nie wiem cały czas fermentowała nigdy tak nie mieliśmy nie wiem czy źle ubite czy co od czego to zależy ? Pomóżcie koledzy :unsure:

A przy pobieraniu zostawiasz ją odkrytą czy zakrytą?

#939 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 13:38

Pierwsze kroki w hodowli opasów No powoli odkrywamy to już wtedy to co odkryliśmy już nie zakrywamy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 16:13

Pierwsze kroki w hodowli opasów Panowie jakie macie zdanie o byczkach mieszańcach hf x angus ja tym sporo kryje bo dają bardzo łatwe porody ale hodowcy którzy to ode mnie biorą narzekają że rośnie małe jak jersey macie jakieś doświadczenia z angusami?