Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 18:54

Pierwsze kroki w hodowli opasów ja jak byk nie ma 600 kg to nie myśle o sprzedazy, 300 kg to cielak jest, sprzedaje po 700kg, najlepiej rase limusin, albo charolaise, albo jakoś tak, ale szybko przybierają na wadze i co najważniejsze są bardzo spokojne bo klasyczne czarno białe strasznie łakome są a tylko wielkie brzuchy mają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 20:06
  •  

#62 Share djsmart

djsmart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 22:25

Pierwsze kroki w hodowli opasów Chcialbym zajac sie hodowla opasow ale zeby hodowla dobrze sie rozkrecila to chyba potrzebne sa jakies umowy ale nie stety nie wiem z kim moglbym wspolpracowac wiec dlatego narazie prowadze hodowle na mala skale

#63 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 lipiec 2007 - 13:18

Pierwsze kroki w hodowli opasów czolem Pany
a ja sobie tak mysle miec krowy mleczne i kasa wpada z mleka, zapylić je Belgian Blue i potomek jak smok tylko nie wiem i le kosztuje nasienie...albo powoli krzyzowac Mlecznice z Montelbre(nie wiem czy dobrze napisalem) albo Simentalem i takie Krowiska ktore juz same sa bardzo duze krzyzowac z bydlakami o podwojnej hipertrofi miesniowej Belgian Blue i piemontes (chyba) i cielaki opasac do 500-600 kg. wiem ze jak ktos ma nadzor hodowlany to nie zepsuje sobie stada ale jak dla mnie to naprawde ciekawa opcja. Pracuje wlasnie w szkocji w gospodarstwie mlecznym opartym na krzyzowkach HF z Montelibre naprawde przyzwoita sprawa( bardzo to podobne do simentala ale wiecej mleka daje), farmer dazy do przejscia na montelibre. zdrowotnos lepsza a jak opasaja potomkow o od razu witac ze to jest byk a nie ajk u HF chuda szkapa. ja wole simentala i jak wroce to sie za to biore:)... widze te rolnictwo na zachodzie i przyszlosci sie nie boje oni tu kolorowo nie maja, owszem nowe naszyny i technika ale nic ponad to ziemi nie kupia a do tego jeszcze tesco ich strasznie dusi i schodza z cenami na mleko i mieso to dla nas ogromna szansa bo my produkujemy o prawie 2/3 taniej ( znam dobrze ich ceny) a oni juz bardzo zeszli z oplacalnoscia i licza kazdy grosz.(pens:) ) to samo widzialem w Luxemburgu...ja sie nie boje tylko czekam na to az te zachodnie gospodarstwa padna i wtedy my z wegrami i rumunami zasypiemy ich naszym przeciez doskonalym jedzenie! a moj szef twierdzi ze dla jego syna nie ma przyszlosci w szkocji mysli ze sprzeda gospodarstwo i przeprowadzi sie do rosji lub polski ( bylem w szoku ja to uslyszalem) a poza tym oni tu maja paliwo rolnicze w przeliczeni na zl okolo 1.20 zl za litr!!! jeszcze troche i kryzys paliwowy ich zabije...a mynormalne paliwo i dajemy rade -(mamy rzepak i gozale i jezdzymy na swoim:) )....przyszlosc jest nasz Pany nie wiecie kto ma stado simentali za namiar bede barzo wdzieczny
pozdro
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#64 Share hubertus21

hubertus21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 21:57

Pierwsze kroki w hodowli opasów być może hodowla opasów nie jest taka zła jedyny mankament to to że jest przy tym troche roboty

#65 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 09:29

Pierwsze kroki w hodowli opasów jakby dobrze urzadzic wszystko to nie jest wcale tak zle...jak tak sobie wymyslilem,zeby zrobic obore na rusztach. Boksy po 10-15 sztuk i szeroki ganek paszowy. Karme zadawac woezem paszowym i wcale nie ma duzo pracy.

#66 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 23 sierpień 2007 - 12:32

Pierwsze kroki w hodowli opasów panowie hodowla opasow nie jest zbyt pracohlonna mam 20 bykow i tylko zadamim zarcie i zgarne gnoj i mam wolne nie jest to nawet polowa roboty ktora mam przy krowach mlecznych 32sztuki

#67 Share zajac28

zajac28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 21:09

Pierwsze kroki w hodowli opasów Interesuje mnie produkcja taka jaka jest w poscie tj. hodowla opasów. Szukam dodatkowego dochodu i zastanawiam sie wlasnie nad opasami. Kilka lat temu z rodzicami prowadzilismy gospodarstwo z krowami mlecznymi (kilka sztuk) ale to juz przeszlosc bo wiem ile to pracy no i trzeba miec pokazne stado zeby sie utrzymac. Potrzebuje porady odnosnie bazy paszowej dla ok 35 szt /rok (co 2 mce wstawiac 5 szt) wstawiane szt ok 100kg a sprzedawane ok 650kg. Jezeli ma ktos jakies sugestie to niech pisze. dzieki

#68 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 21:57

Pierwsze kroki w hodowli opasów Zanim sie nastawisz na wieksza ilosc to najpierw sprawdz czy to Ci sie oplaci. Kup najpierw pare sztuk,jak dorosna to sprzedaj i zobacz ile Ci zostanie. Oplacalnosc przy hodowli opasow,zalezy od wielu czynnikow (duza rozbieznosc w cenie zakupu cielat,dostep do pasz,dobry odbiorca)

#69 Share zajac28

zajac28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 22:29

Pierwsze kroki w hodowli opasów Zdaje sobie sprawe z tych czynnikow dlatego chcialbym mniej wiecej sie zorientowac jakie ilosci paszy zgromadzic tzn kiszonka z kukurydzy ewentualnie sorga + zboza na tresciwe + siano

#70 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 22:23

Pierwsze kroki w hodowli opasów Siemka
Do konca 2006 roku przez 2 lata wraz z ojcem hodowalismy bydlo opasowe do 350 kg na eksport przewaznie do Wloch i Sloweni taka hodowla bardzo sie oplacala. W przeciagu 6 miesiecy mielismy bydlo gotowe do sprzedazy rocznie sprzedawalismy 80- 90 szt. po ok 2500 zl. Na wiecej nie pozwalaly wymiary obory. 2 tydodnie temu pierwzy raz sprzedawalismy bydlo 26 miesieczne 650 - 700 po 5,50/kg do zakladów miesnych. W moich okolicach jako pierwsi zaczelismy hodowac bydlo opasowe na wieksza skale. Jesli macie jakies pytania co do chowu to piszcie chetnie pomoge jesli bede mogl troche doswiadczenia mam a nie chce mi sie opisywac tego wszystkiego co wiem POZDRO :) :) :) :) :)

Edytowany przez Nikita_Bennet, 04 wrzesień 2007 - 10:33.
ortografia

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zajac28

zajac28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 17:27

Pierwsze kroki w hodowli opasów czesc Samik
Mam pytanie odnosnie ilosci paszy objetosciowej i tresciwej jaka trzeba zapewnic dla opasa chodzi mi o opasy od 100 do ok 650 kg.
w opracowaniach spotykalem sie tylko z dawkami dla takich od 250 do 450 kg. w gre wchodzi kiszonka z kukurydzy siano i mieszanki zboz lub jeczmien no i dodatki z zakupu. Z gory dzieki za wszelkie informacje

#72 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 19:27

Pierwsze kroki w hodowli opasów To tak
mam teraz 35 szt. odsadków w wadze 90-120 kg. w jednym duzym pomieszczeniu dziennie zjadają 40-50 kg. pasz tresciwych(+koncentraty) 15 kg kiszonki 2 belki siana
Jesli chodzi o wieksze sztuki mam je w kojcach po 10 szt(400-650 kg) dostaja dziennie 40kg pasz tresciwych 10-15 kg kiszonki lub wysłodzin jeczmiennych noi 2 belki siana,to tak jest u mnie mysle, ze zrozumiale ci to wytlumaczylem. Pozdro

#73 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 19:51

Pierwsze kroki w hodowli opasów co masz na mysli piszac dwie belki siana??

#74 Share zajac28

zajac28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 20:06

Pierwsze kroki w hodowli opasów No wlasnie co znaczy 2 belki siana (bele czy paczki lub inaczej kostki) i 15 kg kiszonki na szt ?. Opasy utrzymujesz na sciolce glebokiej, plytkiej czy na rusztach?

#75 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 21:04

Pierwsze kroki w hodowli opasów @SAMIK

to te 350kg uzyskałęś w 6 m-cy???
do jakich zakładów sprzedawałeś byki po 5,5 i jakiej rasy były???
gdzie zaopatrujesz się w cielęta i w jakim wieku???

co myślicie o tuczu kontraktowym???mam okazję wziąś na umowe 20 cielaków (simental) w wadze 100 kg i opasać je do 24 m-cy...ubojnia daje 3 % więcej, sprzedaż WBC, a cena jest z dnia sprzedaży.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#76 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 21:19

Pierwsze kroki w hodowli opasów Tak chodzilo mi o kostki, opasy utrzymuje na głebokiej sciólce, 15kg na kojec

pioter

tak w ciagu 6 miesiecy mialem sztuki od 300 do 350 kg
Mo ojciec zajmuje sie skupem i sprzedazą cielat nie wiem w jakim sa wieku ale przecietnie maja od 90-100 kg sa i wieksze jesli uda mu sie tanio kupic przewaznie Limousiny i Simmentalery sa i HF-y CB krzyzówki z miesnymi i Charolaisy . Te byki sprzedalismy u kumpla ojca ktory ma ubojnie i sprzedaje półtusze gdzies pod Krakowem
Na tucz kontraktowy mielismy ochote ale po przemysleniu nie skorzystalismy z oferty.
Ja mysle ze jesli masz kase zeby zainwestowac to za wlasne pieniadze kup sobie cieleta a pozniej mozesz sprzedac gdzie ci bedzie pasowalo, a jak podpiszesz umowe to juz jestes zobowiazany do tych zakladów

POZDRO :) :)

#77 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 20:47

Pierwsze kroki w hodowli opasów jakbym miał pieniądze... <_< u mnie z ciletami jest juz jakiś czas problem.3 tyg kosztują HF 650 zł, CB 700, a mieszaniec 800 zł.mało tego przy sprzedarzy po 24 m-cach różnica w cenia za sztukę jest nawet 1000zł, także wydaje mi się że warto kupić trochę lepszego cielaka...

dzisiaj przyjechało 12 szt simmentalera i 8 krzyzówki simmentaler z limousin. narazie 20 szt zobaczymy co dalej...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#78 Share zajac28

zajac28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:07

Pierwsze kroki w hodowli opasów Super w końcu sie coś ruszyło. Powiedz skąd bierzesz cieleta w takiej ilości? i jak mozesz to wrzoc pare zdjec. Pozdrawiam

#79 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:18

Pierwsze kroki w hodowli opasów umowa z ubijnią Sokołów a cielęta przyjechały z rzeszowskiego...zdjęcia najpierw muszę porobić.może jutro będą <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 09:12

Pierwsze kroki w hodowli opasów jak juz bedziesz mial jakies spostrzezenia co do tych cielat to napisz...tzn. jak sie jedza,jak ze zdrowotnoscia itp.