Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#601 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 09:10

Pierwsze kroki w hodowli opasów odbieram to jako komplement:):):) z góry bym podziękował za taki kontakt mógł bym dokładni i profesjonalnie się zorientować odnośnie budowy:) ja jestem z mazowieckiego to może gdzieś nie daleko mieszkamy a dokładniej koło Gończyc:) jeśli będą warunki to sądzę że lżej będzie mi trzymać tyle opasów niż jak teraz w średnich warunkach 11 krów i 5 byków:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 14:23
  •  

#602 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 07 styczeń 2012 - 20:42

Pierwsze kroki w hodowli opasów a kapitał masz kasę na taką inwestycję nawet przy małym budynku to 200tyś trzeba wyłożyć. ta firma jest z Parczewa bierze projekt i oddaje pod klucz a Ciebie nic nie interesuje ale załatwię to dopiero na poniedziałek.

#603 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:56

Pierwsze kroki w hodowli opasów nie no kolego tyle to bym nie wydał??!!:) materiał na budowę mam poza blachą na dach cementem i stalą na zagrody Znaczną cześć chciał bym również wykonać osobiście bo z zawodu jestem budowlańcem:) najgorsze i najcięższe było by wyjście z ziemi a tak ogółem to chciał bym wystawić się na jakieś 50sztuk z obu stron zagrody a w środku korytarz paszowy Taniej już się chyba nie da??!!:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#604 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:27

Pierwsze kroki w hodowli opasów Wyjście z ziemi? kopanie dołów? Nie masz tam jakiejś firmy z koparkami np. co kłada kostke brukową?

#605 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:33

Pierwsze kroki w hodowli opasów ile wynosi szerokość kojca dla opasów (szerokość stołu paszowego na jedna sztukę w wadze do600-700kg)w systemie wolnostanowiskowym bezściółkowym na rusztach

#606 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:35

Pierwsze kroki w hodowli opasów wstępnie planuje oborę na rusztach nie mam jeszcze gdzie podejrzeć takiej budowy i sam bał bym się ten etap poprowadzić z tego to stanowi problem Ale wszystko jest do opanowania:) dla tego muszę skontaktować się z osobami które mają takie rozwiązania ale chciał bym również sprawdzić inne sposoby hodowli

#607 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:51

Pierwsze kroki w hodowli opasów tez jestem zainteresowany tym systemem (w kojcach i na rusztach)i budowa nowego obiektu na jakieś 50 szt. w mojej okolicy też nie mam możliwości podejrzenia takiej obory bo chowają po parę sztuk. jakiś czas temu jak robiłem remont obory na uwięzi, zrobiłem na matach i ruszta z tylu. to we wsi gadali że jestem "leń" i robić mi się nie che :lol:

#608 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 23:24

Pierwsze kroki w hodowli opasów A z kont kolego jesteś??!! mogli Byśmy wymieniać się informacjami było by łatwiej:) ja jak bym już poszedł w inwestycje to co drugi na wsi odzywać by się przestał:)

#609 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 10:10

Pierwsze kroki w hodowli opasów rafa007 tylko masz taką nadzieję że tyle Ci kasy nie pójdzie a jeszcze na rusztach budynek na 50szt bydła ma wymiary mniej więcej 20 szer.35-40 dł załóż to rusztami zrób wygrodzenia konstrukcja dachu i pokrycie plus świetlik pozwolenia wykop kanału projekt i td. kolego 200 tyś nie wyjęte plus Twoja robota.Ty chcesz tylko z nimi pogadać i popytać o radę-wątpię żeby chcieli w ogóle rozmawiać ja jak robiłem zadaszenia nad wybiegiem i brałem od nich euro falę i świetliki chciałem żeby mi tylko powiedział jaką grubość profili mam dać to powiedział że od takich rzeczy to są projektanci i architekci a on jest od roboty a nie rady i mi nie powiedział a zostawiłem prawie 50tyś w kasie. blacha jest najgorszym rozwiązaniem po około 5 latach będziesz robił dach od nowa najlepsza jest płyta warstwowa lub euro fala po pierwsze nie leje się po niej a po drugie nie masz kosztów izolacji i docieplenia a i tłumi hałas(częściowo)a te resztę wynalazków blaszanych to się nadaje na pokrycie garaży a nie obór.Ty dopiero teraz zobaczyłeś syndrom zawistnego człowieka(sąsiada i td.)

Edytowany przez krzysiek79w, 08 styczeń 2012 - 10:23.

#610 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 11:03

Pierwsze kroki w hodowli opasów No tak właśnie planowałem 18 na 45m Właśnie tu jest szkopuł wiem jak miała by wyglądać (o ile nie dostanę jakiejś ciekawszej propozycji z rozwiązaniem) ale cena zależy od szczegółów i rozwiązań np. jakie fundamenty ile zbrojeń z czego dach itp. czyli nie są zbyt pomocni jeśli chce się jakiejś rady??!! kiepska firma skoro tak się zachowuje. no właśnie dla tego doceniam takie rozmowy bo na składzie sprzedali by mi to co im pasuje a żeby za parę lat nie trzeba było poprawiać albo cały czas się z jakimś błędem męczyć:) muszę jakoś skołować kilka adresów z takimi hodowlami przejechać się w kilka miejsc zobaczyć i porozmawiać z ludźmi to jest chyba najlepszy doradca:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:46

Pierwsze kroki w hodowli opasów

A z kont kolego jesteś??!! mogli Byśmy wymieniać się informacjami było by łatwiej:) ja jak bym już poszedł w inwestycje to co drugi na wsi odzywać by się przestał:)

ja jestem z północnego mazowasza na razie to są moje plany na przyszłość, zobaczymy jak zachowa się rynek wołowiny pod koniec 2012 roku. jak bym budował to tylko na dofinansowanie PROW ale nie wiadomo kiedy najbliższy nabór będzie.

#612 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 01 luty 2012 - 13:26

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam
dostałem projekt na postawienie obory przez firme ROLSTAL wymiary 18mX40m cena 100tys dotyczy konstrukcja stalowa ściany dach i świetlik. nie prowadzą prac w ziemi czyli muszę poszukać gdzie indziej bo sądze że i na tą cześć trzeba będzie drugie tyle szykować:(

#613 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 01 luty 2012 - 15:56

Pierwsze kroki w hodowli opasów No kolego cena nie taka duża...ale za murowanie,beton,cegły nie wystarczy ci 100 tyś zależy też jaka wysoka

#614 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:58

Pierwsze kroki w hodowli opasów dokładnych wymiarów jeszcze nie dostałem ma przyjechać przedstawiciel żeby na miejscu wszystko dogadać i przedstawić ich rozwiązania. ta wycena dotyczy konstrukcji stalowej. Rozważam jeszcze czy nie zrobić murowanej bo na większość miał bym swoją cegłę. Nie wiem jeszcze tylko gdzie się zaczepić ile robota w ziemi by dokładnie kosztowała

Edytowany przez rafa007, 01 luty 2012 - 18:59.

#615 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 01 luty 2012 - 19:07

Pierwsze kroki w hodowli opasów Najlepiej jakiś doświadczony murarz albo firma budowlana oni ci podają cenę co do złotowki

#616 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 01 luty 2012 - 19:50

Pierwsze kroki w hodowli opasów to dopiero tanich fachmanów sobie wziąłeś 8-em przęseł 100 tysi wylewki i marki+ kotwy i roboty ziemne dach wygrodzenia ściany .pamiętasz moje wyliczenia za mało powiedziałem.ale robotę robią solidnie.moja propozycja kup sobie u nich www.frisomat.plkonstrukcję z montażem i pokryciem płytą warstwową zrobisz delikatną modernizację i będziesz miał oborę z prawdziwego zdarzenia.

#617 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 04 luty 2012 - 13:31

Pierwsze kroki w hodowli opasów jeszcze ich nie wybrałem dostałem tylko wstępną wycenę ze szczegółami mają jeszcze zajechać na miejscu pogadać. Teraz mam na oku jeszcze konstrukcje stalową po kurniku wymiary mi pasują trzeba by tylko w dachu świetlik zamontować jakiś większy. I zostały by tylko roboty ziemne na pewno sporo kosztu by odeszło a jak wytrzymało z kurami to i byki tego nie zepsują

#618 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 04 luty 2012 - 19:07

Pierwsze kroki w hodowli opasów nie pochlebiaj sobie te gady a raczej niszczyciele mają czas na wszystko i na pewno sprawdzą wytrzymałość tego kurnika lepiej zrób to solidnie

#619 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 04 luty 2012 - 19:24

Pierwsze kroki w hodowli opasów to samo sobie pomyślałam ,kura to nie to samo co byk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:03

Pierwsze kroki w hodowli opasów ale wiecie na myśli miałem wytrzymałość na rdze itp:) nie chciałem porównać kury 7kg do bysia 700kg;):) Trzeba by było w tedy dobrać większy budynek i odgrodzić byczki od konstrykcji. nie zorientowałem się jeszcze tylko ile kosztowało by wyjście z ziemi. Nie trafiła mi się jeszcze firma z którą można by wszystko omówić od podstaw do końca jak i jaki budynek postawić z doświedczenia nawet żeby podpowiedzieli jak było by dobrze rozmieścić budynek silosy itp żeby potem było wygodnie z tego wszystkiego kożystać. Strasznie tego wszystkiego dużo:):):) ale z dobrą radą na pewno sobie poradzę:):):)