luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Patryk1222    136

Up tak żeby zjadł a nie zostawało i sie marynowało to chyba logiczne;P

 

Ja opasam byki na Tmr jak mieszam powiedzmy 1200 kg paszy to w skląd wchodzi 8 kostek siana {z ugoru kiepskie na dodatek po skoszeniu przez tydzień padał deszcz:P ale zjadają;} 50kg śruty rzepakowej troszke koncentratu i reszta to kukurydza dobrej jakości.Byki śmigają arz miło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Witam mam pytanie czy sprawdzają się wam takie rękawy do kiszonki takie worki zamiast folii i owijania ? proszę o odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Przemek jak byś zapytał ile zje paszy treściwej to szybciej by ktoś wiedział ale siana kto to by liczył, choć może są i tacy co liczą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja na 21 szt bo tyle mam w zagrodzie daje beke siana lub siano kiszonki i starcza na dzień tylko teraz nie dostają QQ. Zależy od tego co jedzą oprócz siana. Nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam,mam taki problem mam ponad rocznego byczka raczej hf i jest strasznie chudy byl kiedys odrobaczony nie moge na niego patrzec dostaje fajny koncentrat obok kolega piekny duzy rośnie a to takie slabe bydle taka harandza co

mu dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snajper1    0

Mam takie pytanie czy warto kupowac koncentraty gotowe dla byków czy może samemu coś po mieszać czyli kupić np. śrute sojową, rzepakową i coś jeszcze

i co taniej wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

gomez181- w tym wieku cieleta nazywa się żarłakami- są chude a jedzą za dziesięciu,jest to okres rozwoju kośćca,szybko rosną.Potem dopiero następuje przyrost masy mięśniowe i robią się grube.Jednak nie wszystkie sztuki w tym okresie są akurat chude.Zależy to od cech genetycznych.Może w twoim wypadku byczek HF bedzie chudy pomimo dobrego zywienia, z reguły u HF często trafiają się chudzielce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Możesz spróbować odrobaczyć, podawaj mu więcej dodatku wit -mineral, zobaczysz czy się poprawi.Jak ma słaby apetyt to można coś z preparatów ziołowych na poprawę apetytu.Jeżeli to nic nie da to: albo po przodkach odziedziczył taki wygląd i nic tu nie poradzisz, albo źle był żywiony jako cielak i jego żołądki nie są db rozwinięte i też tu już nic nie zrobisz.Miałam kiedyś 2 HF ncb i jeden nawet fajnie przyrastał a drugi jak z tyłu na niego patrzyłeś to tak jakby ktoś go w prasę wysokiego zgniotu wsadził.Makabra, zresztą z moich obserwacji wynika że bydło ncb gorzej przyrasta niż nczb, a szczegółnie HF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

Koledzy mam byczki 2 mies > i pytanie

Mogę im dodawać koncentrat do śruty ?

w jakim wieku dajecie koncentraty ?

Edytowano przez Dawid381010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Spokojnie możesz dać bo zalecane jest dawanie od 10 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

panowie co na grzybice. Mój wet. już dwa razy czymś szczepił i nie pomaga. To sa cielaki w wadze ok 150 kg simy z Rumuni a jednemu to już sierść na grzbiecie to tak 10cm szeroko na 15 dlugo wylazła aż przykro patrzeć a i dodam że jak ich kupiłem w kwietniu to ten był najładniejszy a teraz zamiast rosnac to chudnie a był już odrobaczany doradzi mi ktoś co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snajper1    0

ja też mam te simy i prawie ten sam problem tyle ze kupiłem je w marcu i teraz maja grzybice. U mnie dowiero pierwszy raz szczepione a drugi raz będą szczepione we środe ale z tego co zaobserwowałem to już niektóre z nich nie mają tych plamek. Ja słyszałem ze polewa się siarczan ale w jaki sposób to nawet nie wiem i w jakich ilościach.Wstaw jakieś zdjęcie tych simków.Poz.

Edytowano przez snajper1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@karolr2 zastosuj na grzybicę maść "fungiderm".Dobrze wsmaruj w placki na skórze maść i powinno pomóc.Oczywiście rób to w rękawiczkach bo to świństwo może przjść na człowieka.U nas dwukrotna posmarowanie poskutkowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Padalec szczepisz profilaktycznie czy wtedy jak coś jest nie tak ze zwierzakiem? Kiedy najlepiej szczepić ? Jak się kupi takie po 100 kg można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@Piotrek1975 na chwile obecną odrobaczam tylko te sztuki ,które mi marnie wyglądają.Chociaż mądrzy ludzie zalecaja odrobaczenie całego stada przynajmniej raz w roku(ponoć ma się to robić 2 razy do roku przy bydle mlecznym,pierwszy raz przed sezonem pastwiskowym a drugi raz po wypasie).Mozna takie 100 kg zwierzę odrobaczyć,nie powinno sie podawać biomectinu bydlętom przeznaczonym na ubój,bo karencja tego leku wynosi na mięso coś około 2 miesięcy.

Biomectin mam na stanie cały czas ze względu na świnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dexter    1

Witam wszystkich. Bardzo proszę o rade dotyczącą stosowania pasz u opasów. Otóż mam obecnie 6 sztuk (mieszanka ras mięsnych) Podaje im śrutę z:

75%- mieszanka z jęczmienia przenicy i niewielka ilość owsa

25%-żyto.

+ SanBull (0,5kg na 10kg śruty)

Ze względu na to że podana śruta czasami nie jest w całości spożyta mam wątpliwości dotyczące przebiałkowania. Słyszałem kiedyś opinię że podawane żyto lepiej jest zastąpić otrębami przennymi. Ale nie wiem czy bedzie to mialo wymierne skutki przyrostu do spożycia tej paszy.

Bardzo proszę o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Z tego co wiem to problem może leżeć po stronie żyta, słyszałem że jak da się zbyt dużo to i świnia i byk sie przytnie i nie bedzie chciał/a jeść, mówili że do tony 150kg góra 200kg żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj