Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#581 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:24

Pierwsze kroki w hodowli opasów teraz byki są drogie ale znając życie długo ta cena nie będzie bo już wypatrzyłem że niektórzy zostawiają cielęta bo mówią że będą hodować bo byki drogie a wcześniej jak były tańsze to sprzedawali więc ta cenna tez długo może nie być Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 05:18
  •  

#582 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:36

Pierwsze kroki w hodowli opasów a czemu nie sprzedajesz serów masła lub jogurtów wiesz że za granicą gospodarstwa ta robią,wiem że pijesz z tą wypowiedzią do mnie posłuchaj mi wsio rawno kto kupi byle bym miał na chleb i rozwój ja się wyspecjalizowałem w jednym Ty w drugim jakie byś musiał ponieść nakłady żeby sprzedawać gotowy produkt to samo jest u mnie tak jest ten świat urządzony że jeden robi śrubki drugi podkładki a trzeci nakrętki jaki finał wszyscy zarobią no nie wiem czy to głupota.

#583 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:52

Pierwsze kroki w hodowli opasów no właśnie też tak myślę że to bedzie duży i zbędny problem raz że dużo pilnowania jest to i koszta wzrosną bo trzeba trzymać co najmniej dodatkowe 20sztuk mamek A na to konto można by wstawić jeszcze kilku opasów. Czemu kolego mówisz że źle się porywam??!!! wie ktoś może jak jest różnica procentowa przy chorobach racic i stawów w oborze na rusztach a innych typach z tym że wykluczam hodowle na głębokiej ściółce. cena w budowie na pewno jest większa ale potem raz że będzie znacznie mniej pracy pole można przeznaczyć na łąki i kukurydze co będzie większym pożytkiem niż zboże i słoma także lżej wywozić gnojówę niż "makaron":):):)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#584 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:01

Pierwsze kroki w hodowli opasów zle mnie zrozumiałes napiasałem ze skorom normalny rolnik na tym zarabia to nie ma sie co dziwic ze sprzedaje takie(tam było troche innymi słowami ale chodziło o to samo) i wiadomo kazdy orze jak morze i jesli tylko cos przynosi dochod to trzeba to robic bo nikt za altruizm i patriotyzm wobec panstwa ci chleba nie da

Edytowany przez komodo, 05 styczeń 2012 - 22:11.

#585 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:12

Pierwsze kroki w hodowli opasów wiem to z własnego doświadczenia byłem za granicą na pewnych badaniach przez spory czas byłem w różnych typach obór najzdrowszy chów jest na ściółce wytwarza się flora bakteryjna(mikroklimat)przyjazna dla bydła w zimie masz ciepło a na rusztach każde otarcie skóry a jest ich dużo jest powodem do infekcji byki w pewnym wieku ustalają hierarchię w kojcach zaczyna się mocowanie odskakiwanie na oborniku nie zrobią sobie krzywdy a na rusztach tak dochodzi do częstych okuleń kulawizn rozdarć racic i td.długo mogę o tym pisać ale po co,zgrub jak uważasz masz sposób na gnojowicę a na obornik nie masz ja tam sobie radzę. komodo sorry źle cię zrozumiałem ale wiem że są przeciwnicy sprzedaży małych byków ale mam to gdzieś i potwierdzam co napisałeś bo taka jest prawda.

Edytowany przez krzysiek79w, 05 styczeń 2012 - 22:17.

#586 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:19

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ja za nasza ojczyzne to nawet bym sobie paznokcia nie dał obciac kraj został sprzedany a ja miałbym niby sie nim przejmowac no dobry zart :lol:

#587 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:22

Pierwsze kroki w hodowli opasów ja nie mówię kolego że to jest zły pomysł tylko trzeba mieć spory zapas słomy i boje się że może mi przez to zabraknąć paszy w dalszym ciągu. a powiedz ile Ty trzymasz sztuk na jakim areale??!! nie ukrywam że jestem na intensywnym etapie planowania dla tego muszę poznać wszystkie dostępne opcje. tym bardziej jeśli masz doświadczenie to tym bardziej Twoje rady są dla mnie cenne:)

#588 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 09:09

Pierwsze kroki w hodowli opasów Jak byście zbilansowali dawkę żywieniową gdy mam do dyspozycji osybka z jęczmienia, śruta rzepakowa, jakieś małe ilości śruty z grochu, wysłodki suszone buraczane (moge moczyć ale wolałbym zmieszać ze śrutą), kiszonka z kuku. I coś moge dokupić. Chodzi mi ile kg w jakim przedziale wiekowym oraz jaki skład w jakim przedziale? Prosze o pomoc. Bydło opasowe różnej maści albo mleczne albo simentale albo mleczno mięsne.

#589 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 10:30

Pierwsze kroki w hodowli opasów no ja bym to tak rozwiazał QQ do woli zeby miały a tresciwe to zalezy jakie wyniki chcesz osiagnac bo mozesz dac 0,5 rzepakowej a mozesz dac 2,5kg i mozesz tym posypywac kukurydze ale koniecznie jeszcze jakis premiks jak sama rzepakowa albo mieszac rzepakowa razem z tym jeczmieniem i premiksem i podawac jako pełnoporcjowa i najlepiej sobie zbadac zawartosc składnikow i wydaje mi sie ze jezeli masz duzo Qq i mozesz sobie pozwolic na to zeby miały do woli to wysłodki mozesz sobie odpuscic bo energi beda miały wystarczajaco no i jakiejs slomy czy siano zeby cos takiej dluzszej struktury było w dawce ale to moja propozycja ci co wiecej w tym siedza moga mnie poprawic

#590 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:28

Pierwsze kroki w hodowli opasów Tzn wysłodki mam, kuku bardzo dużo nie ma. Śruty rzepakowej puki co jeszcze nie mam i jade na koncentracie + osypka. Myśle nad zasianiem grochu. A macie jakieś kalkulatory? Albo jakieś przykładowe dawki? jak dawać na dzień w jakim wieku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:21

Pierwsze kroki w hodowli opasów rafa007 poczytaj moje pierwsze posty tam jest wszystko napisane wiesz moim zdaniem taniej będzie dokupować słomę nawet przez kilka lat niż zainwestować w reszta zrób sobie kalkulacje kosztów jednego i drugiego rozwiązania.ja robię ponad dwie setki opasówki rocznie od paru lat a bakcyla do bydła złapałem właśnie za granicą.*silva*uważaj z grochem żebyś sobie nie narobił bałaganu to samo z suchą wysłodką podają to krowom z tego co ostatnio czytałem cofają soje zalecenia lepiej moczyć.ja jak przekroczyłem 50kg.grochu do tony zaczęły się wzdęcia,*komodo* co Ty na to?

#592 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:34

Pierwsze kroki w hodowli opasów Nie nie grochu została ońcówka tylko nie wiem co zasiać ze strączkowych by było na śrutę no i oczywiście chciałbym troche sobie tym wyrobić pole. No a jakie przykładowe dawki znacie z suchymi wysłodkami? Bo Ciężko znaleźć.

#593 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 styczeń 2012 - 14:08

wie ktoś może jak jest różnica procentowa przy chorobach racic i stawów w oborze na rusztach a innych typach z tym że wykluczam hodowle na głębokiej ściółce

Jeśli chcesz prowadzić chów ciężkiego opasa to wiadomo, że na rusztach będzie %% urazów więcej ale jest to problem marginalny dlatego można go pominąć, nie wiem jak na całych rusztach. U nas (Ojca) jedna obora jest na rusztach (przy stole paszowym) i głębokiej ściółce (legowiska) rozwiązanie nawet nawet, ale kilka rzeczy Ojciec twierdzi, że by zmienił.
Edit literówki

Edytowany przez Lukasz1987, 06 styczeń 2012 - 14:12.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#594 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 14:35

Pierwsze kroki w hodowli opasów krzysiek79w a poratował Byś mnie jakimś kontaktem do firmy która wycenia i wykonuje takie budynki??!! teraz prowadzę taką hodowlę w skali do pięciu sztuk rocznie więc muszę się wszystkiego nauczyć i o wszystko dopytać:) a powiedz kolego z kat jesteś? bo w mojej okolicy nie ma nawet gdzie się taką radą posłużyć:)

#595 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 14:50

Pierwsze kroki w hodowli opasów jestem z lubelskiego a namiary na firmą to jak mi się uda może wieczorem lub na poniedziałek powiem Ci że odważny jesteś trzymasz pięć byków a chcesz stawiać oborę

#596 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 16:05

Pierwsze kroki w hodowli opasów ale co ja na to chodzi o groch czy te wysłodki bo o grochu nie mam zielonego pojecia :lol: a wysłpdki wydaje mi sie sie jesli ktos ma ziemie i ma gdzie zasiac kukurydze to tanszej energi sie poprostu nie kupi i nie ma problemu moczyc czy nie moczyc z tefo co sie orientuje to bardzo rzadko kto moczy wysłodki po to raczej je kupuje zeby przejsc z miska i taczka moment dac troche i z głowy a z mokrymi pozniej przywozic zima te sprawy kolega jak dawał suszone to mowił ze krowy ryczały jeszcze 20 min po wyjsciu z obory a jak im speczniały to nastawała błoga cisza :lol: Ja daje wysłodki prasowane wiecej suchej masy lepsza koncentracja energi cos po srodku mokrych i suchych ;)

#597 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:01

Pierwsze kroki w hodowli opasów Tzn tak tak chodzi o prasowane. Z takimi jak ułożyć dawkowanie dla opasów

#598 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:17

Pierwsze kroki w hodowli opasów tu masz wszystko o wysłodkach prasowanychMój odnośnik

#599 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:32

Pierwsze kroki w hodowli opasów To szczerze mówiąc to ja już nie wiem jakie ja mam te wysłodki. Ony są suche i speletowane. I jak takie wysłodki wprowadzić do zywienia? Siejemy kilkanaście ha buraków i szkoda sprzedawać wysłodki jak można wykorzysta je we wlasnym gospodarstwie.

Edytowany przez silva, 06 styczeń 2012 - 17:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:52

Byś mnie jakimś kontaktem do firmy która wycenia i wykonuje takie budynki??!!

http://www.agrofoto.pl/forum/user/21698-agrobudowa/
gdzieś kiedyś pisał, że dla AF ma dobre upusty przy wycenie, popytaj link91 jak z wykonaniem bo robił mu oborę ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem