Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#41 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 10 sierpień 2006 - 20:27

Pierwsze kroki w hodowli opasów tak tez sie zgadzam z stafkem albo sie rozwijamy albo stojmy....co lepsze trudno powiedziec jedni wola to drudzy to ja podobnie wybrałem droge bydła mlecznego i jakos idzie obora nowa sprzety powoli sie wymienia i jest O.K. a co dalej sie zobaczy...ja gospodarstwo traktuje jak firme im wiecej zainwestuje tym wiecje wyime a wiadomo rolnik tez człowiek i jak kazdy człowiek darzy do tego aby zyc na jakims poziomnie...zycze wam alby wszystki inwestycjie sie wam powiodły...i pamietajcie rozsądnie z kredytami :)
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 19:44
  •  

#42 Share Biskup

Biskup

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 sierpień 2006 - 10:36

Pierwsze kroki w hodowli opasów Nie gniewam się na nikogo każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania. Co do tego mojego sąsiada to mu wlaśnie te inwestycje po d*p.. dały. Plan miał niezły odbiór zapewniony ale przyszedł słapszy rok i wypchał kiche.

#43 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 11 sierpień 2006 - 20:02

Pierwsze kroki w hodowli opasów pioter a ile dajesz im pasz treściwych (dla sztuk tak od 450kg i więcej)? I czy do pasz stosujesz jakieś koncentraty i czy to się opłaca? Jeśli tak to jakie byś polecił?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#44 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 19:26

Pierwsze kroki w hodowli opasów sorry że tak późno.co do pasz treściwych to Ci dużo nie poweim bo to nie moja działka..tym zajmuje się starszy..napewno śruta rzepakowa sojowa jęczmień pszenzyto i koncentart dla opasów ale proporcji nie znam wiaderko 12l na 6sztuk także zabardzo Ci nie pomoge..opłaca się tak samo jak przy krowach-wiadomo że jak krowa dobrze nie zje to wydajności nie będzie..także jak bym ma po 24 miesiącach ma waży 800 kg to musi zjesc.a swoją drogą to kiedyś kupywałem cielaki w samoklęskach..

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 20:49

Pierwsze kroki w hodowli opasów ja krowom sam robie pasze z rzepaku , soji , otręby pszenne , jęczmień i troche pszenżyta jarego najlepsze przekraczają 10000 litów

#46 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 17 sierpień 2006 - 22:28

Pierwsze kroki w hodowli opasów co do włąsej paszy czy liczyłes ile c to kosztuje ja kiedys policzyłem i postawił silosn na pasz, i sami mi przyjerzdzaja i tankuja...co bo bydła mlecznego to odpowiednia pasza i rezultaty sa natychmiast tylko tzreba pamietac o tym ze korwa mleczna jest jak fabryka...u mnie krowy dostaa ciagle ta sama pasze kukurydza sianokiszonka i pasza sucha...kiedys zabrakło mi sianokiszonka a nowa nie była jeszce ukisninieta spadek mleka był ok 20%...

#47 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 22:39

Pierwsze kroki w hodowli opasów Nie pamiętam ale kiedyś mi liczył z unipaszu dawke bo od nich biore soje to sporo taniej mi wychodziło ja nie mam dużo krów bo 24-26 szt a gdybym miał więcej to trzeba tylko robić treściwe znajomy niedawno postawił silos i bierze z dosche pasze ale on ma 80 szt , ja też daje przez cały rok kukurydzy z tamtego raku starczy mi do końca tego , Lucerne , a w tej chwili kiszonke z żyta którą nadwyraz krowy się zajadają

#48 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 22:45

Pierwsze kroki w hodowli opasów nom ja całej obsady mam ponad 100 krów jest 90...i nie wyobrażam sobie robienia paszy...co do sianokiszonki tez robię z lucerny a tak na marginesie zasiej sobie jęczmieni z pelucha w proporcjach 100kg jęczmienia 50kg lucerny chyba ze mam słabsza gleby to 70kg peluchy to jak wcinają :) a jak mleka wala...a co za tym idzie i mój portfel rośnie :)

#49 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 22:49

Pierwsze kroki w hodowli opasów ziemie mam raczej dobre najgorsze to 4b

#50 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 22:52

Pierwsze kroki w hodowli opasów ee to 50kg peluchy wystarczy ta sianokiszonka mam duzo białka i lux wpływa na mlecznośc a jakie mam rasy bydła mlecznego u mnie 95% to czyste HF z rodowodami...coprawda przez 10 lat juz sie dorobiłem własnych krów z rodowodami ale jednak...mam sztuki które po ok 13tys rocznie daja ale nadal jest ich mało :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 22:56

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ja to nawet zastanawiam się nad skończeniem z chodowlą bo nie mam czasu wpolu robic nie ma kogo wynająć bo każdyu spier........ za granice , mleczarnia z opuźnieniem płaci i w ratach po 2-3 tys za lipiec jeszcze nawet faktury nie mam

#52 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 22:59

Pierwsze kroki w hodowli opasów ooo nom ja mam umowe z DANONE płaca lux i kasa zawsze tego samego dnia jest co miesiac...chyba ze jakies swieta czy co ale nie nazekam ja mam dobrego pracownika...któy znam moje krowy lepje odemnie :[ a piootr masz moze gg chetnie bym z toba pogadał jak cos to sie odezwj

#53 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 23:03

Pierwsze kroki w hodowli opasów odezwie dzisiaj się ale teraz idę w kime bo rano muszę wstać

#54 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 18 sierpień 2006 - 06:34

Pierwsze kroki w hodowli opasów pioter a kupowałeś w Samoklęskach Dużych czy Małych? A nie pamiętasz od kogo? Może odemnie. Bo kiedyś sprzedawaliśmy. A teraz wszystko do chowu zostawiamy. Pytam o treściwe bo kiedyś to byką to tak dosyć mało sypaliśmy. A teraz to ha nam doszło i ziarna dużo. Teraz sypiemy tak prawie 2 wiadra 10l na 8 większych sztuk. A cielaki takie do roku to wciągną prawie to samo na 10 sztuk. Pytałem jeszcze dla tego bo nie wiem czy to za dużo (boje się żeby się nie rozchorowały). A i jeszcze chciałem dodać że kiszonki z kukurydzy nie posiadamy :(. Tylko wysłodki, korzonki i liście

#55 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 sierpień 2006 - 12:56

Pierwsze kroki w hodowli opasów czy dużch czy małych to nie wiem..a nazywał sie chyba Pawlak ale musiałbym się jeszcze zapytać..

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#56 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 18 sierpień 2006 - 14:22

Pierwsze kroki w hodowli opasów To albo odemnie :), albo od Pawlaka z Małych

#57 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 sierpień 2006 - 18:47

Pierwsze kroki w hodowli opasów a mieliście kiedyś jedną owce??

#58 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 08:26

Pierwsze kroki w hodowli opasów nie

#59 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 23:38

Pierwsze kroki w hodowli opasów a nie lepiej mniej matek a byczki sprzedawac nie 300 kg tylko duze byki po ok 700 kg czyli tak od malego ok 2 lata wtedy trzeba trzybac aby wazyl ok 700 kg, bo z wiekszymi bykami jest mniej roboty a potem wezniessz wieksza kase za takiego a tak bedziesz uzeral sie z duzym stadem malych bykow :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pancarol

pancarol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 11:54

Pierwsze kroki w hodowli opasów hmmm ile tych ha łak trzeba na jedna mamke??bo czytam i jestem w szoku 32ha na 30 mamek:/
my tez zamierzamy zrezygnowac z mlecznych bo duzo w polu siedzimy itp. ale kurcze jak my mamy okolo 100ha łak to tak na 40-50 mamek(z czegoś trzeba zrobic to siano i sianokiszonke) zreszta poslucham fachowców 8)
Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą