luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Wacek21    35

Ja sie nie smieje, narazie Ty to robisz.

 

Widziałem, ze pytał :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

To ja cie teraz nie rozumiem. Widziałeś że kolega pytał i wypisujesz ze umiecie czytać? Co to jest? Jakaś nowa moda czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

koledzy a na co Wam te spory przecież to zbyt drogie dla zwykłego rolnika jeśli któryś ma za dużo na kącie to mogę podać swoje.cena jednego ha to 1750zł plus koszenie i transport za takie pieniądze nie dotykam się nawet palcem firma skosi zwiezie i ugniecie wszystko profesjonalnie i szybko i jeszcze sporo zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

tu sie zgadzam, puki co jeszcze za mała cena za te nasze byczki na taką technologie :D jak by było tańsze to sam chętnie bym skożystał bo mało miejsca na posesji więc pryzma wysoka, szeroka i troche lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

takie belowanie super sprawa tylko ciekawe kto ma taki sprzęt i jak to jest z terminami unich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

stosował ktoś Mikita B- 50? Witaminki dla cieląt i opasów, pytam bo wet mi zachwalał że taka rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Hej, chcialem Was zapytac jak uzupelniacie w diecie swoich opasow zapotrzebowanie na magnez. Czy istnieje jakis srodek, ktorym mozna to robic. Szczerze mowiac nwet nie wiem jakie jest dzienne zapotrzebowanie na ten element. Pytam bo mam kilka sztuk w kojcu grupowym, a jak wiadomo magnez sprawia, ze sa spokojniejsze, oczywiscie nie mozna z tym przesadzac...

Ja obecnie daje im jedynie do sruty mieszanke witamin w ktorej znajduje sie z tego co pamietam 30g Mg.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

poczytaj moje wczesniejsze posty tam masz wszystko napisane nazwę i adres gdzie można to kupić i wszystkie uwagi jak stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

czy cielaka ok 100 kg preparat mleko zastepczy mozna dodawac do paszy(mieszanki zbozowej)

zeby nie bawic sie w rozrabianie z woda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

no w sumie to tak..

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

śmiało możesz mieszać z ospą tylko musisz ująć białka dodając mlekopan żeby minąć biegunkę około 1kg do metra paszy zapobiegawczo dodaj Carbotox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

dzięki kolego krzysiek79w, jesli chodzi o żywienie to widze ze zawsze mozna na ciebie liczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Kolego @subciak nie tylko w dziedzinie żywienia ale i dziedzinie leczenia i diagnoz z nim związanych co do bydła. Myślę że mój wet gorzej to ogarnia jak kolega Krzysiek79W B) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

Witam mam pytanie czy na samej sianokiszonce sianie śrucie i w lecie zielonej trawie urośnie opas prosze o pomoc kiszonka z kuku odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

urośnie ,urośnie do tego lizawki .premiksy wit-miner i koncentrat dla opasów do śruty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Urośnie - ja dawałem 40% jęczmienia reszta po połowie mieszanka zbozowa i pszenzyto + Bullenmast z Josery i przyrosty na tej treściwej + siano i troche wysłodków 1100 g/doba/sztuke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ile trzeba posypac opasa tej sruty z koncentratem zeby bylo ani za malo ani za duzo?

najlepiej zeby ktos napisal w jakim wieku ile dziennie powinien dostac tak zeby zaspokoilo to jego potzreby. + siano do woli.

kukurydza nie wchodzi w gre. tylko dobra sruta + siano. moze na poczatek zacznijmy od cielakow ok 150kg czyli odpojone i sama jedza,czyli ile takiemu cielakowi podac paszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj