Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#541 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:01

2xandrzej360- siano z ktorego pokosu jest pierwszego czy drugiego ?ziarno qq a jakiej było fazie- mleczno-woskowej,woskowej czy pełnej/jest twarde/ Jeżeli nie pamietasz to nic nie szkodzi.

1 pokos a ziarno w fazie woskowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 20:05
  •  

#542 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:28

Pierwsze kroki w hodowli opasów areczku wiedziałem oj widziałem czysto rasowe stado 25 mamek jest pod poznaniem koleś(pasjonat-celebryta) sprowadził z Holandii w 2002 roku a ja biorę od niego tylko byczki od czterech lat.na lubelszczyźnie jest też hodowca jeszcze jeden który sprowadził byczki bbb z Rumunii(77szt.)tylko że on trzyma na ciężkie od połowy maja na brutto ważone przed świętami w piątek 530kg przyrosty są większe niż szarole za on daje parowane pszenżyto śrutę i QQ też jedzie na josera 10kg soi a takich mamek wyhodowanych w Polsce metodą wyporu naturalnego jest na pewno więcej tylko tak jak piszesz na większą skalę nie da rady sam myślałem nad rumuńskimi ale boję się chorób.barti212121 ja mleko panu zużywam tylko jeden worek na turę poprostu dodaje niewielką ilość do ospy żeby przyzwyczaić cielaki na początek cały owies całą QQ(ziarno) i otręby pszenne na przykład 1metr takiej paszy -startera 3 kg-premiksu, 1,25kg.-kreda,250gr-drożdży,5 kg-soia 10kg.-QQ 10kg.-owsa 25kg-otrąb śrutowana pszenica-25kg śrutowany jęczmień-20kg car botoks-3kg ta pasza ta pasza jest zmieniona po pierwszej tonie zamiast car botoksu idzie arbocel 200gr. do metra ta pasza hamuje biegunkę w ciągu 2-3dni a gdyby i to nie pomogło to farmaceutyki ale to już musisz z lekarzem pogadać na jaką wagę trzymać to wyłącznie Twoja sprawa wrzuć sprawę na kalkulator zobaczysz jaka będzie cena podejmiesz decyzję.

#543 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:55

Pierwsze kroki w hodowli opasów Co to jest ten mlekopan ? A ja pisząc Pasoń miałem na myśli eko-naturę nie wiem czy to to samo A do koczynasza dziś dzwoniłem i sprawa jest otwarta Tylko nie bardzo wiem bo z tego co ten facet mówił to trzeba cielaki od niego szczepić a ja nie wiem czym naco i ile to będzie mnie mniej więcej kosztować pozdro A do Dobków też zadzwonię :)

Jak wchodzi się na tym forum na komunikator?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#544 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:01

Pierwsze kroki w hodowli opasów a znajdz mi takiego dostawcę od którego cieląt się nie szczepi? a jak po Twojemu jest mleko dla cieląt.koszt szczepionki to około 25-28zł na szt. zależy jeszcze jakiego masz lekarza czy tani czy nie.podstawa.eko-natura to to samo co Pasoń a u Koczynasz to gadaj z panią Koczynaszową bo ona tam szefuje.

#545 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:08

Pierwsze kroki w hodowli opasów A ty to mleko dla cieląt to rozrabiasz z wodą czy posypujesz na śrutę?

#546 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:10

Pierwsze kroki w hodowli opasów przeczytaj dwa ostatnie moje posty

#547 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:13

komodo jak się nie mylę a raczej nie to krowa cebek kryta limuzakiem bo ma otokę w okół pyska no kolor niezły ale zad to istna mama 30-35 szt i gadamy ogólnie przejdzie chociaż brak mu zadu.ja nie handluje bydłem w ramach ścisłości po prostu ci co kupują z reguły na export i mnie znają i wiedzą że ja znam w okolicy temat bardzo często dzwonią czy wiem lub mam namiary na partię dobrego towaru a dla nich to jeden grzyb z kąd zabiorą byle dobry towar. barti212121 cielak 100kg.zaczyna od 150-200gr.na szt.i stopniowo zwiększam sim 300 kg.-11-11,20 limuzak 11-12,50 ceny brutto a BBB to inna bajka te liczymy za szt. aż w taką aptekę się nie bawię i nigdy ni rozliczałem ile zjada w danej wadze wiem tyle że na maxa żywiony w ciągu tuczu zjada max 820kg szt.

na 200% nie jest po limuze bo zawsze sprawdzam slomke dzisiaj sie urodził po calej czarnej simentalce i jest identyczny kolor jak ten tylko ciut wiecej białego na glowie

#548 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:19

Pierwsze kroki w hodowli opasów wyczytałem że dodajesz niewielką ilość do ospy żeby zachęcić cielaki a w ogóle co to jest ta ospa
Powidz mi gdzie można kupić dobrą wagę do żywca Bo ja na razie słyszałem tylko o rolstar ?

#549 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:56

Pierwsze kroki w hodowli opasów komodo piszesz że nie limuzak a w odpowiedzi na komentarze napisałeś że byk valex limuze a krowa hfka z domieszką to czum kryłeś bo oznaki limuze jak nic i serek jak po hfce .nie chcę się czepiać ale czerwonego sima to ja jeszcze nie widziałem.barti212121 nie wiesz co to jest ospa osypka śruta mieszanka pasza zmielone zboże waga w zup torze bin na necie

#550 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 09:49

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzięki za wszystko jak będę miał jakiekolwiek jeszcze pytania to będę pisał A jeszcze jak myślisz opłaca się trzymać też jałówki na opas czy tylko byki bo zastanawiam się jakie zamówić. Pozdrawiam i powodzenia w hodowli :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 09:59

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam a ja mam takie pytanko jak stosuje się mlekopan bo po nowym roku zamierzam kupić dwa hf w wadze 50-60kg i jednego simentala i jaka jest jego cena??

#552 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:50

komodo piszesz że nie limuzak a w odpowiedzi na komentarze napisałeś że byk valex limuze a krowa hfka z domieszką to czum kryłeś bo oznaki limuze jak nic i serek jak po hfce .nie chcę się czepiać ale czerwonego sima to ja jeszcze nie widziałem.barti212121 nie wiesz co to jest ospa osypka śruta mieszanka pasza zmielone zboże waga w zup torze bin na necie

Tak juz w koncowej kwesti wyjasnienia po valex powinna byc kropka.i wtedy slowo limuze sie nie tyczy tego tu masz odnosnik do valexa i teraz mam po danoisieMój odnośnik i tyle w temacie tego byka . :lol: a jego matka jest brązowo biała a co do sima to chyba wlasnie czerwono białe sa a nie czarne jak ta nasza mieszana mam byka sima i jest prawie cały czerwony tez krzyzowka z hf a limuze to z hf glownie wychodza czarne przynajmniej u nas

#553 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:47

Pierwsze kroki w hodowli opasów komodo skoro chcesz kropki to ją tam postaw gdzie jej miejsce bo wprowadziłeś mnie w błąd a z tego co napisałeś to wychodzi że to limuzak, każdy kto miał do czynienia z bydłem powie że to po limuzaku ma wszystkie oznaki to może krowa jakaś zmutowana z kilku ras nigdy bym nie powiedział że to taka krzyżówka,blondy mają ładnie rozbudowany zad a on widocznie odziedziczył po mamie no ale Ty lepiej wiesz czym kryłeś.barti212121 jałówka trochę więcej zje a mniej przyrośnie trzeba ją dłużej trzymać i mniej płacą ale i cieliczki są tańsze jak chcesz wstawić jałówki to najpierw poszukaj odbiorcy.

#554 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 13:09

Pierwsze kroki w hodowli opasów poprostu sie nad tym nie zastanawiałem ze ta kropka ma znaczenie bo wczesniej napisalem ze nie limuze.A matka mowiłem jest po krowie 50%sim pokryta hf czerwono białym takze ma cos z sim i reszta hf czarno i czerwono biały i zgadzam sie ze sam tez bym nie powiedził ze to blond bo to pierwsza sztuka ja ka mielismy ale jest druga i taka sama wiec takie musza byc w krzyzowkach a co do zadu wydaje mi sie ze to zdjecie zle go pokazuje bo widok z tyłu bylby lepszy u ciebie w galeri te simy tez z boku nie maja jakis powalajacych ale tam w oddali jest jeden tyłem i wyglada juz zupelnie inzczej jakby dostawał duble blasta :lol:

#555 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 13:35

Pierwsze kroki w hodowli opasów Tak też myślałem że taniej płacą ale że więcej zje to mnie zaskoczyłeś. Ja myślałem odwrotnie . To może i wstawię same byczki :D

#556 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 15:59

Pierwsze kroki w hodowli opasów no co Ty 350kg byka porównujesz do ciężkiego ?te wszystkie byczki mają budowę inaczej by nie poszły na export chyba wiesz o czym mówię co do zdjęcia to może i masz racje że ze złego miejsca zrobiłeś pewnie chciałeś uchwycić całego byka.

#557 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 08:24

Pierwsze kroki w hodowli opasów no zdjecie komorka robione no i chciałem zeby byl caly takze ogolnie bardzo ciezko ocenic tak ze zdjecia wage czy cos co innego jak sie widzi u mnie ojciec nigdy nie podejmuje sie oceny wagi nawet na stanowisku tylko po wyprowadzenie w ruchu obojetnie byk czy krowa pomylki to max 15kg zwlaszcza w hf bo w miesnych mozna sie troszke przejechac nieraz

#558 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 10:41

Pierwsze kroki w hodowli opasów na Hf-y nawet mira jest inna niż na mięsne czaisz o co chodzi tabelka centymetrów jak już widziałeś kilka set szt. danej rasy to mniej więcej masz rozeznanie ile może ważyć ale na mięsnych i tak możesz się dużo więcej pomylić to wszystko zależy od żywienia.

#559 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:41

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam wszystkich. Tak czytam to forum od początku i jedyne co mogę wyłapać to że wszyscy lubią to co robią:) Ja idę w tym samym kierunku w tym roku planuje wystawić wolno stanowiskową oborę. nie wiem jeszcze tylko jak ją odpowiednio obsadzić
Myślałem ostatnio żeby jedno razowo zakupić 20sztuk w wadze ok 50-80kg i tak czynić co rok
Druga opcja trzymać co najmniej 20 mamek przy nich młode żeby ściągały mleko i w odpowiedniej wadze dopiero je odsadzać tylko w tedy trzeba brać poprawki na urodzenia jałówek:)
Jak myślicie która opcja może być lepsza i wygodniejsza?!
Z góry dziękuje za pomoc i Pozdrawiam serdecznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 04 styczeń 2012 - 10:53

Pierwsze kroki w hodowli opasów Czemu takie małe?? Cenowo wyjdzie podobnie jak sztuka 100 kg a taki juz sam ladnie pasze pobiera nie trzeba się bawic z mlekopanem.