Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#521 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:10

Pierwsze kroki w hodowli opasów nie ja wszystko kupuję. mam setkę z małym groszem są podzielone w zależności od rasy wagi i wieku a te zdjęcia są z zeszłego roku za dwa miesiące będą znowu do sprzedania następna tura.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 15:57
  •  

#522 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:13

Pierwsze kroki w hodowli opasów krzysiek79w Mam 17 ha 4 ha łąki a reszta orne 4-6 klasa ziemi lubię chodzić i przy bydle i przy świniach na pewno prze trzodzie jest mniej roboty i częstsza wypłata ale masz rację że bydło jest stabilniejsze . Co do budynków to mam duże pomieszczenie na ok 30 opasów z możliwością przerobienia na świnie wystarczy tylko ocieplić 2 styropianem i mam jeszcze jedną chlewnię na ok 200 szt świń oba te budynki na głębokiej ściółce wiadomo , że od macior musiałbym wywalać obornik często a u tuczników i u byków po sprzedaży. sieczkarnię mógłbym kupić jednorzędową a siewnikiem normalnym siałbym ewentualnie qq ale w odpowiednich odstępach. Mój tata najpierw chodował 180 tuczników i 12 macior potem przeżucił się na opasy potem je sprzedał i teraz temat otwarty co hodować ? Moim zdaniem można by hodować i to i to ale raz że mamy za mało ziemi a dwa to przy dwóch hodowlach to dużo pracy jest. I dlatego postanowiliśmy z tatą pójść w jednym kierunku hodowli W jakim oto jest pytacie :)) pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi czekam na następne porady

#523 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:25

Pierwsze kroki w hodowli opasów trzymałeś 30opasów ciężkich?bydło będzie w cenie jak masz dostęp do cieląt to wstawiaj byki rasowe dużego kalibru szybciej rosną i pieniądze są inne niż za Cebeki doświadczenie masz to nad czym jeszcze myślisz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#524 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:42

Pierwsze kroki w hodowli opasów mam w obu chodowlach doświadczenie tata jak hodował świnie to nienażekał a jak bydło to też nie nażekał ale mówił że dużo jedzą i roboty dużo ale masz rację że jak sprzedał to miał kasę a do cieląt mam dostęp od zaraz pozdro i dlatego się zastanawiam trzymałem 25 opasów do wagi ciężkiej a ty masz w jakiej branży doświadczenie ? jak w bykach to powiedz coś o swojej hodowli ile masz na ilu ha jak dużo jedzą co im dajesz do jedzenia ile masz qq jak i ile siejesz i w ogóle czy ci się to opłaca to może mi to pomoże zdecydować dodam jeszcze że w tę chlewnię też mogę wprowadzić bydło to zależy na co się zdecyduję Sory że cię tak dręcze ale to trudna decyzja i nie chcę popełnić błędu . Boję się że może mi karmy dla byków nie wystarczyć . A jaką rasę ty najlepiej jeśli masz bydło polecasz i jeśli masz to skąt kupujesz jeśli mogę wiedzieć pozdro i dzięki mam nadzieję że twoje porady i doświadczenie pomoże mi podjąć dobrą decyzję :) też przeraża mnie ten długi czas howu byków do sprzedaży a świnie to 4-5 m-cy i już :)

#525 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 grudzień 2011 - 09:54

Pierwsze kroki w hodowli opasów Jeśli dobrze rozłozysz sobie zakup cieląt to mozesz co 3 miesiace sprzedac partie byków.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#526 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 10:13

Pierwsze kroki w hodowli opasów dokładnie zakładasz ze chow bedzie intensywny 18 miesiecy i steki masz 30 miejsc co 3 miesiace wstawiasz 5 sztuk i po 18 miesiacach masz pierwsze 5 na sprzedanie w ich miejsce wstawiasz 5 a za 3miesiace znowu masz 5 i tak sie bedzie krecic juz a to co masz na swienie duze pomieszczenie mozesz trzymac swinie jedno nie wyklucza drugiego swinie bys sobie ustawił rzuty miedzy bykami zeby sprzedawac i napewno bedzie dobrze :lol:

#527 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 10:28

Pierwsze kroki w hodowli opasów ja specjalizuje się w opasówce robię byczki od siedmiu lat dwa razy do roku na export do wagi 350kg. rasy to sim ,BBB limuze czasami szarolezy byczki trzymam max 6-ść miesięcy jedzą tylko paszę treściwą zjadają od 780 do 830kg na szt + siano i woda w pełnym cyklu opasowym.poczytaj moje posty tam jest wszystko nawet i dawki pokarmowe nie chce mi się kolejny raz pisać tego samego.cielaki dostarcza mi Koczynasz jeżdżę na mazury i pod Poznań w krótkim czasie gromadzę najlepszy towar co ważne!!!a potem jeden lub dwa telefony i byczki sprzedane w rozsądnych pieniądzach.ja kupuję całość i sprzedaje też całość nie sprzedaję po kilka sztuk no chyba że są wybitne sztuki ładnej budowy i ktoś się uprze to idą na rozpłodnika im więcej dobrego towaru tym większą można uzyskać stawkę za kilo.Koledzy ile głów tyle pomysłów na hodowlę byków udowodnię Wam teraz jaki błąd robicie a mianowicie kupując 5-ęć cielaków i odchowujecie je trochę problemów leczenia i po trzech tyg. jest ok. po trzech miesiącach macie byczki w wadze około 180kg. dokupujecie kolejne pięć i wtedy już nie 5 a 10 szt. jest w okresie inkubacji i może chorować a te większe odczują to gorzej niż te małe i tak jest za każdym razem wprowadzająca nowe sztuki do gospodarstwa wprowadzamy nową florę bakteryjną i mamy tego skutki cielaki się smarczą dychają wściekają się mają biegunkę są niespokojne.proponuje robić wedle zasady obora pełna obora pusta jest bezpieczniej i taniej i w jednym okresie pozbywamy się problemów z odchowem.

Edytowany przez krzysiek79w, 29 grudzień 2011 - 10:50.

#528 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 11:59

Pierwsze kroki w hodowli opasów A jeśli mogę wiedzieć to gdzie sprzedajesz do kogo. skąd jesteś ? Też rozważam taki pomysł żeby tak hodować ale podobno tak słyszałem że to różnie bywa z tą ceną na małe i że oszukują z wagą tych małych . kiedyś jak tata jeszcze hodował to mówił że sprzedał kiedyś byka LM przed sprzedażą go zważył to miał 320kg jak dzwonił do nich o cenę to mówili że 9 zł za kg a jak przyjechali to nie dość że policzyli po 7 zł za kilo to nie zważyli go na miejscu tylko za kilka dni zadzwonili i powiedzieli że miał on 270 kg wagi żywej nie odtrącili brudu. I tata już na małe nigdy nie sprzedał. a może tam gdzie ty oddajesz jest inaczej jeśli możesz to daj mi namiary do nich a oni ważą u ciebie czy nie ? Jak myślisz jak musiałbym przystosować swoją ziemię teraz do bydła bo jak tata chodował to było trochę inaczej, bo była sama trawa z kończyną i 5 ha zboża i tata po sprzedaży to wszystko zaorał i mówi że teraz możemy jeszcze raz przystosować . co siać ile na moich 16 ha ile qq na ok 25 opasów do wagi ciężkiej a jeśli do 300 kg to tak ok 50 - 60 szt.Czy dam radę tyle w ogóle utrzymać może trochę mniej lub więcej ja jestem z warmińsko-mazurskego pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję

#529 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 15:23

Pierwsze kroki w hodowli opasów zeby byczek osiagnoł 300kl to ile go trzeba chowac?

#530 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 16:29

Pierwsze kroki w hodowli opasów u mnie limousine 300 osiągają w wieku ok 5-7 mc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:51

Pierwsze kroki w hodowli opasów barti212121 nie obraź się ale oddać byka bez ważenia i potem czekać na podanie wagi przez telefon to kompletna bezmyślność bo nie nazwę tego inaczej.dlaczego dajecie się tak oszukiwać przecież to chore.u mnie ważenie odbywa się na wadze którą ja wskażę a nie kupujący inaczej nie gadamy raczej sprzedaję sprawdzonym odbiorcom na termin 7 max 14 dni dla nowych przelew po ważeniu inaczej nie dostanie papierów.masz 16ha. uważam że 2 góra 3ha. QQ to spokojnie wystarczy(50t/ha) ze 2 ha łąki też wystarczy bo siane można kosić trzy a przy dobrych wiatrach cztery razy(trawa mlecze i kończyna)a okopowe może marchew z 1ha.a reszta zboże najlepiej treściwe mieszanki(z zawartością owsa).paszy powinieneś mieć jakieś 230ton nie liczę siana i kiszonek z trawy powinno wystarczyć na 150 opasów lub 60 ciężkich .żebym mógł dać Ci namiary na moich odbiorców najpierw ja muszę zobaczyć towar rozumiesz ja inaczej się pod tym nie podpiszę.

#532 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:44

Pierwsze kroki w hodowli opasów dzięki za odpowiedź spoko ja wszystko rozumiem powiem ci szczerze że bardzo mi pomagasz ale ja to jeszcze muszę przetrawić :) a zapytam jak masz rozwiązane gdy wstawiasz młode byczki i musisz je poić mlekiem ? Masz jakieś wiadra ze smoczkami ? Czy inaczej ile u ciebie w jednym kojcu jest sztuk ? Ja pamiętam jak my mieliśmy te 25 sztuk i były jeszcze małe to musieliśmy je uczyć pić mleko było czasami ciężko bo nie chciały pić Pozdrawiam PS co masz na myśli mówiąc że musisz zobaczyć towar ? Powodzenia A z kąt jesteś?

#533 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:01

Pierwsze kroki w hodowli opasów 2xandrzej360- siano z ktorego pokosu jest pierwszego czy drugiego ?ziarno qq a jakiej było fazie- mleczno-woskowej,woskowej czy pełnej/jest twarde/ Jeżeli nie pamietasz to nic nie szkodzi.

#534 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:02

Pierwsze kroki w hodowli opasów ja kupuje byczki około 100kg.od pierwszego dnia dostają czystą wodę przed przyjazdem na dobę napuszczam wody do poidła złapie temperaturę budynku a potem się samo uzupełnia.nie latam z wiaderkami nie wcześniej to później samo się napije nie trafił mi się jeszcze taki uparciuch który by się nie złamał, w kojach jest 20-25 szt.co do towaru to przed sprzedażą zrobisz mi kilka fotek najlepszego i najgorszego byka z każdej strony tylko rzetelnie musisz podejść do sprawy jeżeli mi się spodobają to mogę polecić komu trzeba Twoje byczki a jeżeli dla mnie będą słabe to dla niego tak dwa razy z resztą w mojej galerii masz fotki zobacz co jest potrzebne jak będziesz miał taki lub lepszy towar pomogę Ci sprzedać.

#535 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:24

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ok załatwione :) Ale najpierw to ja muszę zacząć hodowlę i kupić cielęta prawdopodobnie będę kupował od Pasonia . A ty nie dajesz w ogóle mleka cielakom ? I rozumiem że do wody to masz automatyczne poidło ? A w ogóle jak teraz przedstawia się cena takich 300 kilowych za jeden kilo ? A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć ile mniej więcej jedna sztuka zjada ci paszy dziennie jak jest mały cielak a potem jak są byki przed sprzedażą bo takiej informacji nie znalazłem w twoich postach może gdzieś i jest ale ja nie znalazłem pozdro

#536 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 11:55

Pierwsze kroki w hodowli opasów krzysiek79w zobacz w mojej galeri czy taki blondyn by sie nadał? A i ile minimum sztuk zebys sie zainteresował

Edytowany przez komodo, 30 grudzień 2011 - 11:57.

#537 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:01

Pierwsze kroki w hodowli opasów ja już się namyśliłem na taki system chodowli jak ma krzysiek79w też zaczyam od mniejszych ilości bo to trzeba kup kasy po nowymn roku przyjadą cielaki zobaczymy jak to będzie
ale wiem już że system karmienai i dawkowania polecony przez krzyska79w jest zauważalny bydło się poprawiło pobierają więcej paszy i rosną

#538 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:19

Pierwsze kroki w hodowli opasów komodo jak się nie mylę a raczej nie to krowa cebek kryta limuzakiem bo ma otokę w okół pyska no kolor niezły ale zad to istna mama 30-35 szt i gadamy ogólnie przejdzie chociaż brak mu zadu.ja nie handluje bydłem w ramach ścisłości po prostu ci co kupują z reguły na export i mnie znają i wiedzą że ja znam w okolicy temat bardzo często dzwonią czy wiem lub mam namiary na partię dobrego towaru a dla nich to jeden grzyb z kąd zabiorą byle dobry towar. barti212121 cielak 100kg.zaczyna od 150-200gr.na szt.i stopniowo zwiększam sim 300 kg.-11-11,20 limuzak 11-12,50 ceny brutto a BBB to inna bajka te liczymy za szt. aż w taką aptekę się nie bawię i nigdy ni rozliczałem ile zjada w danej wadze wiem tyle że na maxa żywiony w ciągu tuczu zjada max 820kg szt.

#539 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:35

Pierwsze kroki w hodowli opasów krzysiu obyty to moze widziales gdzies stado BBB ? jestem ciekaw czy ktos tym sie zajmuje na szersza skale (kilkadziesiat sztuk) i jak to wyglada w porownaniu do limouse czy charliesow....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:39

Pierwsze kroki w hodowli opasów ok Dajesz im mleko na początku cielakom ? A ile dajesz mniej więcej owsa do paszy , tak procentowo ? A ten owies to cały dajesz czy jakoś śrutujesz ? Jak leczysz biegunkę u swoich cieląt ? Ty masz doświadczenie w hodowli i jak byś mi radził hodować na 300 kilo czy na ciężkie ? Z góry dzięki za odpowiedź Mam nadzieję że nie denerwuje cię to że tyle pytań ci zadaję :) Ale wiesz jak to jest na początku hodowli