Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#481 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 20:57

Pierwsze kroki w hodowli opasów ja nie hoduję długo zawsze jeździłem po cielaki sam mam mieszance sim i limu może nie mam dobrych przyrostów ale od cielaka za 500zł tygodniowy do wagi 750kg w 1,5roku to chyba ok.
fakt po przyjeździe do obory na drugi dzień szczepienie paplanie się z mlekiem zastempczym to norma ale myślę że przy nie wielkiej hodowli to jest najbardziej opłacalne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 19:13
  •  

#482 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 28 listopad 2011 - 21:42

Pierwsze kroki w hodowli opasów JPH2 w końcu jest ktoś kto działa podobnie jak ja to jest prawda co piszesz.Cielaki maże są i zdrowe ale nich się trafi jeden chory i wystarczy że zostaną przepędzone przez to samo miejsce (miejsce przyjęć i ważenia)i już są zainfekowane a potem to tylko kwestia dnia dwóch,jeżeli jeden miał objawy to i reszta będzie chora i szkoda łapać i szczepić pojedynków wzywać weterynarza kilka krotnie bo to nic nie da,tylko portfel odczuje,z resztą stres transportowy zrobi swoje.Próbowałem NUFLOR lub FLORON(niby to samo ale inaczej się uwalnia)czy AMOKSYCYLINY.Ja robię wymazy w tedy mam pewność że trafię z lekami.W mojej okolicy jest sporo cieląt z Rumunii trochę te wirusy zmutowały i nie ma sprawdzonych leków u mnie działa co innego a u kolegi jeszcze co inne.Dużą masz obsadę i gdzie kupujesz cielaki?

#483 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 18:01

Pierwsze kroki w hodowli opasów krzysiek79w
podałem dodatki o których pisałeś
efekty są widoczne po kilku dobach bydło się uspokoiło przestali się obskakiwac i mocowac a co najważniejsze to pobieranie paszy się poprawiło wyjadają wszystko do czysta
teraz czekam na nową dostawę cielaków i zobaczymy jakie będą przyrosty postaram się kontrolowac wagę co jakiś czas

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#484 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 22:03

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dużej hodowli nie prowadzę a cielęta kupuję w Ekonaturze k/Starego Sącza- www.byczki.pl ,ale to juz ostatni raz -odsyłam do strony na agrofoto-gdzie mozna kupic cielaki mięsne.

#485 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 22:33

Pierwsze kroki w hodowli opasów U Pasonia no nieźle.Widziałem jego towar.A do kogo sprzedajesz?

#486 Share Mleczniak

Mleczniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 21:51

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam mam pytanie ile utrzymam byków w wadze od 100 do 350 kg na 15 ha łąki, zboże bym kupował?

#487 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 15:08

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam,
Chciałem prosić o pomoc w ustaleniu proporcji dawki treściwej, oraz w jakich ilościach skarmiać słomą oraz kiszonką.
Do dyspozycji mam jęczmień, owies, śrutę rzepakową, słomę(owsiana) + kiszonka z trawy do oporu.
Kupiłem koncentrat dla opasów z nutreny i nie wiem jak sporządzić paszę treściwą - proporcje
Byki mają średnio po 300-400 kg.

Oto ulotka koncentratu
http://zapodaj.net/6...6bea88.jpg.html

Będę wdzięczny za pomoc.

Bydło Mięsne

#488 Share dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 15 grudzień 2011 - 23:16

Pierwsze kroki w hodowli opasów Jaka cena tego koncentratu?

#489 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 09:35

Pierwsze kroki w hodowli opasów 49zł

Bydło Mięsne

#490 Share mtzmarcin55

mtzmarcin55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:42

Dużej hodowli nie prowadzę a cielęta kupuję w Ekonaturze k/Starego Sącza- www.byczki.pl ,ale to juz ostatni raz -odsyłam do strony na agrofoto-gdzie mozna kupic cielaki mięsne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 27 grudzień 2011 - 15:21

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam przepraszam że w tym temacie zadam takie pytanie ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi i wziąłem pierwszy lepszy temat .
A więc Co na 17 ha lepiej hodować trzodę chlewną czy opasy . Jeśli chodzi o trzodę to rozważam ok 15 macior i od nich hodować tuczniki w cyklu zamkniętym. A jeżeli chodzi o opasy to kupowałbym cielęta albo byki i jałówki albo same byki ok 20 - 30 sztuk trzymałbym je ok 1,5 roku i na rzeź . dodam , że w tych 17 ha mam 4 ha łąk a reszta orne. Mam możliwość kupna zboża to zależy od wielkości stada . I nie wiem co robić co się lepiej opłaca ile jest nakładu pracy ja chciałbym wykonywać mniej pracy Nie biorę pod uwagę samych tuczników typowego tuczu ani krów mlecznych. pomóżcie mi pozdrawiam

#492 Share pmp

pmp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 22:28

http://dobek.com.pl/index.html

Ja mogę Ci polecić Dobka. Mam od niego cielaki (od grudnia, 25 szt). Kupiłem simentale, za sztukę wyszło około 1400 zł. Przywieźli na wskazany adres, rozładowali, bez najmniejszych problemów. Dla bezpieczeństwa odrobaczyłem i zaszczepiłem na płuca i biegunkę. Obecnie żadnych problemów z chowem, brak biegunek i innych schorzeń, widać przyrosty gołym okiem. Możesz zadzwonić i się dopytać o szczegóły. Ja naprawdę polecam!
Stronkę masz u góry.

W razie pytań wal śmiało na forum, priva czy GG :)

Witam

Kolego tombar123 cielaki, które kupiłeś nie były z tej firmy :). Nazwisko takie samo, ale firma Pawmarpol.

Pozdrawiam

#493 Share 4krzysztof4

4krzysztof4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 22:46

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam.
Jestem początkującym hodowcą (jeśli mogę tak się nazwać)bydła.
I mam prośbe czy ktoś może mi doradzić kupiłem byka HO w kwietniu 2011r
Miał wtedy 3 tygodnie i od tamtego czasu karmię go na suchym chlebie ze zwrotów z piekarni
który mam prawie darmo i sianie ostatnio dostałem od sasiada tonę ziemniaków zzieleniałych na zimę
to już prawię zjadł i dalej karmię go suchym chlebem.
Rośnie jak na drożdżach lecz nie wiem czy nie robię mu krzywdy czy mogę go tak karmić???
Dzięki za odpowiedź

#494 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:36

Pierwsze kroki w hodowli opasów suchy chleb to bardziej do konia... nie lepiej w jakims wiaderku czy misce zalac ciepła woda chleb? zzieleniałe ziemniaki mu nie zaszkodziły? jestem ciekaw co to oznacza rosnie jak na drozdach czy to jakas ironia odnosnie chleba ? -,-

#495 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:36

Pierwsze kroki w hodowli opasów suchy chleb to bardziej do konia... nie lepiej w jakims wiaderku czy misce zalac ciepła woda chleb? zzieleniałe ziemniaki mu nie zaszkodziły? jestem ciekaw co to oznacza rosnie jak na drozdach czy to jakas ironia odnosnie chleba ? -,-

przepraszam za spam

Edytowany przez arek676, 28 grudzień 2011 - 15:37.

#496 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:57

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam proszę o pomoc opisaną w 6 od dołu poście w sprawie tej hodowli pozdrawiam z góry dziękuję i czekam na odpowiedź pozdrawiam ja to barti212121

Edytowany przez barti212121, 28 grudzień 2011 - 15:59.

#497 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:37

Pierwsze kroki w hodowli opasów Masz maszyny zielonkowe ? Sieczkarnie do kukurydzy ? Bez tego bedzie ciezko chodowac opasy ale nie mowie ze jest to niemozliwe, nie odrazu Rzym zbudowano, trzoda łatwiejsza do utrzymania bo nie trzeba łak ani kiszonki z QQ
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#498 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:49

Pierwsze kroki w hodowli opasów Mam kosiarkę rotacyjną i przyczepę samozbierającą a co do QQ to musiałbym kupić sieczkarnię i dobrze byłoby kupić siewnik do QQ i teraz nie wiem co lepiej czy całą ziemię moją zasiać zbożem i iść w świnie czy nastawić się na bydło ? pozdrawiam

#499 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:30

Pierwsze kroki w hodowli opasów kolego po pierwsze to się zastanów przy czym lepiej lubisz chodzić czy przy bydle czy przy świnkach z opłacalnością to jest różnie chociaż bydło jest stabilniejsze ale sporo dłużej trzeba trzymać co do nakładów sieczkarnia i siewnik to spory wydatek.masz budynki jeśli tak to do czego przystosowane? a w ogóle to hodowałeś jakieś zwierzęta jaką masz ziemię ile łąk? 4krzysztof4 nie paś tak byka bo Ci zdechnie zzieleniałe kartofle i suchy chleb,zboża nie masz? nawet sam owies będzie lepszy słyszałem o podawaniu chleba bydłu ale to przez krótki okres i moczony razem z jajkami żeby poprawić apetyt(jajka)i go trochę podbudować chleb powoduje zakwas,nie toczy śliny a w jego oddechu nie czuć fermentacji.

Edytowany przez krzysiek79w, 28 grudzień 2011 - 19:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:54

Pierwsze kroki w hodowli opasów Panowie miał ktoś z was problem w Żywieniu bydła kukurydzą ? nigdy u nas w gospodarstwie nie stosowaliśmy tego typu kiszonek w żywieniu bydła i przy zmianie karmy krowy po jakimś czasie karmienia jakby zapchały kukurydzą i mają problemy z wypróżnianiem co może być tego przyczyną ???