Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#341 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 23:58

Pierwsze kroki w hodowli opasów Przepraszam że pytam ale mocznik to dla mnie nawóz hehe to jest pasza jakaś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 01:04
  •  

#342 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 00:02

Pierwsze kroki w hodowli opasów Nawóz który w małych ilościach może być jako pasza.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#343 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 00:05

Pierwsze kroki w hodowli opasów A jaka może być dawka ? np na 100kg śruty mieszanki owsa z jęczmieniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#344 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 31 grudzień 2010 - 00:09

Pierwsze kroki w hodowli opasów Przy obecnej cenie soji i rzepaku-alternatywa, można i krowom-ale sam nie próbuje-skład aminokwasowy też jest ważny.

#345 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 00:10

Pierwsze kroki w hodowli opasów http://www.agrofoto....__fromsearch__1 tu masz o tej "paszy" osobny temat.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#346 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 12:19

Pierwsze kroki w hodowli opasów Panowie i ew Panie ;) co zrobić aby byk urósł w ciągu 3 msc 200kg??

#347 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 12:45

Pierwsze kroki w hodowli opasów Podać sterydy stosowane przez pseudo sportowców.

bullet_black.png

#348 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 14:07

Pierwsze kroki w hodowli opasów hehe a myślałam że jest jakiś magiczny sposób ;) kasiory mi trzeba a bysie mają z 500 kg :(

#349 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 17:38

Pierwsze kroki w hodowli opasów Przeczytałem twój post ''red'' ten z marca i chciałbym zapytać jak te cielaki co kupiłeś u koczynasza w sumie to mają już rok prawie. Duże już są mają z 500kg wagi. Pytam bo mam zamiar kupić być może od koczynasza. Cena na teraz 1500zł za simentala i 1350zł za mieszańce.

#350 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:50

Pierwsze kroki w hodowli opasów http://dobek.com.pl/index.html

Ja mogę Ci polecić Dobka. Mam od niego cielaki (od grudnia, 25 szt). Kupiłem simentale, za sztukę wyszło około 1400 zł. Przywieźli na wskazany adres, rozładowali, bez najmniejszych problemów. Dla bezpieczeństwa odrobaczyłem i zaszczepiłem na płuca i biegunkę. Obecnie żadnych problemów z chowem, brak biegunek i innych schorzeń, widać przyrosty gołym okiem. Możesz zadzwonić i się dopytać o szczegóły. Ja naprawdę polecam!
Stronkę masz u góry.

W razie pytań wal śmiało na forum, priva czy GG :)

Edytowany przez tombar123, 12 styczeń 2011 - 18:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:08

Pierwsze kroki w hodowli opasów @tombar123 Wstaw jakieś foty tych cielaków. Tez miałem zamiar kupić od nich większą partie cielaków, ale mam do nich spory kawałek :( Ciekawe jak jest z transportem. Jeśli coś wiesz na ten temat to napisz.

#352 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:15

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dobra, jutro zrobię i wstawię, dzisiaj już ciemnica :) Mogę wrzucić parę zdjęć po zakupie, i jakieś świeże ;)
Co do transportu:
Mają własny transport. Do mnie przyjechały dwa samochody (dwa małe iveco, nie ma problemu z dojazdem po polnych, zaśnieżonych drogach, takich jak do mnie) No i te około 1400 zł/ szt to cena z transportem.

Dobra... Masz po zakupie :)

http://zapodaj.net/8...1cb5b3.jpg.html
http://zapodaj.net/9...aa0f9d.jpg.html
http://zapodaj.net/4...6c01a2.jpg.html
http://zapodaj.net/7...e00ebc.jpg.html

Do galerii nie mogłem wrzucić (?) więc masz na jakimś serwerze.

Dojazd nie stanowi dla nich problemu, do mnie wieźli 550 km. Jak oglądałem paszporty, to bysia mam nawet z Komańczy (baaaaardzo wysunięta na południe wioska).

Edytowany przez tombar123, 12 styczeń 2011 - 19:31.

#353 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:33

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ladne sztunie ;) Widzę ze brałeś większość simow. A powiedz mi jeszcze czy sam je wybierałeś na miejscu czy telefonicznie? I jak daleko masz do nich. Bo ja mam jakieś 400-450 km do nich i pewnie cena była by wyższa za transport.

#354 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:42

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzięki :) Tak, większość to simy, trafiły się tylko dwa po mlecznych (ale z dolewem kwi mięsnej). Parę sztuk simów "mieszańców", ale też z rasami mięsnymi bez dolewów mlecznych. Zauważyłem, że czystorasowe mają minimalnie mniejsze przyrosty, ale za to pewnie będzie większa mięsność, a krzyżówki mięsne rosną jak głupie! :) Zamawiałem przez telefon. Zamówiłem 25 czystorasowych simów. Oni jak już zebrali partię to zadzwonili i otwarcie mówili, że tyle i tyle czystych, tyle i tyle krzyżówek i dwa po mlecznym ;-D Ja zaakceptowałem, wieczorem wyjechali, 24 godziny później byli i ok. Więc nie ma żadnych kombinacji, ludzie naprawdę uczciwi. Do mnie mieli 550 km, więc do Ciebie to by pewnie troszkę taniej było.

A ile sztuk chcesz zakupić i teoretycznie na kiedy?

#355 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:46

Pierwsze kroki w hodowli opasów Czytam to co piszesz i aż uwierzyć mi się nie chce że Dobki takie uczciwe :D Słyszałem od paru ludzi i na Af czytałem że to krętacze ale najwidoczniej się zmienili :D Ktoś opowiadał że jak cielaki przywieźli to całe brudne, z biegunką i ledwo z auta zeszły :D sam miałem jechać do nich ale trochę cena mnie przeraziła bo np w turku można kupić naprawdę ładne cielaki mieszańce mięsne (kolor + w miarę budowa) sporo taniej :) A w jakiej wadze kopiłeś te cielęta? Ważyłeś je może?

#356 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:53

Pierwsze kroki w hodowli opasów 200 kg w 3 mce to tylko mięsne cielę przy krówce znam z autopsji :ph34r: :lol:

#357 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:00

Pierwsze kroki w hodowli opasów Kupil bym z 15 sztuk ale zbytnio nie mam gdzie trzymac :unsure: Jesli by bylo tak jak mowisz to by nawet pasowalo.Tylko powiedz mi w jakiej one byly wadze jak je kupowales i czy dawales im jeszcze jakis preparat mlekozastepczy czy juz dostawaly u Ciebie normalne jedzenie?

#358 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:12

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Czytam to co piszesz i aż uwierzyć mi sie nie chce że Dobki takie uczciwe :D Slyszałem od paru ludzi i na Af czytałem że to krętacze ale najwidoczniej sie zmienili :D Ktos opowiadał że jak cielaki przywieźli to całe brudne, z biegunką i ledwo z auta zeszły :D sam miałem jechac do nich ale troche cena mnie przeraziła bo np w turku można kupić naprawde ładne cielaki mieszańce mięsne (kolor + w miare budowa) sporo taniej :) A w jakiej wadze kupiłes te cielęta? ważyłes je moze?

Nie wiem, nie znałem ich wcześniej, ale nie żałuje. Do mnie trafiły jak najbardziej czyste. Dzień później wybiórczo ważyłem i zgadzało się. Najmniejszy miał 85 kg, największy około 105 kg. Z auta to one wyleciały ;-) Bardzo żywe były. Zwracałem na to uwagę, gdyż z doświadczenia innych hodowców słyszałem, że jeżeli źle zniosą podróż (szczególnie na mrozie), będą "pochylone" to nie warto kupować, będę pojedynczo "wywoził do lasu".
Co do biegunek. Może to wpływ stresu, zmiana otoczenia, transport itp. Drugim elementem może być fakt podawanego jedzenia. Byczki pochodzą z różnych gospodarstw. U różnych ludzi jadły różne rzeczy. Jedne jeszcze jadą na mleku, inne już pobierają powoli paszę i to właśnie żarcie może mieć wpływ na biegunkę. Ja już je wyrównałem, wszystkie piją mleko i pobierają paszę. Poza tym szczepienie (około 6 zł/ szt) i po problemie.

Kupil bym z 15 sztuk ale zbytnio nie mam gdzie trzymac :unsure: Jesli by bylo tak jak mowisz to by nawet pasowalo.Tylko powiedz mi w jakiej one byly wadze jak je kupowales i czy dawales im jeszcze jakis preparat mlekozastepczy czy juz dostawaly u Ciebie normalne jedzenie?

Sorry za posta pod postem:)
Waga mniej więcej 80 do 105 z przewagą 100 kg. U mnie dostawały i nawet dalej piją mleko zastępcze dwa razy dziennie+ ciągły dostęp do paszy+ ciągły dostęp do wody. Bez problemu pobierają paszę.
Co do miejsca na trzymanie. Ja znalazłem gościa, który skupuje byczki mleczne do 300 kg za 12zł/kg. Za mięsne płaci ok. 13,5. Zamierzam właśnie do tej wagi trzymać. Nie wiem jakie Ty masz plany, ale grunt bylebyś do wiosny w budynku przetrzymał. Do później jesieni (do 300 kg ;-) ) zdążysz sprzedać :D

#359 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:15

Pierwsze kroki w hodowli opasów Chyba przerobie na wiosnę stodole i kupie jakaś większa ilość byczków. Wkurza mnie to jeżdżenie po jarmarkach i gospodarzach...A najbardziej targowanie się ;[ Czyli wagę maja ładna ;) A w jakim wieku (tak średnio)one są?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:28

Pierwsze kroki w hodowli opasów Po paszportach patrząc to koło 2 miesięcy. Wszystkie z pierwszej połowy listopada. Ale wiecie jak z datami w paszportach bywa :-D
Już próbowałeś jakieś byczki kupić, że masz złe wspomnienia po targowaniu?

Edytowany przez tombar123, 12 styczeń 2011 - 21:09.