luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

tugarin32    1

Moim zdaniem zacznie sie opłacać kiedy rolnicy,- wszyscy, pójdą po rozum do głowy i zaczną sprzedawać duże wyrównane partie bez posredników. Nie wiem może jakieś spółdzielnie, grupy albo coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to nic nie da, u mnie sa tacy posrednicy co dziennie dostarczaja do zakładów miesnych po 100 szt, zaden tam rolnik nie osiagnie takich ilosci, z takim posrednikiem ubojnia sie liczy, nie to co z rolnikiem, taki posrednik to za hf-a dostaje tyle co rolnik za miesnego

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
odwajler

Kolego to się zgadza ,co piszesz ,że pośrednicy trzepią rolników na kasę i zabierają znaczną część zysku należnego rolnikowi .Jedynie grupy producenckie i zrzeszenia ,oraz giełdy na wzór tej już powstałej są naszą przyszłością i zapewnią nam w miarę opłacalną produkcję .Grupy już istnieją producenckie i to nie takie małe bydła opasowego   :) 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfilipek1    8

prawda jest taka nasze byczki piekne ida na eksport za granice a sciagaja do nas syf i nie wiadomo ile chca bo to jest z austri i krzycza a polski byczek jedzie do austrii czy do innego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam czystej rasy jałówki Charolaise i pytanie czy paszport jest dokumentem potwierdzjącym procentowość rasy ?? I jescze jak szukałem w ogłoszeniach to czasami spotkałem że posiada żółtą kartę,  co to za karta?? Sorki może głupie pytania ale nigdy nie zajmowałem sie rolnictwem od strony bydła tylko mechanicznej. Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Rasa na paszporcie to twoj wymysl, jaka chcesz taka ci wpisze, np raz kupilem hf-y a w paszportach mialy MM a innyn razem kupilem czerwone SM i mialy w paszporcie RW albo MS wiec rasa na paszporcie nie ma sie co sugerowac moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dokładnie .Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i w tym biznesie nie ma miejsca na skrupuły .Jak zwierzę jest jakieś podejrzane ,to nie ma co kupować .Tym bardziej ,jak kaszle .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Zależy to od tego ile masz sztuk mamek, oraz czy masz zamiar rozwijac sie w kierunku 100% i dobrego pochodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

Witam. Szukam czystej rasy jałówki Charolaise i pytanie czy paszport jest dokumentem potwierdzjącym procentowość rasy ?? I jescze jak szukałem w ogłoszeniach to czasami spotkałem że posiada żółtą kartę,  co to za karta?? Sorki może głupie pytania ale nigdy nie zajmowałem sie rolnictwem od strony bydła tylko mechanicznej. Z góry dzieki

na tej żóltej karcie masz wpisane pochodzenie  ojciec matka babka , ale i ona nie  daje gwarancji, przy kupnie żądaj od sprzedającego potwierdzenia wpisu do ksiąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupiles    0

Weterynarz zrobi taki test DNA czy specjalistyczne laboratorium?

 

Może i zrobi, ale osobiście obawiałbym się co do jego wiarygodności. Lepiej rozejrzeć się za czymś konkretniejszym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie .Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i w tym biznesie nie ma miejsca na skrupuły .Jak zwierzę jest jakieś podejrzane ,to nie ma co kupować .Tym bardziej ,jak kaszle .

 

A jaką masz pewność że z hodowli pod oceną kupisz czysto rasowe? Często robią krzyżówki z innymi rasami i jak jest zbyt opylają jako czysto rasowe

na tej żóltej karcie masz wpisane pochodzenie  ojciec matka babka , ale i ona nie  daje gwarancji, przy kupnie żądaj od sprzedającego potwierdzenia wpisu do ksiąg

 

A co taki wpis daje nic za kasę wszystko dziś zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mieszanka trawy i koniczyny świeżej  plus 2 kg treściwej na bysia 600 kg to dobry pomysł? Jaką wartość ma sianokiszonka w stosunku do świeżej trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik000    0

Witam. Mam pytanie , czy ktos stosował koncentrat opas 32 z eurolpolu i co o nim sądzicie?. Z góry dzięki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj