Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#2521 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 19:08

prawda jest taka ze i z bydlem tez zrobia to samo co ze swinmi....duzo zciagaja cieląt do opasu z rumuni z łotwy .......to zapycha rynek..a niech tylko sie choroby wpakuja i araby i turki zamkna nam granice chocby z powodu choroby niebieskiego jezyka..........

Rynek nie bedzie tak szybko zapchany bo krowy nie urodza kilku cieląt tak jak w przydpadku świn. Ilość krów tez sie tak szybko nie zmieni, w Polsce nawet spada. Zgodze się ze zagrozic nam może jakas choroba lub jakis chory wymysł rządu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 09:48
  •  

#2522 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2015 - 19:21

w roku 1975 było w Polsce ponad 13 mln szt bydła, dzisiaj jest niecałe 6 mln, jakies pytania ?  :D

obecnie mamy niewiele wiecej bydła niz po 2 wojnie swiatowej, fakt ze wydajnosc mleczna jest nieporównywalna, ale w sferze produkcji miesa wołowego mamy jeszcze duży potencjał do wykorzystania...

Edytowany przez odwajler, 27 grudzień 2015 - 19:43.

#2523 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 20:17

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dokladnie, obecnie bardzo cenia sobie nasza wołowinę kraje zachodnie i na nasz wołowinę jest spore zapotrzebowanie. Tylko zrobi sie problem jak ludzie likwidują krowy z kad bedziem cielęta brać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#2524 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2015 - 20:25

z własnych stad bydła miesnego  ;)

#2525 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 27 grudzień 2015 - 20:46

Rynek nie bedzie tak szybko zapchany bo krowy nie urodza kilku cieląt tak jak w przydpadku świn. Ilość krów tez sie tak szybko nie zmieni, w Polsce nawet spada. Zgodze się ze zagrozic nam może jakas choroba lub jakis chory wymysł rządu...

Wymysł?Obyś  nie wypowiedział tego w złą chwilę...Chyba wszyscy pamiętamy jak nasz obecny rząd głosował ws uboju rytualnego......

Mam tylko nadzieję,że to głosowanie było z tych wielu  "wszystko tylko nie to co chce PO-PSL"

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2526 Share tugarin32

tugarin32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 19:20

Moim zdaniem zacznie sie opłacać kiedy rolnicy,- wszyscy, pójdą po rozum do głowy i zaczną sprzedawać duże wyrównane partie bez posredników. Nie wiem może jakieś spółdzielnie, grupy albo coś.

#2527 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2015 - 19:33

to nic nie da, u mnie sa tacy posrednicy co dziennie dostarczaja do zakładów miesnych po 100 szt, zaden tam rolnik nie osiagnie takich ilosci, z takim posrednikiem ubojnia sie liczy, nie to co z rolnikiem, taki posrednik to za hf-a dostaje tyle co rolnik za miesnego

Edytowany przez odwajler, 28 grudzień 2015 - 19:34.

#2528 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 28 grudzień 2015 - 19:55

Pierwsze kroki w hodowli opasów odwajler

Kolego to się zgadza ,co piszesz ,że pośrednicy trzepią rolników na kasę i zabierają znaczną część zysku należnego rolnikowi .Jedynie grupy producenckie i zrzeszenia ,oraz giełdy na wzór tej już powstałej są naszą przyszłością i zapewnią nam w miarę opłacalną produkcję .Grupy już istnieją producenckie i to nie takie małe bydła opasowego   :) 

I love salsa

#2529 Share mfilipek1

mfilipek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 01:07

prawda jest taka nasze byczki piekne ida na eksport za granice a sciagaja do nas syf i nie wiadomo ile chca bo to jest z austri i krzycza a polski byczek jedzie do austrii czy do innego kraju

#2530 Share pepcio19891015

pepcio19891015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 22:06

Witam. Szukam czystej rasy jałówki Charolaise i pytanie czy paszport jest dokumentem potwierdzjącym procentowość rasy ?? I jescze jak szukałem w ogłoszeniach to czasami spotkałem że posiada żółtą kartę,  co to za karta?? Sorki może głupie pytania ale nigdy nie zajmowałem sie rolnictwem od strony bydła tylko mechanicznej. Z góry dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2531 Share antoni69

antoni69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 08:19

Pierwsze kroki w hodowli opasów Rasa na paszporcie to twoj wymysl, jaka chcesz taka ci wpisze, np raz kupilem hf-y a w paszportach mialy MM a innyn razem kupilem czerwone SM i mialy w paszporcie RW albo MS wiec rasa na paszporcie nie ma sie co sugerowac moim zdaniem

#2532 Share pepcio19891015

pepcio19891015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 20:34

To tak troche słabo jak każdy może wpisać w paszport to co chce;p

#2533 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 25 marzec 2016 - 21:27

Dokładnie .Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i w tym biznesie nie ma miejsca na skrupuły .Jak zwierzę jest jakieś podejrzane ,to nie ma co kupować .Tym bardziej ,jak kaszle .

I love salsa

#2534 Share pepcio19891015

pepcio19891015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 18:41

A jaka jest opłacalność mieć bydło pod ocena?

#2535 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 18:57

Zależy to od tego ile masz sztuk mamek, oraz czy masz zamiar rozwijac sie w kierunku 100% i dobrego pochodzenia. 

#2536 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 22:19

Witam. Szukam czystej rasy jałówki Charolaise i pytanie czy paszport jest dokumentem potwierdzjącym procentowość rasy ?? I jescze jak szukałem w ogłoszeniach to czasami spotkałem że posiada żółtą kartę,  co to za karta?? Sorki może głupie pytania ale nigdy nie zajmowałem sie rolnictwem od strony bydła tylko mechanicznej. Z góry dzieki

na tej żóltej karcie masz wpisane pochodzenie  ojciec matka babka , ale i ona nie  daje gwarancji, przy kupnie żądaj od sprzedającego potwierdzenia wpisu do ksiąg

#2537 Share przemekhodowca

przemekhodowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 11:37

test dna 200 złotych i masz pewność cenny nie jestem pewny ale jak kupowałem byka tyle kazali do płacić 

#2538 Share pepcio19891015

pepcio19891015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 12:38

Weterynarz zrobi taki test DNA czy specjalistyczne laboratorium?

#2539 Share pupiles

pupiles

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 09:41

Weterynarz zrobi taki test DNA czy specjalistyczne laboratorium?

Może i zrobi, ale osobiście obawiałbym się co do jego wiarygodności. Lepiej rozejrzeć się za czymś konkretniejszym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2540 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 09:53

Dokładnie .Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i w tym biznesie nie ma miejsca na skrupuły .Jak zwierzę jest jakieś podejrzane ,to nie ma co kupować .Tym bardziej ,jak kaszle .

A jaką masz pewność że z hodowli pod oceną kupisz czysto rasowe? Często robią krzyżówki z innymi rasami i jak jest zbyt opylają jako czysto rasowe

na tej żóltej karcie masz wpisane pochodzenie  ojciec matka babka , ale i ona nie  daje gwarancji, przy kupnie żądaj od sprzedającego potwierdzenia wpisu do ksiąg

A co taki wpis daje nic za kasę wszystko dziś zrobią