Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#2501 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 14:55

zgadzam sie

ale weź taki rok niekorzystny jak ten i cały misterny plan w pi...du

takie anomalie też należy uwzględnić bo z ręką w nocniku nie sztuka sie obudzić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 09:54
  •  

#2502 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 16:09

1 ha qq daje powiedzmy 40 ton masy, karmiac cały rok qq na 1 ha mozna utrzymac 5-6 opasów, czyli na 70 ha utrzyma 380 szt, ale słoma i tresciwa z zakupu

Z choinki się urwałeś? A gdzie wymogi dywersyfikacji i zazielenienie spełnisz?

#2503 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 grudzień 2015 - 18:31

a widzisz o tym zapomniałem, bo nie władam tak duzym areałem, ten przykład pokazuje ze rolnik na swojej ziemii jest nikim bedac w UE, albo dopłata i robisz jak my ci kazemy albo kasy brak

no to moze nam kolega BARAKI wytłumaczy jak wybrnie z tej sytuacji, skoro zamierza siac 70 ha kukurydzy w monokulturze

Edytowany przez odwajler, 22 grudzień 2015 - 18:51.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#2504 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 22 grudzień 2015 - 19:52

Dlaczego samobójstwo? Co do paszy to i tak co roku wszystko obsiewam kukurydzą, zostawiam tylko tyle na inne uprawy zeby spełnic wymogi dywersyfikacji, różnica tylko w tym czy zbiore to na ziarno czy kiszonke. Teraz tez wszystko idzie na pasze dla trzody.

Nawet gdybym nie miąl swojej kasy to biorąc kredyt i kupując we wrześniu 400szt odsadków za 1,2mln teoretycznie przy intensywnym żywieniu po roku mógł bym juz sprzedać i zarobic 1000/szt Odsetki to jakies 84tyś czyli jestem 300tyś do przodu. Problemme może byc tylko spadek cen, trudno przewidziec co będzie za rok, teoretycznie wołowina nie powinna tanieć, jest też możliwośc ekxportu ale pozosatje jeszcze ryzyko kursowe, jak by zł umocnił sie w między czasie o 50gr to myślę że z zarobku nici albo i dokładka.

Dlatego chyba raczej wybiorę krowy mleczne, futrowanie praktycznie to samo, dochodzi tylko dojenie a zarobek chyba pewniejszy.

to już kolejny suuper pomysł?Krowy mleczne??Powodzenia tam to dopiero jest się  uwiązanym....

Futrowanie to samo co opasa??? 

Poproś rodziców żeby zabrali Ci kompa bo w głowie miesza, że ho ho.............

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2505 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 22 grudzień 2015 - 19:58

zgadzam sie

ale weź taki rok niekorzystny jak ten i cały misterny plan w pi...du

takie anomalie też należy uwzględnić bo z ręką w nocniku nie sztuka sie obudzić

To samo koledze z wielkimi ambicjami pisałem i uwzględniłem w jego planie komornika ,bo można szybko popłynąć topiąc tyle kasy .

I love salsa

#2506 Share baraki

baraki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 21:56

no to moze nam kolega BARAKI wytłumaczy jak wybrnie z tej sytuacji, skoro zamierza siac 70 ha kukurydzy w monokulturze

Przeciez napisałem że mam 70 ha + 20 dzierżawy więc w sumie 90, jak bedzie mało to w mojej okolicy nie problem złapac kawałek jakiegos piachu dla sztuki, zresztą z tego całego zazielenienia to nie sa aż takie pieniądze zeby się tym przejmowac.

To samo koledze z wielkimi ambicjami pisałem i uwzględniłem w jego planie komornika ,bo można szybko popłynąć topiąc tyle kasy .

Człowiek może wyjść na podwórko przewrócic się i enie wstać, i to tez trzeba w planie uwzglednic!

Prowadze samodzielnie gospodarstwo już kolo 20 lat, zaczynałem od 15 ha V klasy gleby z czego do uprawy sie nadawało 9 reszta to były nieuzytki zarośnięte 15 letnią olszyną, z walącymi się budami, tak ze nie musi mi nikt tłumaczyć co to jest ryzyko, póki się dało rozwijalem gospodarstwo na bazie świń ale obecnie widze że ten kierunek zmierza w ślepą uliczkę i dlatego szukam czegos innego.

#2507 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 grudzień 2015 - 21:58

ile hodujesz/hodowałes swin ? ruszt czy sciółka ?

moze tucz kontraktowy ?

Edytowany przez odwajler, 22 grudzień 2015 - 22:01.

#2508 Share baraki

baraki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 22:15

60 loch naima w cyklu zamknietym, stado spf, zaczynałem na slomie, stopniowo przerabialem na ruszt, najpierw porodowka, pózniej odchowalnia, potem lochy, na końcu tuczniki , od 2 lat mam juz wszystko na pelnym ruszcie.

Tucz kontraktowy to dla mnie za mało ambitne zajęcie, chyba ze jako dodatek do innej działalności żeby budynek nie stał, to jest niewolnictwo a nie rolnictwo.

#2509 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 grudzień 2015 - 22:41

a w moich stronach buduja nowe chlewnie czesto pod tucz kontraktowy i to na kreche, takie wariaty ...

#2510 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 23:03

60 loch naima w cyklu zamknietym, stado spf, zaczynałem na slomie, stopniowo przerabialem na ruszt, najpierw porodowka, pózniej odchowalnia, potem lochy, na końcu tuczniki , od 2 lat mam juz wszystko na pelnym ruszcie.

Tucz kontraktowy to dla mnie za mało ambitne zajęcie, chyba ze jako dodatek do innej działalności żeby budynek nie stał, to jest niewolnictwo a nie rolnictwo.

dlaczego chcesz zmienić profil produkcji? jeżeli w trzodzie siedzisz od 20 lat i jesteś w tym dobry to nie lepiej zwiększyć stado o 100% ?

przecież pieniądze które chcesz zainwestować w bydło pochodzą z produkcji trzody?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2511 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 23 grudzień 2015 - 07:40

prawda jest taka ze i z bydlem tez zrobia to samo co ze swinmi....duzo zciagaja cieląt do opasu z rumuni z łotwy .......to zapycha rynek..a niech tylko sie choroby wpakuja i araby i turki zamkna nam granice chocby z powodu choroby niebieskiego jezyka..........

#2512 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 07:58

waldus11 pieniądze zapewne są  z wygaszania produkcji.. Sprzedajesz lochy + tuczniki i nie inwestujesz w kolejne odchowanie tuczników i kasa zostaje..

Edytowany przez jarekmalina, 23 grudzień 2015 - 07:59.

#2513 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 16:01

Tucz kontraktowy w mojej okolicy to jak mówią "farmerzy" żyła złota miód i choinka. Stawiają chlewnie po np 2.5tyś do tego maja krowy nie bagatela po 70 dojnych i mówią że się im opłaca jak cała kasę z krów ładują w te świnie których cena płynie jak śniętych ryb w dół. Widziałem gospodarstwo pod  Bierzuniem . Obora krowy około 50 dojnych plus młodzież, brojlery kurnik 1 i 1 tuczarnia to u jednego rolnika może on coś wygra bo złapał się trzech gałęzi i zawsze któraś wypali ale bogactwa tam nie widziałem tylko budynki ( i pracy w grom). JA tez miałem trzodę nie dużo bo małe gospodarstwo było 6 macior i odchowywałem do dużych pamietam jak dziś cena była 2.8 zł wtedy nie starczało nam na chleb i od tamtej pory tylko krowy i opasy i żyje mi się lepiej rano wstaje mam dużo pracy ale starcza na potrzeby a człowiek przez to i zdrowszy i szczęśliwszy.

#2514 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 grudzień 2015 - 16:51

Bieżun i okolice to zagłebie kurników i trzody chlewnej, sa tacy co maja i po 100 kurników, po 20 tys swin itd a długu jeszcze wiecej niz to wszystko warte  :D

#2515 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 19:53

tak patrząc na rozsądne odpowiedzi niektórych użytkowników to widzę że nie potrzebnie daliśmy się wciągnąć w rozmowę bez sensu. Nie da rady wykarmić tylu sztuk na takim mały areale. I jak cena bydła spadnie a świń będzie wyższa to się z powrotem przeniesie i znowu będzie inny temat do rozmów :)

#2516 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 25 grudzień 2015 - 22:12

A to mała ciekawostka .

153199_91054845321923490558.jpg?w=630&ne

I love salsa

#2517 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 25 grudzień 2015 - 23:54

Co to za ciekawostka? Bo nie kumam.

Edytowany przez Piotrek1975, 26 grudzień 2015 - 14:20.

#2518 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 10:06

Pewnie krowy szkolone przez Bear Gryllsa i za chwilę uzupełnią niedobory białka

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#2519 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 10:18

Ja ja tak czytam to nic sie nie opłaca i najlepiej to iść do Mopsu albo narobić dzieci bo kaczyński po 5 stów bedzie płacił. Ma chłopak pomysł, ma warunki to niech działa. Ja jak zaczynałem to też sasiedzi się w głowę pukali jak można bydło cały rok na pastwisku i nie doić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2520 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 18:37

Pierwsze kroki w hodowli opasów Wogole nie opłaca sie nic, i nikomu, a każdy tylko powiększa stado i wogole, tak jak i transport nie opłaca sie paliwo drogie a za kawałek na transport aut dokupuje. Każdy musi spróbować o własnych siłach a przekonać się na własnej skórze jak to z tym wszystkim jest.