Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 14 październik 2015 - 08:13

Przy 8 złotych to już coś jest, choć i tak rewelacji by nie było bo koszty wysokie. Ostatnio jak sprzedawałem to były po 7-7,2 zł/kg za dobrego mięśniaka bo za słabsze to od razu poniżej 7zł. Jeszcze nie dawno bez dopłat jak się sprzedało około 10 sztuk na rok to jakaś kasa była a niedługo to pewnie z 30 sztuk + dopłaty będzie ciężko dobry pieniądz wyciągnąć. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 23:07
  •  

#2442 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 14 październik 2015 - 19:47

Właśnie o te dopłaty wszystko sie rozbija...........tylu co teraz jest skoczków na opasy to aż głowa boli

Wiecie Panowie kto na tym straci??? My czyli ci którzy się trudnimy opasem naprawdę a nie dlatego, "że jest dopłata"

u nas w gospodarstwie opasy są od czasów dziadka i będą dalej.... po prostu już tak  mam gospodarstwo ustawione i ............ 

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2443 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 14 październik 2015 - 20:41

trzeba będzie przeczekać jeśli się nie znają na opasie to szału nie będą mieli o ile paszy im starczy. A dopłaty nie tylko do bydła przecież były :) a i ostatnio w okolicy cielaki potaniały więc może aż tyle opasów nie będzie za 2 lata :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#2444 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 14 październik 2015 - 20:52

Socjal unijny w dopłacie do bydła , niestety nie wypalił dlatego uderzyli w nas wszystkich .Po to to było zrobione żebyśmy mieli g nianą cenę w skupie . To się im udało ,dlatego mam gdzieś ich dopłaty niech sobie je wsadzą . 

#2445 Share mfilipek1

mfilipek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 październik 2015 - 21:23

po 8 u was???? Żartujecie??? Koło mnie jak naprawdę dobry byk to i po 8.50zl/kg dają :o 

#2446 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 14 październik 2015 - 21:44

A u was po ile płacą? Tzn nie wiem czy to twój ojciec czy brat a może ty się zajmujesz skupem?

#2447 Share mfilipek1

mfilipek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 październik 2015 - 07:16

brat ma firme od 5lat byki na ta chwile placi do okolo 8.50kg jak jest naparwde dobrej budowy

#2448 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów

Napisany 15 październik 2015 - 18:22

Panowie na odległość cena zawsze wysoka gorzej na miejscu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#2449 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 październik 2015 - 06:48

po 8 u was???? Żartujecie??? Koło mnie jak naprawdę dobry byk to i po 8.50zl/kg dają :o

brat ma firme od 5lat byki na ta chwile placi do okolo 8.50kg jak jest naparwde dobrej budowy

Podaj namiary  na  braciszka-  to  sprawdzimy ile płaci .

O ile w ogóle  masz  brata  , a  on  skupuje  bydło ...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#2450 Share mfilipek1

mfilipek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 październik 2015 - 07:49

Zadzwoń jak nie wierzysz 798692532 Mariusz Filipek

Masz mariuszd93 i nie bądź taki mądry zadzwoń i się dowiedz jaka cena jak nie wierzysz!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów

Napisany 16 październik 2015 - 13:55

@mariuszd93 przez telefon już jak pisalem wcześniej obiecać można cuda a po przyjeździe a to za mały/za duży....a to znowu bądź co innego..........znamy takich bajkopisarzy 

NO chyba,że rzeczywiście "DAJE" 8,5,-na fakturze ale nie przelewa kasy :P  :P  :P

3000 postów

#2452 Share mfilipek1

mfilipek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 październik 2015 - 18:02

jak dzwoni rolnik mam pieknego byka jedziesz patrzysz a on z testem ladny na hf co nie to wiadomo jaka cena daj dobry towar to i cena dobra

#2453 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 10:44

u jednego kupi za 6,50 zł, a za płotem za cięższego i ładniejszego byka proponuje już 5 zł i stawia typa pod ścianą...

kombinują też na wadze - mają piloty obniżające wagę o 50 kg. wciśnie raz - waga idzie 50 kg w dół, przy wielkiej sztuce wciska 2 razy i 100 kg w dół. trzeba mieć własną wagę, aby w ch... nie zrobili.

znajoma sama została w obejściu, handlarz przyjechał - nie chciał nawet wagi rozstawiać - 350 kg mówi. ona zważyła na swojej - 510 kg zrobiło się...

#2454 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 12 grudzień 2015 - 21:47

U mnie jest waga elektroniczna to mogą sobie pomarzyć o naciskaniu pilota .To samo ma się do zbiorników na wodę .Czy mają jeszcze inne triki ?

I love salsa

#2455 Share baraki

baraki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 23:06

Zamierzam się przestawić z trzody chlewnej na bydło opasowe. Mam 70ha własnego pola, do tego ze 20 dzierżawy, klasa głownie 5, troche 4 śladowe ilości 3, w tym około 10ha łąk nadrzecznych. Do tej pory co roku uprawiałem około 60-70 ha kukurydzy z przeznaczeniem na ccm dla trzody przy  średnim plonie mokrego ziarna około 9 ton.

Pytanie do praktyków: ile moge max na tym areale utrzymać opasów tak żeby przynajmiej objetościówka była z własnego ggospodarstwa?

Np według norm podają 10kg kiszonki z kukurydzy dziennie + sruta sojowa , a wiec teoretycznie zakładajac plon kukurydzy 40ton masy z ha mógłbym samą kukurydza wyżywić 600szt.

A jak to widzicie w praktyce?

Sprawdzałem jak minimalna powiezchnia budynku jest potrzebna na jedną sztukę i wychodzi na to ze jest to od 1,5 do 2m dla wiekszych sztuk, czy to jest optymalnie? Czy lepiej dac wiecej?

Jaki typ budynku polecacie dla stada około 500-600szt?

#2456 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 19 grudzień 2015 - 23:20

To kolego poleciałeś po całości .W razie jakiejś draki to jest po Tobie i Poznasz komornika .Jak wstawisz 100 sztuk i nabędziesz doświadczenie to zwiększaj ,jak czujesz się na siłach .Już nie wspomnę o suszy w razie się nasili to leżysz i kwiczysz .Przy większej ilości ,co chwila coś wyskoczy ,a to biegunka ,a to płuca etc .Znam gościa ,co kupuje odsadki i co rok sprzedaje 200 byków na rzeź .Ma 100 ha pola 5i 6 klasa ,gdzie sieje tylko kukurydzę  na kiszonkę .Do tego dokupuje całą paszę treściwą i sianko .Siana kupuje ok 3000 tyś kulek :-)

I love salsa

#2457 Share baraki

baraki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 00:08

A co ma do tego komornik? Szykuje pasze, kupuje zwierzęta i tyle, nie wspomiałem ze będe brał na to kredyt, poprostu zlikwiduje trzodę i za  pieniądze które teraz tam się obracaja kupie cielaki, pytanie tylko jaka obsada, żeby paszy nie brakło. Suszy się bardzo nie boję bo mam pola w wieszosci podmokłe.

#2458 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 08:02

Kolejny marzyciel bez doświadczenia, praktycznie bez zaplecza 600szt-życzę powodzenia

3000 postów

#2459 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2015 - 08:05

to jak trzode zlikwidujesz to juz nie wydołasz na opłaty...trzoda szybszy obrót..ceny nie ma ale raz górka raz dołek..napełnia tobołek..bydlo za wolny obrot i wiem ze ciezko.....do chin trzoda moze pojdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 20 grudzień 2015 - 08:37

Kup mieszkania ze 3 w mieście jak masz tyle hajsu i wynajmuj:)

a tak na serio to odsadki kupuj a nie cielaki przy takich ilościach,i to byś musiał kupować co jakiś czas np co 2 miechy partię,z reszta za duże gospodarstwo żeby tak pierdzielic na forum co i jak

Edytowany przez bobienko, 20 grudzień 2015 - 08:47.