luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

Jelcz    3

Dziękuje za doradę.Z młótem nie będzie problemu raczej.A tak co jeszcze polecacie może z koncentratów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

glimel albo melasa polewana na paszę też poprawia apetyt, no i premiksy witaminowe


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jak myślicie dziś zamówiłem melasę 0, 70zł za kg ilość około 1200kg 7, 8 MJ energi dobra to jest cena na ten towar czy są tańsze ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mi się wydaje dość tanio za melasę a ile dajesz jej na sztukę na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

W tym tyg ma przyjechać jeszcze niewiem ile będę tego dawał ale gdzieś koło0, 5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Firmy szczeże nieznam i niewiem z kąd jest poprostu na giełdzie się ogłaszali kupiłem śr rzepakową odnich po żniwach i zadzwoniłem donich zapytać o cenę śr. a oni mi melasę zaproponowali że mają w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

karol ,jakie dajesz witaminy i czy dajesz taki rzepak zwykły czy śrutę.

Daje univit kupuje w wiaderkach po 10kg ma bardzo ładny zapach a mieszam ze śrutą rzepakową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam ile kg kiszonki z kukurydzy dajecie na jedną sztukę masa około 500kg??

 

daję do tego jeszcze ok 2-3kg śruty i sianokiszonka. Chodzi mi o jeden odpas np. rano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychunt    1

Czy jest możliwe zdejmowanie i ponowne zakładanie tych samych kolczyków u bydła ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5
Napisano (edytowany)

@krzychunt jest taka możliwość jeśli masz potrzebny do tego sprzęt :D

Edytowano przez SAMIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

zamów d*plikat i po problemie lub zagadaj z kimś kto handluje cielakami oni mają patenty na zdejmowanie i ponowne zakładanie kolczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

są już na rynku dostępne rozkolczykownice a w czym masz problem obetnij kolczyk są dostępne same szpice zakłdasz na jeden kolczyk w kolczykownicę i kolczykujesz jak byś go pierwszy raz zakładał bo to raz zerwie kolczyk i mu się zakłada nikt na to nie zwraca uwagi oczywista sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WISNIAPOL    0

Kupujesz takie podkładki, obcinasz stary kolczyk, dajesz podkładkę i na nowo kolczykujesz. Trzeba tylko uważać żeby nie przyciąć za krótko, bo potem spadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiecie co, takie przekładki kolczyków to zwykłe oszustwo, spotkałem się z tym jak jeden gostek sprzedawał zwierzę niepewnego pochodzenia . Chyba nikt z Was nie chciał by mieć nic wspólnego z takim procederem , więc zamiast kombinować lepiej pilnować obowiązku znakowania zwierząt zgodnie z prawdą.

Mam nadzieję że wszystkich stać jeszcze na uczciwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychunt    1

Pytałem z ciekawości czy jest taka możliwość . Jak się ma większą ilość bydła to łatwo o pomyłkę przy kolczykowaniu małych cieląt. Niekiedy zdarza się że kolczyk potrafi przez dziurę w uchu u bydła wylecieć cały nie zrywając się . To później by można jeszcze raz taki założyć. Nie miałem na myśli żadnych oszustw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
Napisano (edytowany)

Rozumiem gdy zwierzę zgubi oba kolczyki to zamawia się d*plikat i ponownie kolczykuje. Tyle że autor pytania chcę zdejmować i ponownie zakładać kolczyk. Przynajmniej tak to zrozumiałem. Osobiście podzielam zdanie mojego przedmówcy.

Edit: autor pytania wytłumaczył o co kaman:-D

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj