luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

SAMIK    5

Tak chodzilo mi o kostki, opasy utrzymuje na głebokiej sciólce, 15kg na kojec

 

pioter

 

tak w ciagu 6 miesiecy mialem sztuki od 300 do 350 kg

Mo ojciec zajmuje sie skupem i sprzedazą cielat nie wiem w jakim sa wieku ale przecietnie maja od 90-100 kg sa i wieksze jesli uda mu sie tanio kupic przewaznie Limousiny i Simmentalery sa i HF-y CB krzyzówki z miesnymi i Charolaisy . Te byki sprzedalismy u kumpla ojca ktory ma ubojnie i sprzedaje półtusze gdzies pod Krakowem

Na tucz kontraktowy mielismy ochote ale po przemysleniu nie skorzystalismy z oferty.

Ja mysle ze jesli masz kase zeby zainwestowac to za wlasne pieniadze kup sobie cieleta a pozniej mozesz sprzedac gdzie ci bedzie pasowalo, a jak podpiszesz umowe to juz jestes zobowiazany do tych zakladów

 

POZDRO :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jakbym miał pieniądze... <_< u mnie z ciletami jest juz jakiś czas problem.3 tyg kosztują HF 650 zł, CB 700, a mieszaniec 800 zł.mało tego przy sprzedarzy po 24 m-cach różnica w cenia za sztukę jest nawet 1000zł, także wydaje mi się że warto kupić trochę lepszego cielaka...

 

dzisiaj przyjechało 12 szt simmentalera i 8 krzyzówki simmentaler z limousin. narazie 20 szt zobaczymy co dalej...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac28    0

Super w końcu sie coś ruszyło. Powiedz skąd bierzesz cieleta w takiej ilości? i jak mozesz to wrzoc pare zdjec. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

umowa z ubijnią Sokołów a cielęta przyjechały z rzeszowskiego...zdjęcia najpierw muszę porobić.może jutro będą <_<


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

jak juz bedziesz mial jakies spostrzezenia co do tych cielat to napisz...tzn. jak sie jedza,jak ze zdrowotnoscia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wczoraj minęło 3 tyg jak przywieźli cielęta.po dwóch tyg były odsadzone od mleka, ale troche za szybko...najgorsze sa biegunki ;) trochę dałem ciała z mlekiem bo najpierw tata kupił jakies najtańsze...nie wiem co go skusiło...później kupiłem sano i było lepiej, ale i tak kilka sztuk ma do tej pory i nic nie pomaga...ogólnie to większośc cieląt chodziła przy krowie i cięzko je przyzwyczaić na stała paszę.

 

zdjecia dzisiaj wrzuce.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
@SAMIK

 

to te 350kg uzyskałęś w 6 m-cy???

do jakich zakładów sprzedawałeś byki po 5,5 i jakiej rasy były???

gdzie zaopatrujesz się w cielęta i w jakim wieku???

 

co myślicie o tuczu kontraktowym???mam okazję wziąś na umowe 20 cielaków (simental) w wadze 100 kg i opasać je do 24 m-cy...ubojnia daje 3 % więcej, sprzedaż WBC, a cena jest z dnia sprzedaży.

Napisz cos wiecej o tym tuczu?? Tzn. kto wyklada kase na cieleta??Po ile wychodza??Czy dokladnie po 24 miesiacach trzeba sprzedac? I z tego co widzialem na fotkach to sa simentale i chyba polskie czerwone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

@pioter Nie myslales kiedys,zeby zebrac pare osob i samemu przejachac sie po cieleta np. w rzeszowskie,zeby ominac zarobek posrednikow i aby byla mozliwosc wyboru na miejscu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

juz nawet miałem jechac w lubelski (mam tam rodzinę) po cielaki ale mam tylko przyczepkę za samochód i 3 szt na taką droge to max.z tej partii 20 szt to nawet nie było w czym wybierać bo wszystkie były jednakowo ładne :P , jedynie moznaby wybrać jedną wagę,bo tanio wychodzą po 80 kg i u cielaków które wazą ponad 110kg kazdy kg powyżej 110 jest za darmo, bo tam skupują tylko do 110kg :P

 

cielaki kupiłem za pieniądze zakładu, ale zakład chce coś w zastaw potwierdzone notarialne.

 

te dwa co stoją na zdjęciu to są z krotoszyna, a polska czerwona jest niby krzyzówka z limousine


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja jak narazie to mam pelen stan,ale moze kiedys uda nam sie zgadac i zalatwi sie jakis transport to wzieloby sie chociaz ze 40 sztuk. Ja tez mam mala przyczepke bo takich wiekszych po 100kg to wejdzie max z 5 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

odnosnie biegunki to sprobuj normalnych srodkow przeciw biegunce takich z apteki u mnie pomaga ostateczne ugotuj kore debowa i zamiast wody do mleka dawaj ten wywar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

czy stosujecie dla opasow koncentraty sano? jak sie spisują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja żadnych koncentratów nie stosuję, dla 15 byków jest to nieopłacalne. Za dużo trzeba dokładać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

to jak karmisz swoje byki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
to jak karmisz swoje byki

Daje im sianokiszonkę, kiszonkę z kukurydzy i wysłodki oraz śrut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

Ja zamierzam trzymac 10 -15 byków na 10 ha ziemi i 4,5 łak od sasida wezme lisci od buraków z 2 ha i siana i zarcia beda mialy w ryj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

To spokojnie dasz rade wyżywić . Jak ja dam rady wyżywić około 15-18 sztuk bydła mięsnego (jałowizna i byki) z 10 ha w tym 6,5 ornych (2-4klasa) i 3 z hakiem łąk 2 klasa :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ja zamierzam trzymac 10 -15 byków na 10 ha ziemi i 4,5 łak od sasida wezme lisci od buraków z 2 ha i siana i zarcia beda mialy w ryj

U nas sąsiad też trzyma tyle sztuk... ma on 6ha, w tym 3ha łąk... też bierze liście, i ma troche wyslodków i kukurydzy... zawsze jakoś wyżywi, nawet mu zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

To widzę że nawet zapasu mi zostanie :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

To zalezy od wielu czynników (ilość łąk , ornych , klasa ziemi). Musisz sie liczyć z tym ze aby uzyskać te 800kg to musisz trzymać ok.2 lata takie opasy a wiec jesli chcesz kupować co roku młode cielaki (zeby mieć co roku dochód) to ilość opasów bedzie mniejsza.Wedlug mnie to tak 15 do 20 cielaków co rok mozesz kupić i takim sposobem bedziesz miał od drugiego roku co rok ok. 30- 40 sztuk cielaków i tych starszych (ale moge sie mylić) :P

A tak wogole to po ile chodzą takie cielaki 2 tyg. i takie roczne 300kg?? Jak byś mógł to napisz w jakim woj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj