luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

krzysiek79w    31

Piotrek tobie padła ta sztuka bo musiałeś nie wyłapać wcześniej z dzień lub dwa i infekcja poszła zbyt daleko przy 39,9podajemy antybiotyk a 40 stopni to nie powód do upadku oczywiście w porę wyłapana sztuka,normalna temperatura to 38,5do 39,5 dopuszczana do 39,8 powyżej leczymy.biegunkę powoduje wirus bardzo prawdo podobnie że BVD ale mamy już nowy Schellenberga odchody są rzadsze żółte i sierdzą zgniłymi jajami po tygodniu samo minie nie kombinujcie z paszą bo to nie jej wina.damian40000 grypa to troszkę inaczej się zaczyna zmniejsza się pobieranie paszy potem zaczynają łzawić oczy (łza zostawia po sobie ślad )i są czerwone potem jest kaszel i gorączka lub odwrotnie no i wydzielina z nosa śluz bezbarwny.temperaturę mierzcie elektronicznym termometrem jest szybszy i mieści się w normie błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

No i takie odpowiedzi lubie.

Są wyraźnie i przejrzyste.

A nie tak jak w innych tematach np. zywienie cieląt. piszą ja daje 4l/dzień a drugi 3l/dzień mogliby napisać w jakich miesiącach i ile dają a nie tylko ze 3l/dzień

Takie odpowiedzi są najlepsze jak pisze kolega JPH2 a nie temat ciagnie się na 30 stron.

 

 

Dzięki i pozdro koledzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Krzysiek79w Mógłbyś mi powiedzieć dokładnie jak postępujesz z cielakiem po przywiezieniu np po kolei 1-2 tyg . chodzi mi o żywienie szczepienia no i czy ty podajesz mlekopan cielakom ? Chodzi mi tez o to czy np nie mogę od razu przejść na wodę boję się czy od razu będą piły . proszę powiedz mi w miarę szczegółowo jak ty postępujesz z cielakiem w te pierwsze dni i tygodnie jaka paszę im dajesz ? kupiłem cielaki i one nie chciały mi pić w ogóle ani mleka ani wody . a też nie wiedziały co to jest pasza nie wiedziały jak ją jeść to jest normalne? Proszę o odpowiedź

A może ty wiesz czy jest jakiś inny sposób robienia kiszonki z QQ niż w silosie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

nie, trzeba specjalną dyskówkę kupić z rozdrabniaczem .weź trochę poczytaj! normalnie kosisz sieczkarnią i jest do tego specjalna prasa która robi to w rolkę jak kiszonkę z trawy czy wysłodki oczywiście bardzo droga prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

barti212121 poczytaj moje posty tam jest wszystko szczegółowo napisane nie bardzo chce mi się pisać kolejny raz tego samego.tak na szybko co się dzieje jaki wiek waga jak się zachowują co robią zaglądają w ogóle do koryta jak z sianem jedzą jaką pasze dajesz więcej informacji mogę Ci pod powiedzieć ale jasnowidzem nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

No niestety muszę przyznać że wtedy nie zauważyłem w pore i było po wszystkim.

 

JHP2 SORY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

@mickas092 Sory kolego ale nie umiesz czytać czy jak? Widziałeś tam znak zapytania (?) Czy ja coś napisałem ze będę tak robił? Tylko się zapytałem jak to się robi bo nie jestem w temacie więc nie wiem po co twoje komentarze.

 

 

@krzysiekfarmer5 dzięki za ten filmik już teraz wiem jak to sie robi. To jest w polsce? W Polsce już tak ktoś robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/nowa-technologia-kiszenia-kukurydzy-a-wydajnosc-mleczna,32115.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Hehe jeżeli to ten sam Jagła, o którym myśle to mieszka ode mnie jakieś 15km. Nawet nie wiedziałem, że takie bajery stosuje u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mickas092 Sory kolego ale nie umiesz czytać czy jak? Widziałeś tam znak zapytania (?) Czy ja coś napisałem ze będę tak robił? Tylko się zapytałem jak to się robi bo nie jestem w temacie więc nie wiem po co twoje komentarze.

 

 

@krzysiekfarmer5 dzięki za ten filmik już teraz wiem jak to sie robi. To jest w polsce? W Polsce już tak ktoś robi?

 

pewnie robią w bednarach w 2010roku był pokaz tej prasy i całkiem sprawnie to szło ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ciekawe czy w kraju ktoś robi usługi taka maszyna do robienia kukurydzy w bele i jaki jest koszt.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Cena produkcji jednego balotu to 35 zł. W cenie zawarty jest koszt siatki, folii, paliwa i marża firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dentka, umiemy czytać ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

@Wacek21 ( Na początek powiem tyle do ciebie) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:, a teraz powiem że chyba ty nie umiesz czytać.

NIe widziałeś że user damian40000 pytał się ile taka usługa kosztuje? Wyśmiewać się to wy umiecie ale żeby dobrze przeczytać to już nic nie umiesz. Najpierw przeczytaj dwa razy zanim napiszesz taki post. :) :) To na tyle. Pozdrawiam cię kolego. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj