luk

Pierwsze kroki w hodowli opasów

Polecane posty

dentka17    5

dymas@ zależy jaka klasa ziemi :rolleyes:

mario@ kiszonke z qq zastąp Srutą zbożową, jęczmien pszenżyto owies lub mieszanka. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy próbował ktoś z was zasiać kukurydzę na kiszonkę w poplonie po jęczmieniu ozimym?? czy kukurydza da radę urosnąć do odpowiedniej wysokości i czy to się opłaci?

czy lepiej zasiać jakąś mieszankę zbóż z motylkowymi i zawinąć w bele??


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Moim zdaniem to lepsza byłaby mieszanka, choc trudno orzec. W zeszłym roku gdybys posał po jeczmieniu ozimym to miałbys super kukurydze, bo bylo dosc wody. Niestety nie widaomo co bedzie w tym roku, bezpieczniej byloby zasiac mieszanki


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jeśli kuku będzie miało bardzo niskie FAO to myślę że może się udać ;) Ale to też bardzo dużo zależy od roku... ;) Jest ryzyko jest zabawa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko jak zasieję kukurydzę i będzie mało opadów to będzie lipa, bo nie urośnie i tylko pieniądze stracone na materiał siewny, a mieszanka chyba jakaś tam urośnie chyba :huh:


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Kolego powyżej, ja do mieszałem w stosunku 30% łubinu i 70% owsa. Myślę że będzie na styk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter83    0

Koledzy ile potrzeba samej śruty na jednego byka w skali roku?Dodam że siana mam do oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter83    0

Będę dawał swoją.A mogę prosić o skład procentowy?Dodam że posiadam żyto,jęczmień,owies i pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

pszenżyto 40%

owies 30%

żyto 20%

soja i śruta rzepakowa oraz witaminki 10%

 

 

albo

 

 

 

Ja 800kg paszy tak przyrządzam;

-250kg śruty pszenżytniej

-150kg śruty pszennej

-100kg śruty żytniej

-150kg śruty jęczmiennej

-50kg śruty sojowej

-50kg śruty rzepakowej

-50kg koncentratu firmy provimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Karol jaki koncentrat dajesz że tylko 50 kg na 800kg?


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

a czy ktoś z was karmi bydlaki słodkosciami? tzw czy kupuje odpady słodki (snikersy,jakies wafle itp) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

hehe słodkościami tego jeszcze nie słyszałem :lol: :lol: ,niedługo to i piwo będziemy im dawać albo setke na apetyt :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

To chyba bardziej dla świń sie nadaje a nie dla bydła


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

to nie moje proporcje ,znalazłem to w innym temacie.A pozatym ja kupuję gotową pasze :P

A jaką gotową paszę do opasów kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

To idziesz do punktu sprzedaży pasz i mówisz: poproszę jakieś brązowe granulki do byków???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To idziesz do punktu sprzedaży pasz i mówisz: poproszę jakieś brązowe granulki do byków???

 

a sprzedawca Ci wyciąga 20 rodzajów brązowych granulek dla byków.

@karol012011 te granulki mają na pewno jakąś nazwę


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3p    0

ile razy dajecie jeść opasom i co i kiedy i czy z samego siana i zielonki i paszy wyżyje

 

i ile bym wyżywił z 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

co posiac na 7ha ornych i 1,5ha laki dla bykow i ile z takiego arealu utrzymam mam mozliwosc dokupienia wyslodkow mokrych?? mam obore na 15sztuk rodzicie kiedys trzymali 7krow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj