stasio1

Sprzęgło elektro-hydrauliczne

Polecane posty

mtracz    76

A teraz rozumiem, zapomniałem że olej jest tłoczony przez pompe hydrauliki, a nie elektryczną. Zwracam honor. <_<

To nie potrzebnie kupowałeś ten ciągnik, mogłes sam go złożyc i był by od razu ze wszystkimi bajerami, idealny. :lol:

Masz chłopie łeb. Jak ty sie uchowałeś że cie jakaś fabryka ciagników jeszcze nie zatrudniła?? <_< :lol:

Pozdarawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Twoje pomysły są super oby tak dalej. Wszystko przemyślane lepiej niż w fabryce. Zrobiłeś coś czego ani farmer ani ursus ani mtz ani pronar nipotrafi zrobić bo im się to niekalkuluje czy coś a ty pokazałeś że w polskimciągniku można 'warsztatowym" sposobem zrobić wyposażenie rodem z Valtry czy John deree-a .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Jestem pełen podziwu dla Ciebie!!!!!!!!!!!!!!!!!! sam profil mówi za ciebie ,, zainteresowania -- ulepszanie maszyn ! " brawa za odwagę i chęć udoskonalania

maszyn niespełniających naszych oczekiwań, więc chylę czoła przed ,, najlepszym mechanizatorem maszyn rolniczych " oby tak dalej!!!!!!

może coś z Twoich pomysłów zastosuję do swojego Farmera!!!!! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

No to pora na rewers:) kup używany elektrozawór dwudrożny, daj jakiś mały siłownik, zamiast tej wajchy ktorą masz od biegów załóż jakiś joystick, bo będziesz potrzebował guzików;) zrób tam przełącznik przód-tył i wywal oryginalną dźwignię rewersu.

Możesz też zrobić w ten sam sposób przełącznik HI-LO, tylko nie wiem ile masz zakresów jeżeli chodzi o biegi:)

proponuję też za pomocą silnika krokowego 12v z reduktorem obrotów (allegro.pl) zrobić coś a'la EHR bosha, sterowany np. włącznikami od szyb elektrycznych:)

Jakby coś, to pisz, mogę Ci to rozrysować:P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Cypekr jezeli możesz to napisz coś wieej o tym niby EHR. Mniej wiecej na jakiej zasadzia to ma działać i co jest potrzebne do jego budowy. Będe wdzieczny za wszelki informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus3PGT    3

Ale czy nie mając nic do budowy takiego mechanizmu nie lepiej byłoby kupić elektrozawory wpiąc sie w hydraulkie ciagnika i wtedy podłączyć sie do siłownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu nie ma tego oryginalnie nawet w opcji np. właśnie w farmerze, zetorze, NH TD itp. Jeżeli by to komuś usprawniło pracę to by to wziął.

 

Jeden guzik, siłownik jednostronnego działania- pneumatyczny (w zetorze kompresor i tak cały czas chodzi) lub hydrauliczny (olej np. od pompy od wspomagania) + jakieś zabezpieczenie przed szarpaniem przy ruszaniu w postaci sprężyny albo mniejszego otworka wylotowego- podłączyć i gotowe.

 

Teraz Zetor wielce w Proximie Power takie coś zrobił i zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Zastanawiam się czy w Forterze dało by się sprzęgło zrobić wykorzystując półbieg z przyciskiem na dźwigni rewersu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Forterze pólbiegi to wielostopniowy wzmacniacz momentu, więc on nie rozłącza ci sprzęgła. Musiałbyś zrobić tak jak w tym Farmerze.

Ewentualnie kup siłownik pneumatyczny, elektrozawór i wepnij się w pneumatykę traktora i nie będzie kombinowania ze stycznikami itp.

 

W zetorze 7211 i podobnych było takie coś do wspomagania włączania sprzęgła WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Tak myślałem że nic z tego bo nie ma "luzu" na półbiegu tylko od razu następny stopień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

stasio1 napisalez ze elektro zawory by musialy byc 2 wedlug mnie by wystarczyl 1 taki np. od prasy chydraulicznej, czy wtryskarki. zasada dzialania mniej wiecej taka:  olej caly czas plynie na wciagniecie silownika + przelew, a po daniu impulsu olej zaczyna wypychac silownik i to cala filozofia.  Ale nie powiem twoje rozwiazanie tez jest fajne przemyslane.  Ja sam tez zamiezam zrobic cos takiego w ciapku lub 60, ja takie zawory znalazlem ras na zlomie  mam ich chyba 5 i sa one nowe i kompletne z cewkami jedyny minus to to ze one sa na 24 v ale i to do rozwiazania wystarczy tylko kupic przetwornik z 12/24v koszt jakies 25 zl na allegro , silownik tez raz znalazlem 2 stronnego dzialania wysuw ok 20 cm. Teraz zostalo mi tylko wykonanie tego. i to by bylo na tyle z mojej strony 

 

pozdrowienia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

hmm ale chyba w Ursusie C360 takiego sprzegła nie da sie założyć ponieżac jest tam niezsynchronizowany napęd ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

A co ma brak synchro do sprzegla?


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopczenko    0

a gdyby zrobic sprzeglo chydrauliczne? - zamiast do sprzegla pedal polaczony np z orbitolem, a silownik tak jak tu, mielibysmy mozliwosc trzymania pólsprzegla.

cos na zasadzie dzialania orbitolu przy wspomaganiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No tu kolega wykorzystal 'zasade dzialania orbitrola przy wspomaganiu', tyle ze zamiast pedalem sterowac orbitrolem to robi to silnikiem od wycieraczek. Pomysl przyznam ciekawy, wystarczyloby wtedy pokonac opór sprężyny pedalu oraz samego orbitrola co powinno byc mniejsze od oporu sprzegla sterowanego linką czy nawet hydraulicznie. Jednak koledze chodzilo chyba o tą automatykę i elektrykę B)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Tak tylko trzeba pamiętać że trzeba sie zatrzymać prawie do zera bo inaczej skrzynia i sprzęgło długo nie pochodzi


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj